Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...
 

Samsung S21 FE

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
618 replies to this topic

#271
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,875
  • Înscris: 22.12.2005
simplu. telefon nou scos din cutie. soft preinstalat de producator. practic inutilizabil..nu stau in garaj plin de ulei si de spume sa caut material inforamtiv si sa fiu spamat pe banii mei :)

aviz amatorilor de soft"gratis":)
spor sa aveti

#272
icssizero

icssizero

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 28.02.2022

 foxbat, on 05 mai 2022 - 17:45, said:

incredibil. youtube stock. tel nou.  am incercat sa caut un "how to" pentru honda mea si ..reclame la greu. nu imi vine sa cred..asta e bataie de joc.

yt jos instant (adb) si pus un program normal la cap in care sa pot sa caut materiale nu sa stau ca boul cu "glovo" si "comanda mancare" minute intregi. wtf samsung..
noroc de programele de debloat..
Ce program ai pus ?

#273
neinfricatu

neinfricatu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 04.02.2006

 foxbat, on 05 mai 2022 - 19:34, said:

simplu. telefon nou scos din cutie. soft preinstalat de producator. practic inutilizabil..nu stau in garaj plin de ulei si de spume sa caut material inforamtiv si sa fiu spamat pe banii mei :)

aviz amatorilor de soft"gratis":)
spor sa aveti

Am înțeles, nu știi dacă au vreo legătură reclamele care apar pe YouTube cu telefonul pe care e instalat YouTube, doar știi că au.

Îți zic eu, nu au nicio legătură, tot așa, că știu.

Mai lasă telefoanele deoparte, că se murdăresc de ulei.

#274
k3n0-dragos

k3n0-dragos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 24.01.2010
Posesor nou de S21 FE, doua chestii ma enerveaza la el, atunci cand il conectez la Android Auto se incarca foarte greu uneori chiar scade bateria, la fostul OP Nord nu aveam aceasta problema si vibration feedback e sub OP Nord abia il simt in buzunar.

#275
neinfricatu

neinfricatu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 04.02.2006

 k3n0-dragos, on 06 mai 2022 - 07:31, said:

Posesor nou de S21 FE, doua chestii ma enerveaza la el, atunci cand il conectez la Android Auto se incarca foarte greu uneori chiar scade bateria, la fostul OP Nord nu aveam aceasta problema si vibration feedback e sub OP Nord abia il simt in buzunar.

Legat de încărcare în mașină, depinde unde îl ții, vezi să nu bată soarele în el. Sau problema se manifestă numai când e conectat la android auto? Asta ar fi ciudat.

#276
k3n0-dragos

k3n0-dragos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 24.01.2010
Nu bate soarele in el chiar daca nu e la android auto tot 3h spune ca dureaza incarcarea

#277
neinfricatu

neinfricatu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 04.02.2006

 k3n0-dragos, on 06 mai 2022 - 09:22, said:

Nu bate soarele in el chiar daca nu e la android auto tot 3h spune ca dureaza incarcarea

Schimba încărcătorul sau/si cablul. Al meu, un no name, incarca la fel ca cel de la priză. Nu are ce sa fie altceva.

#278
zet105

zet105

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 505
  • Înscris: 28.04.2007
Salutare. Sunt posesor al unui samsung s21fe de cateva zile. Am cateva intrebari:

1.cate ore de SOT aveti pe incarcare si in cat timp isi face invatarea bateriei in functie de modul de utilizare al telefonului?
2.peste noapte am observat un drain de 4-5%. La voi cum este?
3.amprente pentru unlock ecran se pot inregistra doar 3?
4.sunteti multumit de terminalul vostru?

#279
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,875
  • Înscris: 22.12.2005
2 - da, cam asa este cu datele si notificarile active
4, - da, super. snapul 888 e ce trebuie.

#280
laurcj

laurcj

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 22.07.2008
1. Mie imi zice ca o incarcare completa ma tine 2 zile si 2 ore. Screen time media pe ultimele 7 zile e putin sub 2 ore dupa un calcul rapid. Noaptea il pun pe mod avion.
3. da, asa e si la mine. Era bine sa poata memora macar 4 amprente, cate 2 degete de la o mana.
4. Bateria nu e grozava, dar nici la S21 si mai ales la S22 nu cred ca e mai bine. Nu am avut probleme sa se blocheze sau sa se miste lent. Avand in vedere ca am iesit la sub 2000 lei cu pretul telefonului (am primit voucher + casti Buds 2) sunt multumit pt banii dati.

Edited by laurcj, 09 May 2022 - 11:18.


#281
icssizero

icssizero

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 28.02.2022
Mi se pare foarte mica autonomia, la S20Fe 5G am peste 6 ore SOT si peste 2 zile standby, proaspat trecut la A12, nimic dezinstalat.
Peste noapte am datele off, consuma 2% pe 6 ore.
Inca nu l-am dat in battsave, estimez inca o ora la SOT si vreo 10 la autonomie in plus .

Edited by icssizero, 09 May 2022 - 12:30.


#282
k3n0-dragos

k3n0-dragos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 24.01.2010
Dubios telefon,în play store îmi spune că google assistant nu este disponibil în țara mea, pe Oneplus Nord este :)

Edited by k3n0-dragos, 09 May 2022 - 17:33.


#283
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008

 k3n0-dragos, on 09 mai 2022 - 17:33, said:

Dubios telefon,în play store îmi spune că google assistant nu este disponibil în țara mea, pe Oneplus Nord este Posted Image
acelas cont google?

 icssizero, on 09 mai 2022 - 12:30, said:

Mi se pare foarte mica autonomia, la S20Fe 5G am peste 6 ore SOT si peste 2 zile standby, proaspat trecut la A12, nimic dezinstalat.
Peste noapte am datele off, consuma 2% pe 6 ore.
Inca nu l-am dat in battsave, estimez inca o ora la SOT si vreo 10 la autonomie in plus .
pai aici se vede avantajul unui chip mai efficient si mai optimizat la nivel software

 neinfricatu, on 06 mai 2022 - 09:42, said:

Schimba încărcătorul sau/si cablul. Al meu, un no name, incarca la fel ca cel de la priză. Nu are ce sa fie altceva.
probabil foloseste portul usb integrat al masini care nu ofera mai mult de 1A. deci e normal as zice eu

 foxbat, on 05 mai 2022 - 17:45, said:

incredibil. youtube stock. tel nou.  am incercat sa caut un "how to" pentru honda mea si ..reclame la greu. nu imi vine sa cred..asta e bataie de joc.

yt jos instant (adb) si pus un program normal la cap in care sa pot sa caut materiale nu sa stau ca boul cu "glovo" si "comanda mancare" minute intregi. wtf samsung..
noroc de programele de debloat..
pai e normal in ziua de astazi. de ce crezi ca se face reclama asa de agresiva la youtube premium and co?

Edited by carmenclara1, 09 May 2022 - 17:41.


#284
icssizero

icssizero

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 28.02.2022

 carmenclara1, on 09 mai 2022 - 17:43, said:



pai aici se vede avantajul unui chip mai efficient si mai optimizat la nivel software

N-am inteles !

S21 FE cu proc 888 "mai eficient si optimizat la nivel software " are autonomie MAI PROASTA decat S20FE cu procesor 865 !

Deci unde e eficienta si optimizarea ???

Edited by icssizero, 09 May 2022 - 18:40.


#285
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
ai inteles fix pe dos. sd865 e mai efficient si mai bine optimizat dpdv software......

#286
k3n0-dragos

k3n0-dragos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 24.01.2010
Da, cu același cont nici eu nu înțeleg 🤷‍♂️

#287
icssizero

icssizero

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 28.02.2022

 carmenclara1, on 09 mai 2022 - 18:58, said:

ai inteles fix pe dos. sd865 e mai efficient si mai bine optimizat dpdv software......
Parca noile procesoare erau mai performante.
Sunt confuz....

#288
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
performanta e una, eficienta (mai ales cea termica) si optimizarea software sunt alte aspecte diametral opuse in acest caz...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate