Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare
 Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...
 

Nu am Sat Thor 5/6/7 în Televizor

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
DanielHD2

DanielHD2

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 12.06.2021
Bună ziua, am și eu o problema, am un modul CI+ de la la Focus Sat, dar nu am satelitul Thor 5/6 în televizor.cun as putea sa adaug satelitul, televizorul este marca XORO. MULTUMESC.

#2
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,172
  • Înscris: 27.06.2007
pui si tu pe un satelit din lista tv-lui si ii dai cautare oarba (asta doar daca are in meniu)

#3
mag1001

mag1001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 31.05.2012
ce sateliti ai ?

#4
soniyix

soniyix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 26.09.2009
ia un satelit oarecare si adauga manual transponderele de pe satelitul Thor.https://ro.kingofsat.net/sat-thor6.php

#5
marmota_vasi

marmota_vasi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 487
  • Înscris: 13.02.2008
efectueaza o scanare de canale de pe Intelsat 10-02 .
In functie de softul de pe tv, o sa-ti apara in lista de sateliti : Intelsat 0.8 W sau 1W ( 0.8 sau 1 grad vest ) - Thor5,6,7 sunt pe aceeasi directie

#6
DanielHD2

DanielHD2

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 12.06.2021
Multumesc de raspunsuri, am incercat sa adaug satelitul dar nu am reușit, undeva greșesc, iar satelitul Întelsat 10.2 nu îl are. Am sa caut alt televizor dar nu știu care dintre ele au Satelitul Thor 5/6.

#7
marmota_vasi

marmota_vasi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 487
  • Înscris: 13.02.2008
Ai reglat antena de satelit spre 0.8W ? ( 0.8 grade vest )  Daca antena e reglata pe 0.8W si conectata la tuner-ul dvb-s al tv-ului, treb sa dai doar scanare

ps: sper ca nu ai pus doar modulul in TV, fara sa ai antena.....

daca ne spui ce model de tv ai ( nu doar marca ) poate cineva cauta manualul si te ghideaza prin meniuri

Edited by marmota_vasi, 15 June 2021 - 15:43.


#8
DanielHD2

DanielHD2

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 12.06.2021
Televizorul este XORO HTL2249V2,sunt șofer de camion și le folosesesc când sunt parcat, am avut și un reciever cu mine, am setat antena și echipamentul, după care am scos receiverul și am conectat Modulul CI, am luat sateliții la rand și nu am avut semnal pe nici unul dintre ei.

#9
khalifa

khalifa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 23.09.2011
folositi un televizor de 54cm in camion ?

#10
DanielHD2

DanielHD2

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 12.06.2021
Da


#11
marmota_vasi

marmota_vasi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 487
  • Înscris: 13.02.2008
configuratia e una mai rar folosita ( doar pe camion, rulota vacanta?) si poate cineva cu experienta pe setup-ul asta poate da mai multe detalii.


Pina una-alta, incerca sa te ajut ( in limita cunostintelor/experientei mele cu antene satelit ) :

 DanielHD2, on 15 iunie 2021 - 16:10, said:

... setat antena și echipamentul..

adica ai o antena care se auto-regleaza pe un satelit anume ( pe care-l alegi tu pe receiver) si ai obtinut semnal pe 0.8W Thor si implicit la programele din grila focussat?


 DanielHD2, on 15 iunie 2021 - 16:10, said:

... după care am scos receiverul și am conectat Modulul CI, am luat sateliții la rand și nu am avut semnal pe nici unul dintre ei.

Ai vrut sa elimini un aparat in plus ( receiverul ) si ai conectat cablul de la antena satelit la mufa ( cu filet ) de satelit a tunerului tv ( nu la mufa pt antena obisnuita , pt tv terestru dvb-t ) ?
daca antena era bine reglata pe 0.8W, nu ar trebui sa ai semnal pe nici un alt satelit, in afara de 0.8 (aprox 1grad ) West.
este o procedura de adaugare de parametri noi de receptie , atat transpondere cat si satelit , pt tv-ul xoro ( gasisem pe net un manual ) - totul din telecomanda

Nu stiu de ce vrei sa elimini receiver-ul care e separat ( poate consuma prea mult curent, nu ai 2 prize, etc ?) si care era functional ( asa deduc din mesajul tau )


ps: detaliile oferite de tine sunt minimale, si de obicei dureaza ceva timp pana este gasita o solutie .
sper sa putem rezolva si cazul tau, si sa ramana aici pe forum, sa ajute si alte persoane pe viitor ( daca au inspiratia de a cauta informatii pe forum )
daca rezolvi problema intre timp, lasa-ne un mesaj , sa fie de ajutor pe viitor

Edited by marmota_vasi, 29 June 2021 - 11:10.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate