Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bascula (si altele) For...

Problema anxioasa, e normal cum g...

Vitrina sucuri

F.Charm - La inalțime
 Marker de scris pe bidoane

Lecțiile trase de comandanti...

Recomandare telefon pt poze si ba...

Casa de paie
 Verificare baza de date a politiei

Xiaomi sub 1200 lei

programul Marțea Mastercard

Adaptare aspirator pe baterii, la...
 Resetare baterie Acer Aspire E5-575

AMD Ryzen 7800X3D - stuttering

Recomandare router 4G/5G

Ucigand cu cruzime in numele lui ...

Ce model mai are android ? (Huawei)

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

ionutsb

ionutsb

Member

• Grup: Members
Sall. Vreau sa imi schimb telefonul si am vrut Samsung dar cineva ma tot bate la cap ca Huawei e mai ok la fotografii. Am vrut sa iau S20 , care ar concura cu el ? Fac abonament la Orange sau il iau cu cash. La sotie i-am luat Iphone 12 mini si rupe la fotografii si imi e ciuda :) . Mie nu imi place deloc Iphone si asi vrea altceva pe la 2000-3000 lei.

eiffel

eiffel

BusyWorm

• Grup: Moderators
Deocamdata toate telefoanele Huawei au Android.
Pe la l anului va apare Harmony OS care defapt e cam 99% tot Android.

Probabil vrei sa intrebi care din ele mai au aplicatiile Google. Atsa e altcvea. Ultimele ar fi seria P30 si Niva 5T. Dupa Nova 5T tot ce a aparut are Android-ul Open-Source cu Huawei AppStore.
Fara Google.

Lex404

Lex404

Guru Member

Problema e ca nu musai aplicatiile google sunt de neinlocuit.

Ci alte aplicatii (mai ales bancare) care se folosesc de serviciile google pentru securitate... Si atunci, n-ai facut nimic.

kriiss

kriiss

Active Member

P30 Pro .
Inca se mai gasesc noi , nu stiu daca si la Orange daca trebuie sa iei neaparat de la ei.

ionutsb

ionutsb

Member

Vad ca P30 pro ar fi super ok, doar ca n-are 5g... Sa ma afecteze asa mult lipsa ?

gymy

gymy

Active Member

Pe huawei P40 lite am smart Mobile de la Raiffeisen oficial fără rahatul de google. Și George parca merge din câte știu eu.
Pe orice huawei poți instala Gspace de unde poți instala toate serviciile google dacă ai nevoie.
Deși nu știu ce interes ai sa instalezi youtube cu reclame când merge foarte bine vanced fără...

Rudy22

Rudy22

Member

Prin phone clone iti poti pune ce aplicatii vrei de pe telefonul vechi. Nu stiu daca isi vor mai face update dar de functionat stiu ca functioneaza.

megastorm

megastorm

Member

este ceva mai complicat decat prezinta colegii de mai sus
ideea este ca depinde mult ce aplicatii vrei sa folosesti (sau folosesti curent si nu poti renunta la ele)
detin un p40pro si nu am fost nevoit sa apelez decat la gspace pentru niste aplicatii
are android, asta ca sa ti raspund la intrebare, si este 99% la fel ca orice alt telefon cu android, mai putin partea de google, care inseamna ceva mai mult decat niste aplicatii, si anume google services, de care depind mai multe aplicatii decat crezi (inclusiv jocuri, uber, toate aplicatiile care necesita servicii de localizare etc)
se poate trai si fara ele, dar depinde mult de ce ai tu nevoie
telefoane pana in 3000 de lei sunt multe, bune chiar, dar asta e deja alta discutie

worldwide

worldwide

Senior Member

• Grup: Senior Members

View Postgymy, on 14 iunie 2021 - 20:42, said:

Pe huawei P40 lite am smart Mobile de la Raiffeisen oficial fără rahatul de google. Și George parca merge din câte știu eu.
Pe orice huawei poți instala Gspace de unde poți instala toate serviciile google dacă ai nevoie.
Deși nu știu ce interes ai sa instalezi youtube cu reclame când merge foarte bine vanced fără...
George merge, dar fara NFC.

View PostRudy22, on 14 iunie 2021 - 20:46, said:

Prin phone clone iti poti pune ce aplicatii vrei de pe telefonul vechi. Nu stiu daca isi vor mai face update dar de functionat stiu ca functioneaza.
Nu le ia pe toate alea vechi prin Phone Clone, pe George nu l-a luat de pe Mate 20Lite pe P40Lite, adica l-a luat dar nu mergea, nu transferul e problema ci cum se integreaza in astea noi, fara google. Iar unele nu se integreaza, e nevoie de alte versiuni, vezi George sau MyVDF. Sau alte fente.

In general vorbind, daca lumea nu ridica problema ca aplicatiile care-i intereseaza sa fie disponibile pe noile modele de Huawei, dezvoltatorii, unii dintre, nici nu sunt interesati sa le faca disponibile. La BCR am ridicat problema, la VDF am ridicat problema...probabil fiind mai multi care au cerut lucrul asta, si-au pus it-ul la treaba si le-au facut disponibile, altfel Huawei nu poate face nimic, nu pot modifica ei o aplicatie a altcuiva, cel mult le pot trimite un mail, doua, si sa-i invite sa acceseze miliardul ala de dolari pus la dispozitie pentru asa ceva, daca o mai fi valabila treaba respectiva.

ionutsb

ionutsb

Member

Merita sa iau P30 pro daca n-are 5g ?

eiffel

eiffel

BusyWorm

Deocamdata abia s-a promulgat legea 5G.
Vei beneficia de 5G abia peste cativa ani - nu cred ca va tine telefonul atat.

Eu mi-am luat P30-ul simplu acum 9 luni.

ionutsb

ionutsb

Member

View Posteiffel, on 15 iunie 2021 - 08:41, said:

Deocamdata abia s-a promulgat legea 5G.
Vei beneficia de 5G abia peste cativa ani - nu cred ca va tine telefonul atat.

Eu mi-am luat P30-ul simplu acum 9 luni.
Am inteles

cichity

cichity

Member

Un telefon in momentul actual,fara suita google,este un telefon "handicapat".oricat de mult mi-ar placea huawei(p40 pro)care este un telefon superb,fara google e pierdut.nu stau sa fac artificii sa instalez google play sau android auto.daca dau un ban,vreau sa le am deja!si nici nu costa mai putin,incat sa zicem ca merita efortul.eu detin nu p40 pro,nu am instalat gms.si simt ma tot lovesc de anumite probleme.oare merita?!eu zica ca nu..

ionutsb

ionutsb

Member

View Postcichity, on 15 iunie 2021 - 12:33, said:

Un telefon in momentul actual,fara suita google,este un telefon "handicapat".oricat de mult mi-ar placea huawei(p40 pro)care este un telefon superb,fara google e pierdut.nu stau sa fac artificii sa instalez google play sau android auto.daca dau un ban,vreau sa le am deja!si nici nu costa mai putin,incat sa zicem ca merita efortul.eu detin nu p40 pro,nu am instalat gms.si simt ma tot lovesc de anumite probleme.oare merita?!eu zica ca nu..
Bulangii de la orange nu mai ai p30 pro pe stoc....
Telefonul il iau pentru camera, ma enerveaza nevasta cu iphone 12 mini ca face poze de rupe. Asi fi luat Samsung dar nu se compara cu Huawei la poze iar cu alte marci noname m-am lecuit,degeaba are 6 gb si se misca ca un Samsung de 4...

Edited by ionutsb, 15 June 2021 - 14:24.

shymano

shymano

Guru Member

Hai, da-o dracu, ca nu iti ia 3 zile sa pui GMS pe P40 pro, de exemplu ...
Cu putin ajutor din partea lui Dan, badmania98 aici pe forum, il ai perfect functional in maxim 3-4 ore (se poate si mai rapid, in functie de norocul fiecaruia).
Pentru cine n-are disponibile alea 3-4 ore, exista Samsung si restul.

cichity

cichity

Member

Hai da-o dracu,dau 3000 de lei ca sa sun un prieten sa instaleze google?si sa am si noroc sa functioneze perfect?hai sa fim seriosi.

shymano

shymano

Guru Member

Ia Samsung atunci, ca ti-l foote taticu' din fabrica direct ...
Sau iPhone, sa platesti pentru orice aplicatie si sa faci cu el doar ce iti permite "fabricantul".
La fel ca update-urile ... cand erau lunare, de ce sunt atatea, ca sunt prea multe; cand n-au mai fost lunare, de ce nu mai vin update-uri ...

Edited by shymano, 15 June 2021 - 20:15.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate