Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

[Amical] Anglia - Romania 06.06.2021

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

Poll: Rezultat Anglia - Romania (22 member(s) have cast votes)

Care credeti ca va fi rezultatul meciului dintre Anglia si Romania?

  1. Victorie Anglia (20 votes [90.91%])

    Percentage of vote: 90.91%

  2. Egal (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  3. Victorie Romania (2 votes [9.09%])

    Percentage of vote: 9.09%

Vote Guests cannot vote

#37
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,800
  • Înscris: 13.07.2011
Romania nu are echipa, nu antrenorul este de vina. Atacul nostru este praf, avem numai pensionari in atac, care joaca in ligi slabe de fotbal, sunt lenti, nu au absolut nici o sansa. Fundasii la fel slabi.

Radoi incearca sa experimenteze, la amicale nu avem ce pierde, asa macar poate ii sare o combinate in ochi.

Ce ma deranjeaza foarte mult la echipa nationala este faptul ca la noi se schimba lotul dupa fiecare meci. Echipele mari joaca cu 7-8 jucatori fixi si schimba 3-4 jucatori dupa fiecare meci. O echipa trebuie sa stie sa combine impreuna, dar cand ai mereu alti coechipieri este greu pentru ca nu te intelegi cu ei, nu le cunosti stilul de joc.

Avem nevoie sa formam o nationala cu 7-8 jucatori care sa fie prezenti meci de meci si sa schimbam 3-4 in functie de randament. Asa se incheaga o echipa si se se vor cunoaste mult mai bine intre ei, astfel se formeaza si un stil de joc mai frumos.

#38
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016
Vad ca nimeni nu spune de arbitrajul praf. Sunt permise faulturi grosolane, care duc la dese accidentari si pierderea motivatiei unui jucator de a mai pune suflet in meci.
Ma refer la campionatul intern, care ne formeaza tinerii jucatori.
Poate un arbitraj mai ferm cu huliganii, ar permite introducerea unor jucatori tineri, care nu ar mai fi luati pe sus si antrenorii nu ar fi speriati ca ii baga in teren ca pe mieii la taiere.
Ne mai miram ca in alte campionate sunt jucatori la 17 ani care rup lumea. De ce credeti ca la noi corespondenta este 22-23 de ani?
Pentru ca acolo jucatorii sunt protejati si se respecta intre ei. La noi in campionat sunt prea multi jucatori fara valoare, care nu pot decat sa ia adversarii cu fulgi cu tot, altfel ar fi ridiculizati.
De ce credeti ca nu avem jucatori care sa dribleze macar un adversar? Pentru ca daca nu da drumul repede la minge sunt luati pe sus si au aceasta slabiciune si in fata adversarilor din meciuri intertari.

#39
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,065
  • Înscris: 24.02.2011

 menaloty, on 07 iunie 2021 - 14:03, said:

Vad ca nimeni nu spune de arbitrajul praf. Sunt permise faulturi grosolane...
Neah, sunt pui de avicola. Tu ai văzut vreun meci din campionatul Angliei să vezi acolo faulturi nesancționate de arbitrii?

#40
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005

 Tsunnnami, on 06 iunie 2021 - 22:41, said:

Stii care e problema?
Atata vreme cati sunt zeci de mii ca tine care apreciaza amatorismul, tara asta n-o sa poata avansa decat impinsa de altii. Nu de romani, de altii.

Vorbeste de amatorism profesionistul care a votat-o pe Dancila. Hai ma, da-i cu praf de mers de-aici, ca nu vorbesti cu copiii de 12 ani care tocmai au descoperit internetul.
Doar pt ca pe orice topic pe unde apari ai un limbaj de mahalagiu ordinar si-i faci pe toti din jurul rau prosti, nu inseamna ca tu esti ala destept. Pana una alta esti ala care a votat cu Dancila si ala caruia i-au pus nevasta si soacra papucul pe grumaz si joaca dupa cum ii canta ele, asa ca mai usor cu macanitul pe aici.

 sandel1, on 06 iunie 2021 - 21:20, said:

Nici acum n-am avut posesie. Iar atacurile noastre au fost telefonate. Anglia nu a fost azi o superechipă. La ce idei proaste are Rădoi în cap, România ar trebui să aibă posesie ca Spania ca să câștigăm, dar așa ceva este imposibil cu niște putori care fumează și aleargă mai mult după pițipoance.

Posesia a fost 55-45, e mai bine decat multe meciuri din epoca Piturca & co, cand prezentau o posesie de 30% ca fiind un succes. Cum a spus si colegul business11, problema nu e ca nationala experimenteaza in meciurile fara miza, problema e ca inca nu s-a cristalizat un nucleu de baza, 6-7 jucatori care sa joace constant impreuna si in jurul carora sa experimentezi. N-ar fi o problema sa ia bataie cateva meciuri, o pierdere pe termen scurt care sa aduca rezultate bune si f bune pe termen lung (vez nationala de tineret in perioada Radoi).
Din pacate insa nu se intrevede asa ceva deocamdata la nationala mare.

#41
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,795
  • Înscris: 20.10.2015

 bai3tzash, on 07 iunie 2021 - 13:26, said:

Vina e la mijloc. Radoi nu e cine stie ce antrenor. Cel putin acum. Dar nici jucatori nu are. Radoi ce poate face e sa ridice putin nivelul jucatorilor prin imbarbatare.

Problema este ce a promis ca face STIIND ca "nu are echipa" si banii pe care-i fura
Imbarbatare si eu pot face. Stii cat fura din bugetul statului sa-i vad freza proasta cand isi bat toti joc de noi?

 business11, on 07 iunie 2021 - 13:50, said:

Romania nu are echipa, nu antrenorul este de vina.

Citeste mai sus

 Lowrider, on 07 iunie 2021 - 21:20, said:

Vorbeste de amatorism profesionistul care a votat-o pe Dancila.

Problema e ca eu am folosit creierul pe care multi care nu inteleg de ce am facut-o, nu-l au
Ce sa-ti fac eu tie daca nu poti intelege?
Fiecare avem limita noastra.

Edited by Tsunnnami, 07 June 2021 - 21:45.


#42
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005

 Tsunnnami, on 07 iunie 2021 - 21:35, said:

Problema e ca eu am folosit creierul pe care multi care nu inteleg de ce am facut-o, nu-l au
Ce sa-ti fac eu tine daca nu poti intelege?
Fiecare avem limita noastra.

Orice om îi este teamă de limita sa. Se pare ca de fapt treaba cu stampila nu tine de vreo strategie complexa pusa la cale de creierul tau luminat pe care muritorii de rand n-o pot pricepe, pur si simplu ai pus stampila pe candidatul in care te regaseai. Dancila la Dancila trage Posted Image

Hai recunoaste: singurul motiv pt care tu n-ai facut ce a facut Radoi (a luat banii stiind ca f probabil n-o sa obtina rezultate) e acela ca pe tine nu te-a intrebat nimeni daca vrei sa vii sa antrenezi nationala Posted Image

#43
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,795
  • Înscris: 20.10.2015

 Lowrider, on 07 iunie 2021 - 21:47, said:

Hai recunoaste: singurul motiv pt care tu n-ai facut ce a facut Radoi (a luat banii stiind ca f probabil n-o sa obtina rezultate) e acela ca pe tine nu te-a intrebat nimeni daca vrei sa vii sa antrenezi nationala Posted Image

Nu toti oameni-s ca tine, mate.
Eu trebuie sa am satisfactia lucrului pe care-l fac.
Daca insel sau fur inseamna ca recunosc indirect, ca-s prost.
Nu pot trai cu gandul asta chiar daca multi fac asa.

#44
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,065
  • Înscris: 24.02.2011

 Lowrider, on 07 iunie 2021 - 21:20, said:

(vez nationala de tineret in perioada Radoi).
și atunci și-a dat arama pe față. După ce s-a văzut cu sacii în căruță (calificarea la olimpiadă) în loc să joace la fel ca în celelalte meciuri, cu Germania a jucat la rezultat ca un Pițurcă ordinar. Din păcate pentru noi în fotbalul modern conteazã mai mult antrenorul și schemele de joc, decât talentul unor fotbaliști. Dacă te uiți la fețele marilor antrenori, parcă toți sunt jucători buni de poker ori șah, pe când Rădoiul nostru nu are nici bacul luat.Posted Image

Edited by sandel1, 07 June 2021 - 22:58.


#45
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016

 Lowrider, on 07 iunie 2021 - 21:20, said:

problema nu e ca nationala experimenteaza in meciurile fara miza, problema e ca inca nu s-a cristalizat un nucleu de baza, 6-7 jucatori care sa joace constant impreuna si in jurul carora sa experimentezi.
Se pare ca aia 6-7 nici nu s-au nascut inca.Posted Image Deci care aia 6-7? Radoi se pare ca nu i-a gasit.

Edited by menaloty, 07 June 2021 - 23:03.


#46
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,795
  • Înscris: 20.10.2015

 Lowrider, on 07 iunie 2021 - 21:20, said:

problema e ca inca nu s-a cristalizat un nucleu de baza, 6-7 jucatori care sa joace constant impreuna si in jurul carora sa experimentezi.

Si stii de ce nu se va cristaliza nicand?
Pentru ca SCOPUL jucatorilor si al antrenorilor este altul decat Romania
Ma rog, asta daca vei intelege ce-am scris

#47
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,800
  • Înscris: 13.07.2011

 Tsunnnami, on 07 iunie 2021 - 21:35, said:


Citeste mai sus


Singurul lucru pe care romanii stiu sa il faca este sa dea vina pe antrenor, dar nimeni nu isi bate capul cu lotul nationalei. Nu avem cu cine mai prieteni, jucatorii sunt slabi.
I-am dat jos pe Hagi, Iordanescu, Bölöni, Jenei, Piturca, Lucescu jr., Daum, Contra si acum il avem pe Radoi. Mereu antrenorul este de vina la noi.

#48
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005

 Tsunnnami, on 07 iunie 2021 - 22:46, said:

Nu toti oameni-s ca tine, mate.
Incearca sa nu mai scrii in Dancileza. Typo mai face oricine, inclusiv eu am facut unul in postarea #40, dar la tine sunt atat de dese incat nu mai e vb de typo, e vb de Dancila-Effect.
Nu toti oamenii-s ca mine si e f bine asa, trebuie sa existe diversitate. Lui Radoi sigur i-ar fi folosit sa fie ca mine, n-ar fi facut alegeri proaste gen Jiji pe post de nas, dar asta e... ghinionul lui.

 Tsunnnami, on 07 iunie 2021 - 23:18, said:

Si stii de ce nu se va cristaliza nicand?
Pentru ca SCOPUL jucatorilor si al antrenorilor este altul decat Romania
Wow, multumim Captain Obvious Posted Image
Tu abia acum ai aflat ca astia vin la nationala din motive care nu tin de patriotism? Aceleasi reprosuri le-au primit si jucatorii din nationala Germaniei acum cativa ani si erau numiti mercenari de catre nemti. Come on, nici generatia lui Hagi n-a venit din patriotism pur la nationala, au vazut in nationala si in prezenta la Europenele si Mondialele din anii 90 o rampa de lansare catre campionatele straine (si exact asta s-a si intamplat: dupa USA 94 au prins mai toti contracte in alte campionate) plus ca dpdv financiar prezenta la nationala a fost mereu pont.

In momentul asta la nationala Romaniei poate sa vina si Guardiola, ca vine degeaba. Romania tot si-o va lua in dinti pt ca nu mai avem fotbal la nivel de copii si juniori, cu cateva exceptii gen Academia Hagi. Stiu, vrei lucrul bine facut, dar cu cine sa-l faci bine daca n-ai cu cine? Vrei sa intre Radoi pe teren si sa joace si pt Ivan si pt Chiriches? Aia 2 au fost maini moarte in meciul cu Anglia, unul lua constant portarul advers la tinta, celalalt se credea Bruce Lee si intra ca berbecul la rupere, inclusiv in careul propriu. Aici a gresit Radoi, dar de pe margine suntem toti antrenori competenti.

 Tsunnnami, on 07 iunie 2021 - 23:18, said:

Ma rog, asta daca vei intelege ce-am scris
Scrii treaba asta pe fiecare topic cand te contrezi cu cineva. Daca simti nevoia sa spui asta de fiecare data, intreaba-te daca nu cumva problema e la tine, insa fiind un caz clasic de Dunning-Kruger, ma indoiesc ca poti lua in calcul aceasta varianta.

Btw, te-a macinat rau de tot de ai simtit nevoia sa dai un al doilea reply in miez de noapte, la 30 de minute dupa primul. Asa de rau te-a macinat incat n-ai rezistat pana dimineata Posted Image

#49
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,224
  • Înscris: 29.12.2006

 business11, on 08 iunie 2021 - 14:03, said:

Singurul lucru pe care romanii stiu sa il faca este sa dea vina pe antrenor

De parcă selecţionerul, oricare ar fi fost el, e vinovat că nu a calificat România la vreun Campionat Mondial din secolul 20 !

Poate că acesta e şi motivul neperformanţelor: foarte puţini au capacitatea de a observa că...jucătorii sunt foarte slabi. Majoritatea nu-l văd decât pe selecţioner. Or, lipsa de performanţe e cauzată de jucători.

Edited by lupini, 08 June 2021 - 15:48.


#50
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,795
  • Înscris: 20.10.2015

 Lowrider, on 08 iunie 2021 - 14:30, said:

Stiu, vrei lucrul bine facut, dar cu cine sa-l faci bine daca n-ai cu cine? Vrei sa intre Radoi pe teren si sa joace

Bingo!

Doua lucruri sunt suficiente.

1. CAUZA pentru care nu aveam fotbalisti, de fapt ce zic eu, sportivi, si ACTIONAT acolo, copiat de la altii care au
2. Ipocrizia "antrenorului nevinovat" care insa nu are remuscari in a minti si fura banii de salariu ca si cum ar fi un antrenor de elita.

"Saracu' Radoi, ce sa faca el daca n-are jucatori?
Dati-i salariul de zeci de mii de euro sa-si faca freza in direct!"

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate