Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

De ce isi lipesc unii de parbriz/luneta poze cu persoane moarte?

  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#1
Notsure

Notsure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,206
  • Înscris: 15.05.2016
Am inceput sa vad din ce in ce mai des masini cu poze cu doliu. Stiu 2 cazuri de genul care au poza, unu de vreo 2 ani, altul de 3, dar ultima vreme am mai vazut prin oras inca vreo 5-6. E vorba de copii si tineri, undeva pana in 30 de ani, doar 1 caz am vazut cu o persoana la vreo 50.

Deci, care e faza? De ce cred ca ii intereseaza asa ceva pe aia care vad masina? Persoanele din pozele alea nu imi spun nimic, ma uit, ma minunez si trec mai departe. Ce vor sa transmita si cui? Cu ce ii ajuta? Mie mi se pare penibil.

Si in acelasi registru, azi am trecut si pe langa o coloana de masini decorate pentru nunta, care claxonau continuu printre blocuri, intr-o zona linistita. De ce fac asta? Eu cand aud, ii blestem pe toti sa cada cortul de nunta pe ei si sa ia foc, nicidecum nu ma bucura, nu ma intereseaza, nu nimic...

Edited by Notsure, 12 June 2021 - 14:20.


#2
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Aia cu pozele pe masina probabil sunt unii blestemati de cei ca tine....Asta te incurca pe tine..

Edited by daniMMM, 12 June 2021 - 14:22.


#3
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
Eu am o curiozitate cu cei care-l lipest pe asta:

[ https://jesuschristsavior.net/Savior.jpeg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
E o moda, cel cu poza'n geam vrea sa arate ca e suparat.
Personal, cred ca o panglica prinsa la piept e destul.

#5
foreverbanned

foreverbanned

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,965
  • Înscris: 06.05.2020
Ce rost au aceste topice ale caror raspunsuri le stie toata lumea ?
Daca ai fi avut <240 posturi, as fi stiut cauza dar asa care e ?
Le lipesc pentru a le tine vesnica amintirea; iar cum majoritatea persoanelor petrec mai mult timp pe scaunul autoturismului decat in oricare alt loc, un alt spatiu destinat amintirii persoanei dragi nici ca ar putea exista.

#6
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

 foreverbanned, on 12 iunie 2021 - 14:28, said:

Ce rost au aceste topice ale caror raspunsuri le stie toata lumea ?
Daca ai fi avut <240 posturi, as fi stiut cauza dar asa care e ?


I-o fi picat cablul la tv..

#7
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,262
  • Înscris: 01.12.2001
Alea cu foto o fi local la tine. Pe unde m-am plimbat eu în zeci de ani nu am văzut niciodată foto cu decedați în parbriz.
La nunta ta (dacă a fost) nu a claxonat nimeni? Fanfara, claxoane, chiote? Se bucura lumea la nunta.Unii ca în sfârșit s-au însurat, unii ca în sfârșit au scăpat. :)

#8
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,220
  • Înscris: 13.03.2017
Siiii ... mai bifam inca un topic imbecil

Asta e 2 in 1
Poza mortului in parbriz si claxoane la nunta

Urmeaza aia cu ... am vazut ca la unele inmormantari se trag salve de tun
De ce ?

#9
foreverbanned

foreverbanned

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,965
  • Înscris: 06.05.2020
De fitil.

#10
Namidee

Namidee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,240
  • Înscris: 02.06.2021
Probabil nu s.a plimbat destul mortul prin oras si ii mai arata imprejurimile....lipit in geam

#11
Notsure

Notsure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,206
  • Înscris: 15.05.2016

 foreverbanned, on 12 iunie 2021 - 14:28, said:

Ce rost au aceste topice ale caror raspunsuri le stie toata lumea ?
Daca ai fi avut <240 posturi, as fi stiut cauza dar asa care e ?
Le lipesc pentru a le tine vesnica amintirea; iar cum majoritatea persoanelor petrec mai mult timp pe scaunul autoturismului decat in oricare alt loc, un alt spatiu destinat amintirii persoanei dragi nici ca ar putea exista.

Ba omule, pozele sunt cu fata catre exterior, nu sa isi aminteasca ei. Daca si-ar pune poza in interior, pe bord, nu m-ar mira, as intelege, dar la exterior nu inteleg de ce au senzatia ca pasa cuiva

#12
Gherlean

Gherlean

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 04.06.2021
Eu n-am vazut niciodata asa ceva dar am o banuiala ca prin sud se poate intampla...

#13
foreverbanned

foreverbanned

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,965
  • Înscris: 06.05.2020

 Notsure, on 12 iunie 2021 - 14:39, said:

Ba omule, pozele sunt cu fata catre exterior, nu sa isi aminteasca ei. Daca si-ar pune poza in interior, pe bord, nu m-ar mira, as intelege, dar la exterior nu inteleg de ce au senzatia ca pasa cuiva
E in semn de doliu, ce e asa greu de priceput ?

#14
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,773
  • Înscris: 07.01.2012
Eu sunt mai contrariat de motivul pentru care unii  își lipesc „FAKETAXI” pe lunetă . Oare ca să-i știe toată lumea de onaniști ?

Edited by iulian_k, 12 June 2021 - 14:48.


#15
Notsure

Notsure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,206
  • Înscris: 15.05.2016
Ma, doliu tii tu. Ideea e sa te vada lumea sa stie ca esti in doliu, asta este poate important, ca sa stie sa te abordeze altfel. Dar ce relevanta are moaca mortului, asta nu inteleg si mai ales pe masina. Cand e pe haine, da, e omul in doliu, e ideal sa stii cand interactionezi cu el, dar pe masina?! Si e vorba ca unii le tin si ani la rand...

#16
foreverbanned

foreverbanned

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,965
  • Înscris: 06.05.2020
Masina a devenit mai importanta decat hainele si nu glumesc.

#17
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Durere mare si cauta consolare/compasiune din partea celor din jur. "Uite ma, mi-a murit baietul. Si ce frumos era."
Aia de regula majoritatea au murit subit, facuti franjuri cu motocicleta, supradoza, accident auto gen infipti cu 180 la ora intr-un cap de pod.

#18
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Oameni tin doliu cum cred ei de cuviinta, nu exista vreo lege in sensul asta. Nu prea e de inteles care e deranjul, mai naspa sunt aia cu cd-uri si cu snopul de matanii la oglinda sau cu Nike cat luneta de mare de nu vad nimic in spate. .

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate