Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Genetica vs educatia vs cultura

Asus ROG - Probleme mari wi-fi

Recomandare Apartament

reparatie zgarietura bara spate
 Lipire XPS de hidroizolație ...

Detectare dispozitiv de ascultare...

suport/cutie fixare SSD in locul ...

Popcorn stradal
 De ce ard asa de violent masinile...

Sfat achizitie bicicleta MTB

Imi tot apare ipconfig

Degresant auto eficient
 Pistol care sa pulverizeze vopsea...

Cursuri inot apa netratata

Telefoane vechi, fixe si mobile c...

Sa desparțim cuvintele in cuvinte

Foloseste cineva Suckless tools?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

adrian100

adrian100

Junior Member

• Grup: Members
>Suckless e o suita de programe minimaliste care adera la filozofia UNIX - orice program face un singur lucru - si incurajeaza un sistem de lucru mai orientat pe tastatura si productivitate.
http://suckless.org/

Eu folosesc i3 si st (si alte programe pe langa gen dmenu, vim) de vreo 2 ani (totul aproape de default, fara prea multe patch-uri sau custom configs). Am build-urile mele pe github si daca pun Linux pe vreun PC nou, le instalez automat. M-am obisnuit cu ele, mi se pare ca lucrez mai bine si nu ma vad intorcandu-ma la un DE clasic.

Folosesc i3 (care-i bazat pe dwm) ca e dynamic tiling WM si are tab-uri by default. In principiu elimina nevoie celui de-al 2lea monitor.

Ce parere aveti? Ati folosit? Critici, avantaje?

Apropo, programele sunt scrise superb si comentate cum trebuie. Poti sa te joci cu ele si mai inveti si ceva C intre timp.

Edited by adrian100, 17 June 2021 - 10:47.

LensFlare

LensFlare

Tin Foil Mask Society

• Grup: Senior Members

View Postadrian100, on 17 iunie 2021 - 10:45, said:

Folosesc i3 (care-i bazat pe dwm) ca e dynamic tiling WM si are tab-uri by default. In principiu elimina nevoie celui de-al 2lea monitor.

Depinde ce faci pe PC, eu niciodata nu as putea folosi asa ceva. La job am nevoie de minim 3 monitoare si, chiar si asa, am unele aplicatii suprapuse.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate