Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...
 Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua
 sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...
 

Radburg

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
redbotos

redbotos

    Productiv

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,141
  • Înscris: 01.03.2015
Buna.
Vreau sa stiu cateva despre firma Radburg care se ocupa de vulcanizare si vanzare de anvelope.
Vreau sa ma angajez la ei si vreau sa stiu daca cineva a lucrat la ei, ce salariu au, cum sunt cu angajatii, cum au relatii cu clientii, etc.
Cateva iformatii va rog daca ma puteti ajuta si stiti ceva de firma asta.
Multumesc.

#2
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Cati angajati Radburg crezi ca sunt pe aici? Ce fac aia? Umfla rotile cu gura? Cu atat mai putini cat sa imparta aceeasi zona cu tine, pentru ca administratia difera . Sau crezi ca vine Radburg al mare sa vada daca va e bine tuturor? Angajeaza-te si daca esti bun, urci

Edited by daniMMM, 11 June 2021 - 20:00.


#3
redbotos

redbotos

    Productiv

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,141
  • Înscris: 01.03.2015

 daniMMM, on 11 iunie 2021 - 20:00, said:

Cati angajati Radburg crezi ca sunt pe aici? Ce fac aia? Umfla rotile cu gura? Cu atat mai putini cat sa imparta aceeasi zona cu tine, pentru ca administratia difera . Sau crezi ca vine Radburg al mare sa vada daca va e bine tuturor? Angajeaza-te si daca esti bun, urci
Eu vad radburg la nivel national ca are  multe locatii si cred ca sunt sute de angajati.
Apoi sunt mii de clienti care stiu cate ceva.
Pai tocmai asta e, ca poti sa te angajezi dar nu poti urca din cauza unora, altora etc.

#4
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,361
  • Înscris: 11.08.2003
Daca eu ti-as spune cum e aici, in Bucuresti, crezi ca te ajuta?
Daca nu ai ceva mai bun, mergi si vezi cum e o luna, 2, 3, alea in care iti poti da demisia fara multe discutii.

Ca idee, am avut colegi curieri care au plecat la firmele avute pe traseul lor. Buna ziua - ce mai faceti - lugu-lugu - aveti nevoie - hai ca vin.

#5
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Nu stiu, in afara de mine nu a raspuns nimeni, sincer nu am auzit de Radburg. Hai sa lasam aia cu urcatul din cauza unora, tu unde te angajezi nu poti urca din cauza unora. Ti-am zis acum ceva timp ca iti gaseam de munca sigur si tie si sotiei tale aici in zona , plus ceva de inchiriat ieftin spre nimic pana va puneati pe picioare. Iti spun si la ce firma, la Benning, sa nu creada lumea ca sunt eu ala mincinos,, si acum angajeaza . Dar tie iti place sa te tragi pe cur , asta e adevarul.....

Edited by daniMMM, 11 June 2021 - 20:45.


#6
redbotos

redbotos

    Productiv

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,141
  • Înscris: 01.03.2015

 sorin147, on 11 iunie 2021 - 20:40, said:

Daca eu ti-as spune cum e aici, in Bucuresti, crezi ca te ajuta?
Daca nu ai ceva mai bun, mergi si vezi cum e o luna, 2, 3, alea in care iti poti da demisia fara multe discutii.

Ca idee, am avut colegi curieri care au plecat la firmele avute pe traseul lor. Buna ziua - ce mai faceti - lugu-lugu - aveti nevoie - hai ca vin.
Da m-ar ajuta sa,mi fac o idee.
Stiu sa fac vulcanizare la turisme, echilibrari, schimburi etc.
N

 daniMMM, on 11 iunie 2021 - 20:43, said:

Nu stiu, in afara de mine nu a raspuns nimeni, sincer nu am auzit de Radburg. Hai sa lasam aia cu urcatul din cauza unora, tu unde te angajezi nu poti urca din cauza unora. Ti-am zis acum ceva timp ca iti gaseam de munca sigur si tie si sotiei tale aici in zona , plus ceva de inchiriat ieftin spre nimic pana va puneati pe picioare. Iti spun si la ce firma, la Benning, sa nu creada lumea ca sunt eu ala mincinos,, si acum angajeaza . Dar tie iti place sa te tragi pe cur , asta e adevarul.....

Stiu ce zici, a luat in calcul mai demult ce spui , dar nu pot sa ma relochez.
Daca ai vedea cat de mult muncesc, ai sta si te-ai scarpina in cap si ai zice, cum plm?
Dar uite asa , mai intreb , imi fac o parere, etc.

#7
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

 redbotos, on 11 iunie 2021 - 20:53, said:

Stiu ce zici, a luat in calcul mai demult ce spui , dar nu pot sa ma relochez.
Daca ai vedea cat de mult muncesc, ai sta si te-ai scarpina in cap si ai zice, cum plm?
Dar uite asa , mai intreb , imi fac o parere, etc.

Sa mori tu? S-au " relochat" 5 milioane de romani in alte tari si pe alte meserii,si-au parasit copiii si batranii, obligati sa invete alta limba si nu ai putut tu? Si iti dai seama ca erau toti sanatosi tun, de la spitalele din tara. Cred ca te-ai scarpina tu la coaie sa vezi ce fac eu din hobby, am pus unei persoane de aici de pe forum poze pe pm cum mi-am placat singur foisorul cu piatra , chitca nu am facut asta in viata mea. Mi-am montat singur masina de spalat vase, am modificat scurgere si canalizarea la cealalta casa, toate luate de pe Youtube, hobby. Atata timp cat am doua maini, o bila si SIMT DE RASPUNDERE, nu dau in jos. Nu ma plang decat contra mea, tu esti invers.

Edited by daniMMM, 11 June 2021 - 21:06.


#8
redbotos

redbotos

    Productiv

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,141
  • Înscris: 01.03.2015

 daniMMM, on 11 iunie 2021 - 21:01, said:

Sa mori tu? S-au " relochat" 5 milioane de romani in alte tari si pe alte meserii,si-au parasit copiii si batranii, obligati sa invete alta limba si nu ai putut tu? Si iti dai seama ca erau toti sanatosi tun, de la spitalele din tara. Cred ca te-ai scarpina tu la coaie sa vezi ce fac eu din hobby, am pus unei persoane de aici de pe forum poze pe pm cum mi-am placat singur foisorul cu piatra , chitca nu am facut asta in viata mea. Mi-am montat singur masina de spalat vase, am modificat scurgere si canalizarea la cealalta casa, toate luate de pe Youtube, hobby. Atata timp cat am doua maini, o bila si SIMT DE RASPUNDERE, nu dau in jos. Nu ma plang decat contra mea, tu esti invers.
vreau sa-ti trimit un pm , dar vezi ca mai blocat.
sa discutam mai pe larg acolo fara sa poluam topicul.
Vreau sa-ti spun niste treburi.

#9
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Nu ai ce treburi sa ii spui, stiu ca... si de ce te-am blocat. Ia-te de oo si ia viata in piept. Daca ai ceva de zis , zi aici , nu am nimic de ascuns.

Taica-miu a fost director si foarte "fiecare cu vulva ma-sii" Stii ce am facut cand am vrut primele Pume de piele in 92 care costau 2000 de lei si nu i-am primit de la director? M-am angajat, toata vara , in clasa a X-a, la sapaturi arheologice la Tibiscum/Jupa si am facut 6000 de lei!!
Nu am stat sa ma plang la toata lumea ca nu am papuci de piele.

Edited by daniMMM, 11 June 2021 - 21:28.


#10
redbotos

redbotos

    Productiv

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,141
  • Înscris: 01.03.2015

 daniMMM, on 11 iunie 2021 - 21:15, said:

Nu ai ce treburi sa ii spui, stiu ca... si de ce te-am blocat. Ia-te de oo si ia viata in piept. Daca ai ceva de zis , zi aici , nu am nimic de ascuns.

Taica-miu a fost director si foarte "fiecare cu vulva ma-sii" Stii ce am facut cand am vrut primele Pume de piele in 92 care costau 2000 de lei si nu i-am primit de la director? M-am angajat, toata vara , in clasa a X-a, la sapaturi arheologice la Tibiscum/Jupa si am facut 6000 de lei!!
Hai ca o spun aici.
Spune ceva ce nu pot eu sa fac, sau ceva ce nu a-si putea eu sa muncesc.
Ai montat masina de spalat?
eu am reparat-o.
Am facut baia de la temelie pana la racorduri si faianta.
Apropo , fac si eu dus , dupa 10 ani de lighean.
Reparatii, masina?
Fleacuri, Opel corsa B, 97, bubuit radiatoru, l-am schimbat singur.
Sa-i frec in gura pe inginerii care au conceput locul termostatului.
tot youtube.
Macelar, bucatar, patiser, dulgher, motostivuitorist, gaterist, Preparator produse lactate, fermier, etc.
Apropo, riguri de minat cripto de la zero?
ce mai vrei sa stii ca nu pot face?

#11
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Tu esti de minat cripto, esti dus?Posted Image Posted Image  Plus ca mi-ai insirat enspe meserii , si nu ai zis una buna, in care te pricepi. Toate chestiile astea "Macelar, bucatar, patiser, dulgher, motostivuitorist, gaterist," daca le stapanesti pe bune, esti pe paula ta, Ce dreaq ma aburesti? Aici pe cea mai minima meserie din alea insirate iei 1000 de euro lejer, Pai, bai oo, ai macar idee cu cat e platit un dulgher bun?

Edited by daniMMM, 11 June 2021 - 21:53.


#12
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,253
  • Înscris: 24.06.2006

 redbotos, on 11 iunie 2021 - 20:24, said:

Pai tocmai asta e, ca poti sa te angajezi dar nu poti urca din cauza unora, altora etc.
Welcome to the battlefield, cam asa-i peste tot

#13
diahim

diahim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,043
  • Înscris: 24.04.2011
pe la un moment dat aveam impresia ca citesc alt topic.
https://www.undelucr...39?city=Suceava uite in Suceava, 4k RON

#14
redbotos

redbotos

    Productiv

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,141
  • Înscris: 01.03.2015

 daniMMM, on 11 iunie 2021 - 21:49, said:

Tu esti de minat cripto, esti dus?Posted Image Posted Image  
Da omule. Fac riguri de la zero cu tot cu dual mining, eth și alta cripto ce vrei tu.
Am învățat asta în câteva nopți.
Apoi am pus în aplicare.
Inclusiv curățat GPU, înlocuit pasta, etc.
Chiar mi-a plăcut.
Ultimele placi, 4 la număr, rtx 3090 oc în august își scot banii.
Fix când se schimba minatul.
Nu o sa mai fie rentabil.
Da boss, știu și asta.

Vrei sa merg în alta tara cu bolile pe care le am?
Vrei sa îți arat cam cât de razna sunt analizele?
Dacă mâine îmi spune ca am cancer, nici nu m-ar surprinde.
Pentru câțiva ani cât mai am de trăit, vreau sa trăiesc și sa muncesc acasă.


 dan210, on 11 iunie 2021 - 22:02, said:

Welcome to the battlefield, cam asa-i peste tot
Știu asta, dar eu nu am fost și nici nu am sa fiu asa niciodată.
Am o placere sadica sa ajut.
Asa sunt eu și asa voi fii pana la moarte.


 diahim, on 11 iunie 2021 - 22:39, said:

pe la un moment dat aveam impresia ca citesc alt topic.
https://www.undelucr...39?city=Suceava uite in Suceava, 4k RON
4k?
Si asta pentru vulcanizare sau office?

#15
redbotos

redbotos

    Productiv

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,141
  • Înscris: 01.03.2015
Acum am văzut recenzia.
Deci nu se recomanda.


#16
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,783
  • Înscris: 06.09.2004

 redbotos, on 11 iunie 2021 - 20:53, said:

Stiu ce zici, a luat in calcul mai demult ce spui , dar nu pot sa ma relochez.
asta e cea mai mare problema a multor romani muncitori. refuza sa inteleaga ca pur si simplu oportunitatile sunt in alte parti si se complac intr-o situatie care s-ar putea imbunatati semnificativ.

inainte sa te plangi ca nu poti urca din cauza altora, intelege ca cea mai mare problema si ceea ce te tine inapoi e refuzul de a te reloca.

#17
diahim

diahim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,043
  • Înscris: 24.04.2011

 redbotos, on 12 iunie 2021 - 10:35, said:

Acum am văzut recenzia.
Deci nu se recomanda.

agent achizitii. deci ce nu se recomanda? 4k in Suceava sunt bani..

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate