Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Virus poze

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View Postflorinpopa1, on 07 iunie 2021 - 21:57, said:

Se poate rezolva cumva cu update? Cum se face update la windows?

Vrei sa faci update? dar ai windows original sau piratat?  Are cumva legatura cu ce am scris mai jos?

View Postdane-boy, on 08 iunie 2021 - 07:07, said:

Cum s-a produs extroziunea degajamentului? Vreun software descărcat 'gratuit' de pe undeva? sau email cu vreun doc atașat?
Name PAHD Ransomware Virus
Distribution The ransomware hides in illegal torrent downloads, cracked software, key generators or activator

Quote

Quote

Activators are illegal tool used to activate Windows operating system versions and MS Office packs for free. It is used to validate pirated versions of Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, MS Office 2016, Office 2013/2010/2007/365. To use this tool, the user needs to disable antivirus, which makes the computer vulnerable to malware attacks. People looking for activators download should reconsider it because such files are known to be used for STOP/DJVU ransomware versions such as PCQQ, IGVM, NUSM, EHIZ, PAAS, PAHD, MPPQ (find full list here) distribution.
Sursa 1

Edited by eiffel, 09 June 2021 - 09:48.
Modificat textul ptr ca facea referire la soft ilegal ptr activare. Am trecut Activatoare in general.


#20
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,798
  • Înscris: 30.08.2006
Nu poti opri pe cineva sa descarce asa ceva dar macar poate fi atentionat sa o faca prin intermediul unui forum care este specializat pe asemenea aplicatii si ai un feedback pozitiv de la ceilalti membrii. Daca intri pe torenti si descarci la intamplare tot ce vezi , esti victima sigura.

#21
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,569
  • Înscris: 15.06.2004
Rog sa nu mai dati denumirile exacte ptr activatoare sau alte crack-uri.
Dati idei unora...

Oricum toate softurile de acest gen pot avea probleme.

#22
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Și ce dacă le dam idei? Pai sa descarce, că poate fara poze învață să nu mai facă tâmpenii și să plătească software. Altfel cum să învețe?

#23
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,569
  • Înscris: 15.06.2004
Softpedia nu incurajeaza pirateria.
Credeam ca e clar asta.

#24
florinpopa1

florinpopa1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 16.05.2021
Am rezolvat, am dus laptopul la service. A fost un virus, mi-a instalat windows-ul si am scapat de virus. Dar pozele nu a putut sa le recupereze. Asta e, sunt doar niste poze

#25
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,376
  • Înscris: 01.12.2001
Ai "scăpat" de virus in momentul când a terminat criptare și se autosterge.
Cei de la service nu au făcut nimic special. Nici nu era necesar să reinstaleze win. Că era clean pc-ul acum.

#26
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Ar fi putut sa îi facă un backup. Daaaar, după cum știu eu "meseriașii" din Romania - bine, la același nivel cu aia care plătesc semințe și se mira că primesc servicii proaste - cel mai probabil nu i-au făcut. Eh, asta e, omul cât trăiește învață. Sau nu. Dar contează?!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate