Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

[Amical] Anglia - Romania 06.06.2021

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

Poll: Rezultat Anglia - Romania (22 member(s) have cast votes)

Care credeti ca va fi rezultatul meciului dintre Anglia si Romania?

  1. Victorie Anglia (20 votes [90.91%])

    Percentage of vote: 90.91%

  2. Egal (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  3. Victorie Romania (2 votes [9.09%])

    Percentage of vote: 9.09%

Vote Guests cannot vote

#19
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,792
  • Înscris: 13.07.2011
oricum Anglia nu cred ca joaca cu lotul principal, ca aia sunt la campionatul european si sa nu se accidenteze, dar clar o sa ne bata si cu echipa a 4 a fara probleme.

#20
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Nu inteleg de ce il scoti pe Sorescu,jucator ce a jucat bine.Care este logica?

#21
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,406
  • Înscris: 20.02.2008
Romania a jucat decent... pentru un amical.
Anglia nu are mare echipa, inca. Foarte tineri.

#22
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,778
  • Înscris: 20.10.2015

View Postmaccip, on 06 iunie 2021 - 16:56, said:

Care-i cel mai bun jucator al Romaniei in opinia voastra?

Radoi

S-a terminat meciul
Din nou, probabilitatea urmeaza statisticii.

De data asta Romania a fost invinsa de ... Radoi

RADOI - Romania: 1 - 0

#23
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016
Mi-a placut Nita si Camorra.

#24
sgn30

sgn30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 784
  • Înscris: 20.08.2016
@Tsunnami, am ascultat de tine si de data asta am pariat contra Romaniei...

#25
rim80

rim80

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,171
  • Înscris: 06.04.2020
Romania ciuca batailor. Doar atat poate finul Radoi. Altul la rand!

#26
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,064
  • Înscris: 24.02.2011
Niță este un "Bufon" în poartă. Cum de a fost descoperit așa de târziu? Rădoi ca de obicei este depășit de situație.

Edited by sandel1, 06 June 2021 - 21:15.


#27
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005
Ce-aveti ma? Cand aveam antrenori care bagau toata echipa in poarta si aveam cu mare noroc 1 sut spre poarta adversa, posesie 30% max si 60% pase reusite era mai bine?
11m facut de un debutant (ok, discutabila decizia de a face schimbarea respectiva si de a-l mai tine pe Chiriches in nationala), insa in rest un meci in care nu am fost mielul la taiere.
19-14 faze de poarta, 7-4 suturi pe poarta, 86% pase reusite, cateva sanse bune de a marca, chiar nu e rau. Prefer sa vad Romania pierzand dupa ce a jucat ceva fotbal, decat s-o vad pierzand dupa ce a stat 90 de minute cu fundul in poarta. Oricum era amical, nu era finala campionatului mondial.
Si da, Nita a scos multe, dar pana la urma si portarul e parte din echipa. Asa cum atacantii au datoria de a marca, portarul are datoria de a apara tot. In sfarsit pare ca avem un portar de doamne-ajuta.

Edited by Lowrider, 06 June 2021 - 21:16.


#28
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,064
  • Înscris: 24.02.2011
Nici acum n-am avut posesie. Iar atacurile noastre au fost telefonate. Anglia nu a fost azi o superechipă. La ce idei proaste are Rădoi în cap, România ar trebui să aibă posesie ca Spania ca să câștigăm, dar așa ceva este imposibil cu niște putori care fumează și aleargă mai mult după pițipoance.

Edited by sandel1, 06 June 2021 - 21:27.


#29
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016
Nu o sa avem o echipa cat de cat competitiva pana nu vor aparea in fotbalul nostru doi fundasi centrali si doi laterali care sa fie suficient de buni, cat sa dea incredere celor din fata.
Camorra nu o sa mai joace la valoarea asta multa vreme.
Nu inteleg de ce este acolo Alibec. Este un jucator cu psihic slab, care nu se poate automotiva. Clacheaza intotdeauna la greu. Este un jucator de meciuri fara miza.

Edited by menaloty, 06 June 2021 - 21:27.


#30
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,064
  • Înscris: 24.02.2011
Sau pe Ivan ăla, unde l-a mai găsit? Să simulezi ca pe vremea lui Lăcătuș în loc să joci mingea acum când este VAR? Unii au furtișagul în sânge, nu se pot abține..

Edited by sandel1, 06 June 2021 - 21:33.


#31
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,197
  • Înscris: 06.01.2007

View PostTsunnnami, on 06 iunie 2021 - 20:03, said:

RADOI - Romania: 1 - 0
Aaa, pai e bine bre.
1-0 e super onorabil.

#32
Powerup

Powerup

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 30.04.2017

View Postsandel1, on 06 iunie 2021 - 21:32, said:

Sau pe Ivan ăla, unde l-a mai găsit? Să simulezi ca pe vremea lui Lăcătuș în loc să joci mingea acum când este VAR? Unii au furtișagul în sânge, nu se pot abține..
Simularea aia a fost grosolana. Totusi a fost meci fara VAR, doar cu goal line technology. Oricum se greseste la greu si cu VAR. Una peste alta mi-a placut cum am jucat, am avut cateva faze de atac

#33
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,778
  • Înscris: 20.10.2015

View Postmaccip, on 06 iunie 2021 - 21:34, said:

Aaa, pai e bine bre.
1-0 e super onorabil.

Adica ne-a tras-o nea Radoi
Si inca o s-o mai faca

View PostLowrider, on 06 iunie 2021 - 21:15, said:

Ce-aveti ma?

Scuza-ne noi ne uitam la rezultatele echipei NATIONALE.
:lol:

Da, ai dreptate.
Avem o echipa tare. Cred c-am putea juca si cu Argentina.
Fac pariu ca isi vor mentine linia.

Stii care e problema?
Atata vreme cati sunt zeci de mii ca tine care apreciaza amatorismul, tara asta n-o sa poata avansa decat impinsa de altii. Nu de romani, de altii.
Cred ca ati uitat unde era Romania acum 30 de ani incat sa aplaudati cand va bate Gerogia

View Postrim80, on 06 iunie 2021 - 20:54, said:

Romania ciuca batailor. Doar atat poate finul Radoi. Altul la rand!

View PostTsunnnami, on 04 iunie 2021 - 05:32, said:

"Mirel Rădoi, pe de altă parte, susține că ar putea pleca în noiembrie dacă rezultatele sunt la fel de dezamăgitoare."


#34
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,197
  • Înscris: 06.01.2007
Si cu Radoi si fara Radoi, Romania va fi o echipa vai de mama ei.
Pentru ca i-am blestemat eu pe vremea cand dupa ce au castigat nush ce mama dracului, tifosii au distrus orasul. De la tramvaie, la statii de tramvai, ghivece cu flori, geamuri, tot.
Pai ce-i asta nene? Luati de-aici cu "curse" de la baiatu!
:D

Si uite-i ca nu si-au mai revenit, parca mi-e si mila de ei, dar nu stiu cum sa le mai dau cu bless sa anulez curse-ul, imi pare rau!
:D

#35
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,778
  • Înscris: 20.10.2015

View Postmaccip, on 06 iunie 2021 - 22:45, said:

Si cu Radoi si fara Radoi, Romania va fi o echipa vai de mama ei.
Pentru ca i-am blestemat eu pe vremea cand dupa ce au castigat nush ce mama dracului, tifosii au distrus orasul. De la tramvaie, la statii de tramvai, ghivece cu flori, geamuri, tot.
Pai ce-i asta nene? Luati de-aici cu "curse" de la baiatu!
Posted Image

Si uite-i ca nu si-au mai revenit, parca mi-e si mila de ei, dar nu stiu cum sa le mai dau cu bless sa anulez curse-ul, imi pare rau!
Posted Image

Sunt 2 aspecte aici.

1. Cat romanii accepta bataia de joc, si se pare ca le place, nu se va schimba nimic.
Deci ne ramane sa mergem in peregrinari la Arsenie Boca si la Sf Parascheva sa ne salveze ei.
SINGURII care ne mai ridica fotbalul sunt doar individualiztii, care cauta sa se psrijine pe cei care apreciaza amatorismul in asa fel incat sa plece.
Este exact ceea ce fac tinerii romani, sa beneficieze de un sistem de invatamant prost, dar gratis, pentru a fugi din tara

2. Radoi nu poate face nimic in cazul asta. Si nici Pitzi si nici Petrescu si nici Hagi, dar se imbulzesc sa fure banii romanilor ca salariu ca si antrenor de nationala, dand si ei mai departe.
Reuseste cel care da mai mult.
Si asta se face fara rusine. Cum sa nu-ti fie scarba de unu ca Radoi care stie care e valoarea echipei si sub-valoarea lui dar se milogeste sa ia banii pe de-a moaca fara rezultat?

Deci, copii, mergeti la biserica si multumiti cerului ca ati fost acceptati in Europa, ca altfel viermii ne mancau

#36
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,523
  • Înscris: 01.08.2006
Vina e la mijloc. Radoi nu e cine stie ce antrenor. Cel putin acum. Dar nici jucatori nu are. Radoi ce poate face e sa ridice putin nivelul jucatorilor prin imbarbatare. Si sa gaseasca o formula buna de echipa, din toate peticele de material rupt pe care le gaseste.
Mai rau de atat nu cred ca poate juca Romania, pentru ca atata putem, asta e nivelul. Un antrenor doar ar putea sa ridice putin echipa Romaniei, prin viziunea lui.
Antrenorul Romaniei e doar varful icebergului. Ce e dedesubt, adica 90% din iceberg, tine de FRF si autoritati. Ne trebuie investitii, ca sa ai de unde alege jucatori. Ne trebuie echipe de fotbal intern care sa creasca jucatori ca lumea.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate