Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Samsung S21 FE

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
618 replies to this topic

#289
xxelu

xxelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 791
  • Înscris: 05.11.2006

View Postannddyy, on 29 aprilie 2022 - 17:42, said:

Realme GT 5G UMILESTE acest 21FE la toate capitolele (semnal, baterie - atat automie cat si viteza de incarcare, software - nu agata, amprenta instanta,).
Pe hartie acest Realme sta mai bine la cateva capitole. Recent am descoperit ca tot un Realme, X3 SuperZoom, ar fi fost cel mai ieftin telefon cu periscop (zoom optic 5X) pe care as fi putut sa-l achizitionez Posted Image

#290
zet105

zet105

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 505
  • Înscris: 28.04.2007
Sa înțeleg ca realme gt 5g este mai bun și la camera decât samsung s21fe? Dacă tot veni vorba ce variante ar fi ,de partea cealaltă  care sa aibă o camera cel puțin la fel de buna și clar pana în 2300-2500 lei?

#291
xtremealex15

xtremealex15

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 18.05.2010
E cam subiectivă treaba cu camerele în zilele astea. Dacă îți plac pozele ceva mai "colorate" așa cum "se poartă" pe social media atunci poți merge pe Samsung.
Dacă nu urmărești aspectul ăsta poți lua orice altceva.
Personal nu pot compara la camere un Realme care e pe piață de puțin timp cu un Samsung care are "tone" de date colectate și pe care le folosește ca să îmbunătățească procesarea imaginilor.

#292
zet105

zet105

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 505
  • Înscris: 28.04.2007
@xtremealex15 am intrebat de realme pentru ca de 3 ani am avut xiaomi mi8 (inainte de al am avut mi5) si luna trecuta am luat un xiaomi 11t la o reducere foarte buna pe emag. Ce nu mi-a placut la 11T a fost bateria care se ducea destul de repede si faptul ca se incalzea la 38 grade chiar si la 10 minute de stat pe chrome.
Am mai scos vreo 800 de lei din buzunar si am luat un samsung s21fe la resigilate care il am de 6 zile. Foarte frumos samsungul, mai ales ca marime, vad ca dupa a 5-a zi a inceput si bateria sa tine foarte bine. Comparand totusi cu 11T este clar ca smasungul este peste la multe capitole, dar nu stiu daca si diferenta de pret se justifica. Desi in 2250 cat am dat pe samsung, nu stiu ce alternativa mai buna as avea la el daca ar fi sa schimb cu altceva.

Edited by zet105, 12 May 2022 - 07:17.


#293
xxelu

xxelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 791
  • Înscris: 05.11.2006
Macar la capitolul camere pe hartie S21 FE sta mai bine decat 11T. Are stabilizare optica pe doua camere (chiar si o stabilizare electronica ar fi mai buna decat nimic) si zoom 3 optic. Nu este un zoom veritabil ca cel cu periscop, ca la un aparat foto, dar este Posted Image Nu mai spun ca cele scumpe folosesc tehnologii de la Carl Zeiss, Leica etc. La capitolul audio S21 FE imi bate toate Xiaomi din casa, are Dolby Atmos, reglaje pentru fiecare ureche, stereofonia e veritabila samd.
Pentru un utilizator obisnuit ca mine nu as putea spune ca Samsung merita diferenta de pret si din acest motiv am mers cativa ani pe Xiaomi. Nici cand au aparut smartphone-urile nu m-am aruncat pe ceva scump, ci pe... Samsung Posted Image Pentru ca da, acum 10 ani Samsung era un no name precum Xiaomi inainte sa cada Huawei Posted Image

View Postzet105, on 11 mai 2022 - 20:29, said:

Sa înțeleg ca realme gt 5g este mai bun și la camera decât samsung s21fe? Dacă tot veni vorba ce variante ar fi ,de partea cealaltă  care sa aibă o camera cel puțin la fel de buna și clar pana în 2300-2500 lei?
Nu, nici vorba. Pe Dxomark in link-ul de mai sus o sa vezi pe unde sta Realme. Sunt la inceput si forteaza piata precum Xiaomi acum vreo 6 ani.
Pe hartie Realme X3 Superzoom acum este cel mai ieftin telefon cu periscop, la jumatate de pret fata de S20NoteUltra, Mi11Ultra, S21Ultra, Mate40Pro, Oppo Find x2 Pro, dar nu stiu daca e si cel mai bun. Teoretic nu, pentru ca altfel ceilalti ar da faliment Posted Image

P.S. Desi nu pare, raman fan Xiaomi! Tot ce am acasa, Xiaomi, Yeelight, Mijia merg ca-n prima zi Posted Image

#294
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008

View Postzet105, on 11 mai 2022 - 20:29, said:

Sa înțeleg ca realme gt 5g este mai bun și la camera decât samsung s21fe?
nici vorba. camera e mai slaba. punct. s21fe e net superior la partea photo.
fluiditatea si autonomia sunt problemele samsung

View Postzet105, on 11 mai 2022 - 20:29, said:

Sa înțeleg ca realme gt 5g este mai bun și la camera decât samsung s21fe? Dacă tot veni vorba ce variante ar fi ,de partea cealaltă  care sa aibă o camera cel puțin la fel de buna și clar pana în 2300-2500 lei?
daca vrei camere ok trebuie sa te orientezi spre realme gt 2 pro

#295
nicpetru

nicpetru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 24.11.2014
Trecand de la S21 5g...doar pt dimenisune ecran...dar si bateria ma intereseaza, voi ce ati cumpara:S21Fe sau S22+.Va multumesc anticipat.

#296
bigwall

bigwall

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 442
  • Înscris: 04.08.2019

View Postnicpetru, on 15 mai 2022 - 11:08, said:

Trecand de la S21 5g...doar pt dimenisune ecran...dar si bateria ma intereseaza, voi ce ati cumpara:S21Fe sau S22+.Va multumesc anticipat.
s22+ toata ziua.

#297
KeNz011

KeNz011

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 15.05.2009
S22+ daca vrei baterie și ecran fata. Sunt zeci de teste pe YouTube cu demonstrații cat tine fiecare telefon, plus scorul după gsmarena. Punandu-le cap la cat îți poți da seaama care telefon tine mai mult.

Edited by KeNz011, 15 May 2022 - 11:26.


#298
nicpetru

nicpetru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 24.11.2014
Va multumesc din suflet
Mai am o intrebare.Pot pune telefonul doar pe reteaua 2G?intreb pt ca la tara unde plec in wekend uri doar 2G merge ok, adica am doua linii.....in rest nu.La S20 se poate, dar la s22 am vazut ca doar 3g/2g se poate, nu doar 2G.

Edited by nicpetru, 15 May 2022 - 14:08.


#299
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,468
  • Înscris: 07.01.2011
Folosesc s21 fe de vreo doua saptamani, fost utilizator de s21 plus vreo 9 luni.
Sunt destul de asemanatoare ca experienta de utilizare, camera de zoom mai buna pe fe, normal, dar autonomia mult mai mica, este primul telefon, dupa mult timp, pe care il incarc de doua ori pe zi.
Il pastrez doar pentru ca l am luat extrem de ieftin, clar trebuie sa cumpar si un incarcator sa l am in masina.

#300
e-angel

e-angel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 542
  • Înscris: 19.12.2005
Update nou de 1 GB cu patch de securitate de mai. În rest, nu prea vad diferente

#301
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,468
  • Înscris: 07.01.2011
Am primit si eu, al meu este de la orange, sa inteleg ca am primit in aceeasi zi toti, sau si al tau este tot de la orange?

#302
bigwall

bigwall

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 442
  • Înscris: 04.08.2019
Si eu am primit. Eu il am la liber. Parca s-au mai imbunatatit putin pozele facute cu camera de pe social apps. Parca, nu-s sigur

#303
e-angel

e-angel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 542
  • Înscris: 19.12.2005

View Postsilviu03, on 16 mai 2022 - 21:38, said:

Am primit si eu, al meu este de la orange, sa inteleg ca am primit in aceeasi zi toti, sau si al tau este tot de la orange?
Tot de la orange e și al meu, dar mai nou samsung (pe telefoanele de anul acesta și cred ca și pe a52) au firmware pe regiuni, nu pe tari și operatori ca pana acum, astfel încât tot ce e pe regiunea  EUX europa primeste in acelasi timp update. Codificarea ORO din firmware pe care le avem noi a devenit mai mult de forma, customizarile de operator sunt minime, aspect valabil și pentru restul operatorilor. ORO face parte din grupul cu csc EUX. Deci nu mai are rost sa ne chinuim sa schimbam csc-ul.

View Postbigwall, on 16 mai 2022 - 21:40, said:

Si eu am primit. Eu il am la liber. Parca s-au mai imbunatatit putin pozele facute cu camera de pe social apps. Parca, nu-s sigur
La software info, în zona încercuita din screenshot, in loc de ORO îți apare doar EUX?

Attached Files



#304
k3n0-dragos

k3n0-dragos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 24.01.2010
Eu am doar EUX peste tot, cumparat de la flanco

#305
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,468
  • Înscris: 07.01.2011
Un lucru bun din partea celor de la Samsung, poate mai creste si autonomia dupa update ul asta.

#306
xxelu

xxelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 791
  • Înscris: 05.11.2006

View Postnicpetru, on 15 mai 2022 - 13:57, said:

Mai am o intrebare.Pot pune telefonul doar pe reteaua 2G?intreb pt ca la tara unde plec in wekend uri doar 2G merge ok, adica am doua linii.....in rest nu.La S20 se poate, dar la s22 am vazut ca doar 3g/2g se poate, nu doar 2G.
Are. Setandu-l pe 2G probabil te gandesti ca vei reduce descarcarea bateriei concomitent cu cresterea calitatii convorbirii, desi daca nu e nici 2G... Posted Image
Attached File  Screenshot_20220518-144441_Call settings.jpg   78.74K   43 downloads

View Poste-angel, on 16 mai 2022 - 20:07, said:

Update nou de 1 GB cu patch de securitate de mai. În rest, nu prea vad diferente
Si masinile sunt rechemate pentru probleme la "scaunul soferului", iar pe langa mai rezolva inca x probleme. Asa si in cazul acestui update: vad ca pomenesc ceva ce actualizarea aplicatiei "Voice recorder". Poate nu mai merge deloc inregistrarea convorbirilor Posted Image :
Attached File  Screenshot_20220516-173026_Software update.jpg   78.34K   44 downloads

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate