Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Loki (TV Series)

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#1
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,041
  • Înscris: 22.05.2003
Inca un fir din MCU, acum LOKI.


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/nW948Va-l10?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/lrIq-RpGTnA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,725
  • Înscris: 12.09.2015
De abia astept sa vizionez serialul.... I se potriveste rolul lui Tom Hiddleston ca o manusa de piele de caprioara.

#3
Disstrack

Disstrack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 896
  • Înscris: 29.04.2018
foarte urat logo...

#4
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
Si acum cacatul asta: https://www.ign.com/...be-gender-fluid
Si aici ajungem cu balarii de genu?

#5
coniac

coniac

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 497
  • Înscris: 17.12.2019
Mi-a "placut" faza in care Oweb Wilson se uita la judecatoare - evident neagra - si spune
"Okay. I feel like I'm
always looking up to you.
I like it. It's appropriate."
Pishu pe BLM , traiasca PLM

#6
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,145
  • Înscris: 30.08.2017

View PostdanX, on 09 iunie 2021 - 17:18, said:

Si acum cacatul asta: https://www.ign.com/...be-gender-fluid
Si aici ajungem cu balarii de genu?

Mi se pare normal. Dacă n-ar fi fluid, ar fi complicat cu transformările :D

Quote


Loki can shapeshift into other characters, animals, a male version of the Norse god, a female version, and more.



#7
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,374
  • Înscris: 15.11.2005
Can he take a shape to fuck itself?
That mean to be really fluid!

I just quote myself

Edited by Mondeo, 09 June 2021 - 23:41.


#8
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
film cu buget mare. decoruri misto (de la legion tot baga anii '70, da' arata bine), actori relativ cunoscuti. ar avea niste premise bune. de vazut ce livreaza, filmele cu eroi pe care le suport inca sunt the boys si the umbrella academy.

umplu spatiul pana apar star wars-urile :) sa nu se mai prabuseasca la fel ca anu' trecut :)

#9
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006
Primul episod a fost bun. Trebuia sa astept sa iasa tot sezonul inainte sa ma apuc de el.

[ https://64.media.tumblr.com/f6f1065d1a00f2d85e1ad0c69dca40ba/b90495d8ad2962c7-95/s500x750/14751a9a65c08d75362a26638e5e754a3553baa7.gifv - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#10
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,292
  • Înscris: 23.05.2003
Aprob pozitiv.
Daca o tine tot asa o sa fie bine. :)

#11
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,248
  • Înscris: 05.01.2004
Am vazut si episodul doi. Deja sunt foarte intrigat de personajul (personaja?) negativ, tare sunt curios cine e.
La episodul unu am ras aproape jumatate de episod. Era normal, cu God of Mischief in rolul principal...
De remarcat ca serialul Loki este in afara universului Marvel, chiar daca e cu Loki. Un spin-off total, pe care nici Disney+ nu il include in timeline-ul Marvel. Cel putin deocamdata...

#12
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006
Pai personajul negativ e Loki.

Loki e un shapeshifter. N-am idee daca asta negativ doar se identifica ca femeie sau asa s-a nascut.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5aGLX4egWTg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Mizu, 16 June 2021 - 23:30.


#13
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,248
  • Înscris: 05.01.2004
Da, oricum ai da-o, Loki e personajul negativ. Macar unul dintre ei. Dar ala care a aparut din primul episod e mai cu aplecare spre pozitiv. Deocamdata, cel putin.
In legatura cu femeia de la finalul episodului, nu sunt 100% convins ca e Loki. Parca parea destul de surprins si el de aparitie.
Iar referitor la genul lui Loki, cred ca le dau dreptate celor din Ragnarok in ce priveste orientarea lui...

#14
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,885
  • Înscris: 12.03.2010
Un bullshit total, un sfîrîiac, cum zicea Creanga. O excrescenta a MCU, nu o extindere a universului, in care poti sa bagi orice, ca la urma oricum se sterge tot si lucrurile (timeline-ul) revin cum au fost. Cind ai nevoie de mai mult de jumatate dintr-un episod (+ desene animate) ca sa scuzi/explici ce se intimpla pe ecran e clar ca nu spui bine povestea.

Si chestia cu intoarcerile in timp si alte realitati in care Cap imbatrineste au fost fortate si rasuflate si in filme, cine naiba a CERUT sa vada mai multe din seria asta?

#15
coniac

coniac

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 497
  • Înscris: 17.12.2019
Loki tocmai si-a tras un "variant" feminin, Sylvie
Bai, dar nici nu ma asteptam la asa ceva
Maine ma duc sa imi schimb sexu'
Get with the programme , folks

Anticipez ca urmeaza un "variant" negru + lesbi = LOVE

#16
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,248
  • Înscris: 05.01.2004

View Postconiac, on 23 iunie 2021 - 19:07, said:

Loki tocmai si-a tras un "variant" feminin, Sylvie
Daca urmaresti serialul Ragnarok, vei afla mai multe despre Loki decat din universul Marvel. Inclusiv orientarea (orientarile) lui. Si e chiar bine realizat, desi sunt in general impotriva intruziunii LGBTQA+.
Pe de alta parte, situatia in care s-au bagat Loki si mai-putin-Loki e cotoioasa rau. Si din pacate prevad un Deus ex Machina care sa-i scoata din rahat, ceea ce m-ar face sa-mi schimb parerea fata de serial (bun, pana acum)...

#17
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,248
  • Înscris: 05.01.2004
Iar un episod in care am ras o multime. Nu e numai meritul scenaristilor, Hiddleston are un fel de a fi deosebit care ii da sarmul specific. Iar serialul e din ce in ce mai interesant. Pacat ca nu mai are mult...

View PostMondeo, on 09 iunie 2021 - 23:41, said:

Can he take a shape to fuck itself?
That mean to be really fluid!
Master, your wish is my command!
Desi e greu de spus daca asta se incadreaza la incest sau la masturbare, fiind tot el/ea...

#18
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,971
  • Înscris: 02.02.2008
serialul e tras de par si a semanat de la inceput cu ceva amatoricesc si slab, singurele lucruri interesante au fost replicile si anumite scene bine plasate, avand in vedere ca dureaza doar 45-50 minute. daca ținea două ore, mă apucam să derulez pe repede înainte cum am făcut la Ocupation: Rainfall, singurele scene pe care le-am urmărit au fost acelea în care apărea Ken Jeong.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate