Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Posturile de radio cu muzică nouă - cum de mai există?

* * - - - 5 votes
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
swayzak_master

swayzak_master

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 21.08.2007
Youtube Music cu Android Auto = radio poate sa crape ca oricum e naspa; Vibe FM , Magic FM, Rock FM si toate efemurile astea obosite au fix aceeasi muzica de ani de zile, chiar zi de zi

#38
SobySobea

SobySobea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 27.03.2021

View Postdjl, on 11 iunie 2021 - 12:02, said:



Mă îndoiesc că Radio Romantic face mulți bani. Sau Vibe F.M. (parcă așa se numește cel de 107,3).
Dar radio nu prea mai ascult că în general nu-mi prea mai place playlistul. Se mai nimesc ocazii în care dau ce-mi place, dar nu mai sunt așa de multe.
Muzică bună difuza Sport Total F.M. (Rock stil anii '60, început de anii '70) dar nu mai e...
Mai era și Chill FM (înainte Music FM), care a difuzat muzică bună și veche, nu a difuzat muzică nouă. Din păcate, Chill FM nu o să mai fie și în curând, va deveni Digi 24 FM.

Edited by SobySobea, 12 June 2021 - 05:51.


#39
mcd2020

mcd2020

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,957
  • Înscris: 02.05.2020
M-am invatat de dincolo sa ascult posturi radio cam pe genuri musicale.Aici e haos si la capitolul asta.Maxima aici e ca am modificat din setari sensibilitatea tuner-ului din masini si ma duce Magic fm pina acasa.Romantic deja se pierde pe Buc-Pitesti undeva.Dar si astea baga publicitate mai nou....Alea noi vi le las voua,alora de mancati fusion si purtati haine din polyester....

#40
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,877
  • Înscris: 28.11.2006

 Adrexx, on 11 iunie 2021 - 09:48, said:

Rar, foarte rar  sa auzi o emisiune tematica, sa zicem hard  rock /  jazz / blues etc., cu prezentare  macar  folosind datele de pe CD, de presa de specialitate  ce sa mai zicem, departe la  ani lumina  de  Metronom sau  Pittis  show....etc.
Uite, iti recomand emisiunea lui Andrei Partos, "Psihologul muzical" de la RRA. Asta, daca esti "noctambul" :D Se difuzeaza vineri spre sambata, intre 0 si 5. Contine cam ce vrei tu: vaerietate de muzica, un DJ informat si simpatic, interactiune cu ascultatorii prin intermediul FB.

#41
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,073
  • Înscris: 24.02.2011
Neah, comunistul ăla îi veninos și părtinitor din cale-afară. Nu-i simpatic deloc, decât pentru ascultătorii superficiali, dacă se poate și afoni. Ca fapt divers ca să vedeți cât îi pervers, a ținut cu Bittman pe când făcea concerte din bani publici în care lăuda psd-ul. Doar după ce dobitocul a început sã se dea în stambă, a început cu criticile la adresa lui, că nu mai avea cum să-și manipuleze ascultătorii. Sau alt exemplu, nu i-a criticat pe Liana Stanciu & Dan Manoliu pentru eșecurile de la Eurovision decât după ce a vãzut cã l-au sărit din schema organizării concursului. E 100% pe interes comunistul ăla, nu merită să-l asculți că mai mult îți faci nervi.

#42
LeoT

LeoT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 690
  • Înscris: 07.08.2019
cred ca asa cum in zona de video se migreaza de la televiziunea traditionala catre on-demand / streaming , la fel se va intampla cu radioul  .
eu am iesit de mult din segmentul tinta al CHR (15 .. 35 de ani) iar AC ascult numai stirile si cate un talk show. pentru muzica exista Spotify .
in Romania, audienta radioului comercial e 75% CHR, absolut toate cu playlisturi identice de 25 melodii parafrecate de 5 ori pe zi, "I love you , you love me, let's go clubbing" si matinalele unor glumeti la poantele carora nu reusesc sa rad nici gadilat in talpi.

Edited by LeoT, 22 June 2021 - 17:56.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate