Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Mouse Gaming dar silentios - cu butoane pe lateral

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
pinguinul666

pinguinul666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,710
  • Înscris: 06.10.2015
Sal

LINK Emag: Natec Genesis G66

In linkul de mai sus, aveti un mouse de gaming silentios care este aproape perfect ...unicul "defect" e ca are doar doua butoane pe laterala stanga.

Stie cineva o varianta, tot mouse silentios de gaming, dar cu 4 sau mai multe butoane pe stanga?
(link sau nume produs)

Eu am tot cautat, dar ce gasesc nu e silentios ...

Multumesc


PS: Sper sa nu inceapa careva cu intrebari cretine "da' de ce vrei silentios?" .... cel care face asta, "castiga" titlul de "dobitocul zilei"

#2
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,097
  • Înscris: 30.04.2007
ok, imi asum titlul de dobitocul (si supralicitez adaugind "cel mai mare al" ) zilei, sa nu mi-o ia altcineva inainte, dar ce intelegi prin silentios?
bila nu mai are, iar pacanitul butoanelor este aproape insesizabil, deci .. fara deci, ce/care alte zgomote pot fi produse de un mouse? exista mousi cu butoane capacitive sau cum naiba, nu inteleg ..

intreb pentru incultura mea generala.

Edited by r_murphy, 13 June 2021 - 11:56.


#3
pinguinul666

pinguinul666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,710
  • Înscris: 06.10.2015

View Postr_murphy, on 13 iunie 2021 - 11:56, said:

ok, imi asum titlul de dobitocul (si supralicitez adaugind "cel mai mare al" ) zilei, sa nu mi-o ia altcineva inainte, dar ce intelegi prin silentios?
bila nu mai are, iar pacanitul butoanelor este aproape insesizabil, deci .. fara deci, ce/care alte zgomote pot fi produse de un mouse? exista mousi cu butoane capacitive sau cum naiba, nu inteleg ..

intreb pentru incultura mea generala.


Exact ce spune titlul!

Daca te-ai uitat in link, ai inteles...adica cel putin cele doua butoane de sus - clickurile stanga / dreapta - sa nu scoata nici un sunet de "click" ci doar un feed-back tactil...
Cineva care sta langa un user de mouse silentios, nu stie cand userul face click (fara a se uita pe monitor, sa vada rezultatul unui click...)

Reduce mult poluarea sonora intr-un birou sau camera

Suprafata de contact dintre buton si circuit nu e o placa de cupru indoita - asa cum e la 99% din mouse-urile ce fac acel "click" - ci o suprafata de contact non-metalica (de aceea si pretul in genere mai ridicat al mouse urilor silentioase)

Foarte utile, mai ales cand esti la birou, cu multi oameni....sau de ex, acasa, cand doarme cineva de ex. sotia, amanta Posted Image  etc

Edited by pinguinul666, 13 June 2021 - 12:01.


#4
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
https://www.emag.ro/...7/pd/DM02KQBBM/



Asta are mai multe butoane :)

View Postpinguinul666, on 13 iunie 2021 - 12:00, said:


Reduce mult poluarea sonora intr-un birou sau camera



Daca ar fi mouse-ul unica sursa de zgomot...


As fi mai atent la tastaturi in schimb.

#5
pinguinul666

pinguinul666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,710
  • Înscris: 06.10.2015
Acel mouse nu pare a fi silentios...sau daca e, nu scrie si in specificatii

Stii tu ca e silentios ?

#6
Arthos

Arthos

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,412
  • Înscris: 01.11.2004
Evident ca nu e silentios, roata de metal rugineste dupa cativa ani, costa de 10 ori mai mult eecat chinazaria aleasa de tine, iar pentru ca e varianta fara fir are musai nevoie de Garbage Hub neffind compatibil cu vechiul software LGS.

Am schimbat anul trecut un G502 initial luat acum 100 de ani cu un G502 Hero cu cablu pentru ca ruleaza cu vechiul software si evident nu am gasit alt mouse echivalent.




#7
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,999
  • Înscris: 07.11.2006
Uite aici
https://dotesports.c...nt-gaming-mouse

#8
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,097
  • Înscris: 30.04.2007
apropo, am vazut pe la hdd-uri intr-o vreme ca se specifica nivelul de zgomot, la astea, este specificat?

#9
pinguinul666

pinguinul666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,710
  • Înscris: 06.10.2015

View Postr_murphy, on 13 iunie 2021 - 16:10, said:

apropo, am vazut pe la hdd-uri intr-o vreme ca se specifica nivelul de zgomot, la astea, este specificat?


Regretabil, la mousi nu e specificat.

Daca nu se specifica, are click
Doar daca e silentios, se specifica

View PostArthos, on 13 iunie 2021 - 14:29, said:

Evident ca nu e silentios, roata de metal rugineste dupa cativa ani, costa de 10 ori mai mult eecat chinazaria aleasa de tine, iar pentru ca e varianta fara fir are musai nevoie de Garbage Hub neffind compatibil cu vechiul software LGS.

Am schimbat anul trecut un G502 initial luat acum 100 de ani cu un G502 Hero cu cablu pentru ca ruleaza cu vechiul software si evident nu am gasit alt mouse echivalent.


Mi se rupe de cost, cat timp nu indeplineste cerintele

#10
romanasu

romanasu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,204
  • Înscris: 26.05.2005
Eu am cumparat in trecut Mouse gaming Natec Blackbird, Silent, Wireless, Negru; era super silentios, si clickul si rotita, nimic de reprosat. Aveam o mica nemultumire, legata de faptul ca la cateva secunde nu mai mergea, sarea cursorul, apasai, dar nu apasa... Asa ca.. pentru mine, Natec nu exista;

#11
pinguinul666

pinguinul666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,710
  • Înscris: 06.10.2015
Ai dat peste o "lamaie" ....se poate intampla tuturor, cu orice produs, chiar si cu cele scumpe, de zeci de milioane, nu doar cu un mouse

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate