Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Asus ROG - Probleme mari wi-fi

Recomandare Apartament

reparatie zgarietura bara spate

Lipire XPS de hidroizolație ...
 Detectare dispozitiv de ascultare...

Detectare posibile dispozitive de...

suport/cutie fixare SSD in locul ...

Popcorn stradal
 De ce ard asa de violent masinile...

Sfat achizitie bicicleta MTB

Imi tot apare ipconfig

Degresant auto eficient
 Pistol care sa pulverizeze vopsea...

Cursuri inot apa netratata

Telefoane vechi, fixe si mobile c...

Sa desparțim cuvintele in cuvinte

RDS probleme ? upload-ul catre international foarte incet !

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

Mihai_3

Mihai_3

我會回來的...

• Grup: Senior Members
Exista probleme in acest moment cu viteza pe traficul intrernational ?
Am clienți din afara romaniei (EU vest si SUA) care se plâng de viteza mica cand descarca din RO
(deci pentru mine se numește UPLOAD)

va rog postați daca si si voi aveti acelasi probleme.

Fly_85

Fly_85

sa nu mai descarce de pe trakere :)))

Znevna

Znevna

Senior Member

Poti sa faci singurel speedtest extern.

coniac

coniac

Member

• Grup: Members
Cred ca sunt niste probleme
Eu nu pot accesa cateva situri pe care le vizitez zilnic

Rudy22

Rudy22

Member

• Grup: Members
Exemplu? Ai dat ping catre acea adresa?

StefanRO

StefanRO

Hai noroc straine

View PostMihai_3, on 11 iunie 2021 - 16:18, said:

Exista probleme in acest moment cu viteza pe traficul intrernational ?
Am clienți din afara romaniei (EU vest si SUA) care se plâng de viteza mica cand descarca din RO
(deci pentru mine se numește UPLOAD)

va rog postați daca si si voi aveti acelasi probleme.

Daca tu zici ca este vorba de upload , tin sa inteleg ca stai "Seed" , poate iti limiteaza pc-ul conexiunea catre dansii.. atunci cand sunt prea multi le imparte cat poate... nici nu dai detalii ....

Memsy

Memsy

Junior Member

• Grup: Junior Members
Buna, am niste probleme oarecum asemanatoare - eu lucrez in domeniu videochat cu internet RDS Business si de cateva zile am observat niste probleme care par sa se manifeste doar pe PC si anume momente cand nu primesc - nu se trimit mesajele instant din Facebook Messenger, de ex. primesc un mesaj in Messenger doar pe smartphone dar pe PC nu apare instant, ci mai tarziu..

Si azi am avut niste probleme mai grave: imaginea live de pe soft-urile de streaming cu care lucrez a inceput din senin sa mi se vada scandat dupa care mi inghetat de tot ceea ce nu mi s-a mai intamplat niciodata inainte pe acest PC. Apoi aceiasi problema cu mesajele instant de data asta in mesageria unuia dintre site-urile pe care lucrez - vedeam mesajele primite instant doar pe laptop dar pe PC nu apareau, iar mesajele mele nu se trimiteau.

M-am panicat dar nu stiu daca problemele acestea sunt de la conexiunea de internet RDS deoarece conexiunea pare ok, pe laptop merge ok, deci problema aparuta din senin de cateva zile pare sa fie doar pe PC asa ca am crezut ca ar putea fi de la niste wallpapers pe care le-am descarcat de pe pinterest, am zis ca poate am descarcat si vreun virus ceva atasat asa ca le-am sters dupa care am bagat antivirusul sa scaneze PC-ul dar nu a gasit nimic, apoi am sters din browsere cookies, history, etc, am dezinstalat si instalat la loc soft-urile respective. Mesajele pe care nu le vedeam au aparut, imaginea live pare ok dar inca stau in panica ca s-ar putea intampla din nou. Nu-mi dau seama care ar putea fi problema. Va multumesc anticipat daca ma puteti ajuta cu unele sfaturi si pareri.

MembruAnonim

MembruAnonim

MembruAnonim

• Grup: Banned
Fa videochat și de pe alta conexiune pentru test. Îți trebuie banda garantata minima sau IP routabil?

ogo

ogo

Senior Member

public. orice ip e routabil.

Mihai_3

Mihai_3

我會回來的...

View PostZnevna, on 11 iunie 2021 - 17:08, said:

Poti sa faci singurel speedtest extern.

pai asta spun, am facut test si upload-ul merge prost...
https://www.bandwidthplace.com/
problema nu este pentru client rezidențial (acasa) ci business

View PostRudy22, on 11 iunie 2021 - 17:57, said:

Exemplu? Ai dat ping catre acea adresa?

da, nici un packet pierdut conexiunea este stabila...

Memsy

Memsy

Junior Member

• Grup: Junior Members

View PostMembruAnonim, on 11 iunie 2021 - 19:38, said:

Fa videochat și de pe alta conexiune pentru test. Îți trebuie banda garantata minima sau IP routabil?
Am abonament DigiNet Business Internet Garantat cu IP fix si : Latime banda garantata in internet: 90 Mbps si Latime de banda maxima in reteaua RCS&RDS 100 Mbps dar nu sunt sigura ce anume imi garanteaza mai exact prin latime de banda.. Eu cred ca am nevoie de viteza de upload mai mare decat cea de download, daca nu ma insel.
Am facut speed test pe link-ul lasat de userul Mihai_3 si imi rezulta intre rezultat 150 - 170 Mbps download si 105 - 115 Mbps upload.. O fi bine , o fi rau, nu ma prea pricep.. Dar vad ca upload-ul de care am eu nevoie e mult mai mic decat download-ul.. Ar trebui sa sun la RDS? Exista abonamente cu viteza de upload garantata?

Edited by Memsy, 12 June 2021 - 23:44.

MembruAnonim

MembruAnonim

MembruAnonim

• Grup: Banned
Pai ai deja garantare, e o valoare foarte buna atat la download, cat si upload.
Probabil sunt alte probleme care iti cauzeaza neplaceri. Cum faci transmisiunea live, ce echipamente folosesti? Ai un PC cu Windows? Poti vedea cam cat banda de net folosesti in softul/softurile de transmisiune? Eventual te poti uita in Task Manager

Edited by MembruAnonim, 13 June 2021 - 00:04.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate