Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...
 Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 

Foloseste cineva Suckless tools?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
adrian100

adrian100

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 29.12.2007
>Suckless e o suita de programe minimaliste care adera la filozofia UNIX - orice program face un singur lucru - si incurajeaza un sistem de lucru mai orientat pe tastatura si productivitate.
http://suckless.org/

Eu folosesc i3 si st (si alte programe pe langa gen dmenu, vim) de vreo 2 ani (totul aproape de default, fara prea multe patch-uri sau custom configs). Am build-urile mele pe github si daca pun Linux pe vreun PC nou, le instalez automat. M-am obisnuit cu ele, mi se pare ca lucrez mai bine si nu ma vad intorcandu-ma la un DE clasic.

Folosesc i3 (care-i bazat pe dwm) ca e dynamic tiling WM si are tab-uri by default. In principiu elimina nevoie celui de-al 2lea monitor.

Ce parere aveti? Ati folosit? Critici, avantaje?

Apropo, programele sunt scrise superb si comentate cum trebuie. Poti sa te joci cu ele si mai inveti si ceva C intre timp.

Edited by adrian100, 17 June 2021 - 10:47.


#2
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,761
  • Înscris: 09.05.2005

View Postadrian100, on 17 iunie 2021 - 10:45, said:

Folosesc i3 (care-i bazat pe dwm) ca e dynamic tiling WM si are tab-uri by default. In principiu elimina nevoie celui de-al 2lea monitor.

Depinde ce faci pe PC, eu niciodata nu as putea folosi asa ceva. La job am nevoie de minim 3 monitoare si, chiar si asa, am unele aplicatii suprapuse.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate