Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Factura Telekom

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1
redsnake74

redsnake74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 504
  • Înscris: 18.05.2020
Factura mea Telekom creste continuu . Contract, optiuni, curs valutar sunt aceleasi ( O mica diferenta la curs valutar- ar fi cam un leu diferenta factura) . Ma poate lamuri cineva de ce ? Mai are cineva aceasta problema ? Am pus si imagini . Rubricile din facturi, diferentele imi par inventate, n-am adaugat nici o optiune . Mai ales acel Ajustari nu inteleg la ce se refera, factura a fost platita lunar. Diferenta intre februarie si luna curenta deja e 50 lei. Acea rubrica cu optiuni nu inteleg la ce se refera, am pus doar un antivirus de la ei , ii faceau reclama ca e 3 lei/luna.

Attached Files



#2
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
Verifica anexa si vezi de unde vin majorările.

#3
burlacu_marian08

burlacu_marian08

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 05.08.2016
Acum am studiat si eu factura meaTelekom. Numesc optiuni cele doua majorari pe care le-au facut la fiecare serviciu din contract. Detaliat le gasiti in anexa la factura.

#4
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Ai avut ceva reduceri pentru o perioada de timp ?

#5
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
Ai 25 de lei ajustari.

si vreo 3 lei din cauza schimbului valutar (ce sa va fac, daca aveti fetish in EUR... Posted Image )

Ah, si la Optiuni ai diferit.

Edited by Lex404, 09 June 2021 - 19:55.


#6
redsnake74

redsnake74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 504
  • Înscris: 18.05.2020

 Nimcid25, on 09 iunie 2021 - 19:42, said:

Verifica anexa si vezi de unde vin majorările.

Anexa de unde o iau ? Primesc doar pdf pe mail din ianuarie cred . E doar o pagina .

#7
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,268
  • Înscris: 01.12.2001
In anexa vezi exact ce si cum.
Descarci fisierele pdf si te dumiresti
La mine... au scazut facturile.
Ca am zis ca renunt cand au marit pretul si.... 3 luni gratis si redus de la  40 la 25 am acum Posted Image
Attached File  tk1.png   45.5K   55 downloads

#8
redsnake74

redsnake74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 504
  • Înscris: 18.05.2020

 Lex404, on 09 iunie 2021 - 19:53, said:

Ai 25 de lei ajustari.

si vreo 3 lei din cauza schimbului valutar (ce sa va fac, daca aveti fetish in EUR... Posted Image )

Ah, si la Optiuni ai diferit.

Ce reprezinta ajustarile? Cursul valutar il au pe fiecare factura, facturile sunt la zi, ce alte ajustari?

#9
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
Pai asta sa ii intrebi direct pe ei :)

Habar n-am. Eu ri-am zis de unde vine diferenta :)

#10
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

 redsnake74, on 09 iunie 2021 - 20:02, said:

Anexa de unde o iau ? Primesc doar pdf pe mail din ianuarie cred . E doar o pagina .
Intra in  MyAccount - Factura mea.

#11
addumi

addumi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,821
  • Înscris: 10.02.2017

 dorin_2k, on 09 iunie 2021 - 20:03, said:

La mine... au scazut facturile.
Ca am zis ca renunt cand au marit pretul si.... 3 luni gratis si redus de la  40 la 25 am acum Posted Image
tk1.png

Concret, ce si mai ales unde (cui, prin ce  metoda te-ai adresat) ai zis.
Ma intereseaza acelasi lucru pentru ca sunt la un pas sa renunt la ei.
Daca isi pun ceva cenusa cu minus in cap, poate mai raman.

#12
redsnake74

redsnake74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 504
  • Înscris: 18.05.2020
Am gasit ca mi-au pus la optiuni Sport+ la care nu se uita nimeni, ajustarile erau ca a incarcat cineva o cartela. Nu stiam ca am in MyAccount anexa la factura .

Cum scot Sport+ ala ? Sun la ei sa-l scoata ? Nu gasesc in MyAccount optiuni sa-l scot. L-au pus promotional gratis , acum vad ca nu mai este, oricum nu ma uit.... Cum adaug / scot posturi TV? Macar antivirusul ala e 2.5 lei/luna . In rest tot ce iau de la ei puteam sa iau de pe mobil daca-l conectam la laptop si televiziunile cred.

#13
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,268
  • Înscris: 01.12.2001
@addumi
Am trimis un mail cu copia CI și am zis că nu sunt de acord cu majorările și că reziliez.
E un link sau mail pe site pe undeva
Ceva cu rezilieri @Telekom.ro

Am verificat acum
E pe site o secțiune dedicată.
Și un formular.
Am primit automat confirmarea cererii mele. In vreo 7 zile au sunat și am primit oferta.

25 lei lunar și 3 luni gratis pt TV L DTH cu 5 stb

Edited by dorin_2k, 09 June 2021 - 20:58.


#14
unknown_35

unknown_35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,850
  • Înscris: 20.05.2013
La Telekom e adevarata zicala "pe din-afara vopsit gardul si inauntru e leopardul" . Daca te iei dupa reclama de la televizor te intrebi cum de nu se duc toti clientii la ei. Pai cei care s-au dus  au plecat si  nu s-au mai intors. Dupa ce ca au cele mai scumpe servicii, un curs leu - euro stabilit arbitrar de ei, pe care nu poti decat sa il accepti, cel putin de 2 ori pe an iti baga mariri. Astea sunt pt prosti. Adica pt cei care nu cer rezlierea imediat dupa marire. Cei care cer  rezilierea, nu dor scapa de marire, ci primesc si niste reduceri substantiale.

Nu asteptati sa ajunga facturile mari, faceti cereri de reziliere la fiecare marire facuta aiurea. Poate se invata si ei sa respecte clientii.

#15
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

 redsnake74, on 09 iunie 2021 - 20:52, said:

Am gasit ca mi-au pus la optiuni Sport+ la care nu se uita nimeni, ajustarile erau ca a incarcat cineva o cartela. Nu stiam ca am in MyAccount anexa la factura .

Cum scot Sport+ ala ? Sun la ei sa-l scoata ? Nu gasesc in MyAccount optiuni sa-l scot. L-au pus promotional gratis , acum vad ca nu mai este, oricum nu ma uit.... Cum adaug / scot posturi TV? Macar antivirusul ala e 2.5 lei/luna . In rest tot ce iau de la ei puteam sa iau de pe mobil daca-l conectam la laptop si televiziunile cred.
Suni si ți-l dezactivează.

#16
unknown_35

unknown_35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,850
  • Înscris: 20.05.2013

 redsnake74, on 09 iunie 2021 - 20:52, said:

Am gasit ca mi-au pus la optiuni Sport+ la care nu se uita nimeni, ajustarile erau ca a incarcat cineva o cartela. Nu stiam ca am in MyAccount anexa la factura .

Cum scot Sport+ ala ? Sun la ei sa-l scoata ? Nu gasesc in MyAccount optiuni sa-l scot. L-au pus promotional gratis , acum vad ca nu mai este, oricum nu ma uit.... Cum adaug / scot posturi TV? Macar antivirusul ala e 2.5 lei/luna . In rest tot ce iau de la ei puteam sa iau de pe mobil daca-l conectam la laptop si televiziunile cred.

Antivirusul se dezactiveaza din My Account - Servicii My account - si apoi click pe linkul "Antivirus" .

Pt Sport + asta scrie la ei pe site " Poți dezactiva pachetul suplimentar după ce au trecut 3 luni de la data activării acestuia. Pentru acest lucru, trebuie să accesezi secțiunea Servicii din contul tău MyAccount sau să suni la 021.9890 sau să mergi în magazinele Telekom Romania."

#17
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,184
  • Înscris: 26.06.2009
Adica pe scurt: ai activat optiuni extra fara sa citesti conditiile :-) Apoi "sari" ca iti "apar" costuri in plus...

 unknown_35, on 09 iunie 2021 - 21:34, said:

un curs leu - euro stabilit arbitrar de ei, pe care nu poti decat sa il accepti, cel putin de 2 ori pe an iti baga mariri.

Probabil nu ai auzit ca si ceilalti fac tot la fel. Ca deh... vin licentele 5G si e foame de bani. Mariri de abonamente o sa tot fie in urmatorii ani la toti operatorii.

#18
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,446
  • Înscris: 03.04.2007
Hai pe bune.
Cate mariri au fost la Digi in 10 ani?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate