Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Recomandare traseu valea Jiului

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
cozmalau

cozmalau

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 09.04.2014
Salutare! Daca tot veni vreme buna, din jud. Mures spre valea Jiului ce traseu e mai indicat sa urmaresc ? As merge pe week-end 2 persoane sa vedem cat mai multe atractii turistice.

#2
danpet

danpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,578
  • Înscris: 01.03.2007
Laurentiule...ce cauta un oltean in jud. Mures? :)...multi vin la Sibiu :)  Ai Googlemaps, stii sa-l folosesti? Uite o varianta. Am pus Tg. Mures ca nu stiu de unde pleci din jud. Mures:
https://www.google.r...d45.0314279!3e0
De asemenea nu stim unde vrei sa ajungi...pe Valea Jiului, care e intre Petrosani si Tg. Jiu.
Fa-ne mai multe detalii. Sunt multe locuri frumoase de vizitat in zona, dar depinde si ce pasiuni ai, ce te atrage...eu de exemplu, nu vreau sa vizitez manastiri :)...cu toate astea am fost la Tismana, la Frasinei, la Cozia.
Ai cateva variante de trasee.

#3
bikermanro

bikermanro

    Vitezoman pe internet

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,479
  • Înscris: 29.10.2007
Mănăstirea Tismana era în renovare acum o lună. Curtea interioară era plină de șanțuri. Nu prea merită vizitată acum. Muzeul Tezaurului BNR de lângă mănăstire era închis. Nu cred că au terminat lucrările.

#4
dantim1

dantim1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 687
  • Înscris: 27.06.2002
Un loc care merita vizitat, zic eu, este: https://www.salvil.r...na-ocnele-mari/

#5
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,853
  • Înscris: 04.07.2010

 cozmalau, on 06 iunie 2021 - 12:16, said:

... sa vedem cat mai multe atractii turistice.

Dacă vă opriți să vizitați Castelul Corvinilor, atunci nu ratați Muzeul Trenulețelor Valentin Banciu. Am dat telefon personal și se vizitează. Tocmai împlinește 1 an de la înființare.


Sănătate și tcb !

#6
mihaistoian

mihaistoian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 02.11.2009
Am fost in 2016 la Castelul Corvinilor dar nu am stiut de Muzeul Trenuletelor, arata foarte frumos. Il trec pe lista de vizitare cand voi revizita Hunedoara dupa terminarea lucrarilor de restaurare
https://www.gohunedo...pul-lucrarilor/

#7
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,853
  • Înscris: 04.07.2010

 mihaistoian, on 07 iunie 2021 - 12:05, said:

Am fost in 2016 la Castelul Corvinilor dar nu am stiut de Muzeul Trenuletelor ...

Păi dacă are doar un an de la înfiinţare eu zic că nu aveai de unde să ştii de el în 2016.
Vara asta e deschis zilnic între orele 10 şi 20, mai puţin lunea, când e închis. Intrarea e 17 lei pentru adulţi, există şi unele reduceri dar pe noi nu ne-au interesat, vom fi 5 adulţi.
Se pot face poze cu telefonul, dar dacă vrei să filmezi cu o cameră foto digitală, taxa e 10 lei.


Sănătate şi tcb !

Edited by OvidiuNS, 07 June 2021 - 12:21.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate