Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

daca fac un cd de 700 mb cu muzica si il fac ca data cd mil citeste combina?

* - - - - 4 votes
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Un CD Audio (facut Audio din soft) va masura canitatea de sunet in minute, un CD Data cu MP3 va masura continutul in MB.

Daca acel aparat stie doar CD Audio automat tu vei avea alocat un numar de minute ca si spatiu liber pe disc (ca asa pateam cand faceam CD-uri Audio in Nero).
La MP3 iti arata doar spatiul disponibil, fiind "scris" ca si un CD de date.

#20
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,053
  • Înscris: 30.11.2017
La playerul meu video scrie asa

DVD/CD-R/CD-RW Player1002Z

Nu stiu exact semnificatiile acelea. Si merge cd cu mp3-uri copiate in el, adica acolo 150 fisiere sau cat incape.

Edited by cipri2bau, 16 June 2021 - 19:01.


#21
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004

View PostWinc, on 16 iunie 2021 - 18:01, said:

Desigur. Am facut eu  CD cu Inna si cu DJ Project de proba sa vad daca merge de pe combina audio pe care mi-am achizitionat-o acum cateva saptamani.  
Recomand CD-RW Audio adica CD Reinscriptibil Audio.
Mi-a aparut sa selectez pentru ce folosesc CD-ul, am selectat audio, apoi am transferat melodiile in Windows Media Player si de acolo am dat Burn to CD.


Un CD-RW, sau un disc compact Reinscriptibil, vă permite să înregistrați muzică de mai multe ori. Cu alte cuvinte, puteți face un album de muzică pe disc luni, apoi îl puteți suprascrie cu un nou album marți. Ori de câte ori copiați muzică nouă pe CD-RW, muzica veche se șterge în acest proces.

asa faceam la vechea masina ford fiesta la care am doar cd player, nu sti mp3 player. am inscriptionat vreo 2-3 cd-uri rw cu muzica in format audiio cd si le tineam prin bord ptr cazurile in care eram prin munti si radio-ul nu mai prindea nimic. partea naspa e ca pe un cd audio intrau max 20-22 melorii asa ca ma saturam de ele destul de repede.
ulterior am luat alta masina care avea mp3 player. acolo mi-am pus colectia de mp3-uri pe un stick usb si aproape ca nu mai am nevoie de radio.

#22
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 05.01.2004

View Postrex, on 16 iunie 2021 - 18:52, said:


asa faceam la vechea masina ford fiesta la care am doar cd player, nu sti mp3 player. am inscriptionat vreo 2-3 cd-uri rw cu muzica in format audiio cd si le tineam prin bord ptr cazurile in care eram prin munti si radio-ul nu mai prindea nimic. partea naspa e ca pe un cd audio intrau max 20-22 melorii asa ca ma saturam de ele destul de repede.
ulterior am luat alta masina care avea mp3 player. acolo mi-am pus colectia de mp3-uri pe un stick usb si aproape ca nu mai am nevoie de radio.
Am inteles idea, dar cum ai spus-o suna de parca ai schimbat masina sa ai mp3 player.
Si nu vad care era marea problema, un mp3 player care da semnal pe radio costa vreo 35 de lei acum...

#23
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,665
  • Înscris: 21.03.2020
Un magnetofon Kashtan ar mai smecher... Djl stie!

#24
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,569
  • Înscris: 15.06.2004
Ai renuntat la DVD ?

De principiu din ce am vazut in manualul ala ar putea sa-l citeasca.
https://forum.softpe...8#entry27941218

Dar ptr siguranta recomand sa-l faci de 650 Mb. Din motive de compatibilitate.

#25
khalifa

khalifa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 23.09.2011
stai sa ghicesc ,maine o sa deschida un topic nou "vreau sa fac un BD de 25 Gb cu muzica mp3"  nu stiu nu observa nimeni ca cel care a deschis topicul nici macar nu raspunde la mesajele noastre ?

Edited by khalifa, 16 June 2021 - 20:38.


#26
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
@IonutMarian754512 ai aruncat piatra în baltă și ai fugit.
Nu-i frumos din partea ta. Posted Image

#27
Winc

Winc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 10.09.2018

View Postrex, on 16 iunie 2021 - 18:52, said:

ulterior am luat alta masina care avea mp3 player. acolo mi-am pus colectia de mp3-uri pe un stick usb si aproape ca nu mai am nevoie de radio.

Da, mult mai ok..
In cazul in care initiatorul va pune muzica pe stick USB si nu il va citi combina - eu am avut aceasta problema - si anume combina mea - sistem audio Philips TAM6805/10 are si USB - prin urmare am pus muzica de proba si pe un stick USB doar ca NU mergea. Dupa cautari online am aflat ca USB-ul trebuie sa fie formatat in format FAT32. Unele stick-uri USB au acest format by default si trebuie doar setat daca nu este setat deja, altele care nu au optiunea de format FAT32 pot fi convertite cu un tool de partajare de ex. MiniTool dar atentie: stick-urile trebuie sa fie goale pentru ca altfel in timpul convertirii se sterge totul de pe ele.

#28
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004

View Postsorin61, on 16 iunie 2021 - 19:37, said:

Am inteles idea, dar cum ai spus-o suna de parca ai schimbat masina sa ai mp3 player.
Si nu vad care era marea problema, un mp3 player care da semnal pe radio costa vreo 35 de lei acum...
am avut si de-ala, e o porcarie: sunet slab de trebuia dat volumul aproape de maxim, calitate a sunetului jalnica, prin unele zone pe langa orase eram acoperit de posturile radio si trebuia sa schimb frecventa.
am avut inclusiv o chestie numita xcarlink ce se conecta la unitatea audio si simula un cd changer dar si aia se auzea destul de slab.

ulterior am schimbat masina si am rezolvat si problema cu muzica.

View PostWinc, on 16 iunie 2021 - 22:35, said:

Da, mult mai ok..
In cazul in care initiatorul va pune muzica pe stick USB si nu il va citi combina - eu am avut aceasta problema - si anume combina mea - sistem audio Philips TAM6805/10 are si USB - prin urmare am pus muzica de proba si pe un stick USB doar ca NU mergea. Dupa cautari online am aflat ca USB-ul trebuie sa fie formatat in format FAT32. Unele stick-uri USB au acest format by default si trebuie doar setat daca nu este setat deja, altele care nu au optiunea de format FAT32 pot fi convertite cu un tool de partajare de ex. MiniTool dar atentie: stick-urile trebuie sa fie goale pentru ca altfel in timpul convertirii se sterge totul de pe ele.
asta cu formatul FAT32 e stiuta si majoritatea dispozitivelor ce folosesc memorii USB sau carduri microsd au nevoie de formatul fat32.
ar putea folosi si NTFS dar cred ca s-ar putea sa fie si o chestie de licentiere si asa sa prefere formatul fat32.
zii mersi ca nu necesita fat16 ca am avut un dispozitiv vechi facut prin anii 2000 care necesita cardul formatat fat16.

#29
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,569
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

nici macar nu raspunde la mesajele noastre ?
Pe topicul cu DVD-ul a mai raspuns.
Dar probabil s-a desumflat de tot.

#30
IonutMarian754512

IonutMarian754512

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 07.04.2021

View Postericmario, on 16 iunie 2021 - 20:41, said:

@IonutMarian754512 ai aruncat piatra în baltă și ai fugit.
Nu-i frumos din partea ta. Posted Image
Va rog sa ma scuzati ca nu vam mai raspuns.
O sa fac un data cd cu mp3uri si o sa verific daca mil citeste combina.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate