Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Samsung S21 FE

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
618 replies to this topic

#253
xxelu

xxelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 791
  • Înscris: 05.11.2006
Asa e, si din acest motiv am batut mai multe magazine. Eu m-am dus sa vad daca S20FE are inregistrarea nativa a apelurilor si dupa ce am dat de S21FE m-am bulversat si mai mult. Verificarea multitasking-ului cred totusi ca poate fie facuta in magazin. Nu m-a interesat pentru ca veneam tot de pe 6GB de RAM, suficienti pentru mine prin prisma banilor cheltuiti. Mai mult, Samsung are optiunea RAM plus care suplimenteaza memoria de procesare cu parte din memoria de stocare:
Attached File  Screenshot_20220421-222654_Device care.jpg   80.8K   74 downloads

#254
cut3ryan

cut3ryan

    Pro FM <3

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,793
  • Înscris: 04.04.2008
Ma bate gandul sa mi cumpar telefonul la abonament, si am inteles ca cel cu procesor Exynos este mai pacatos, care varianta are Snapdragon 888 ,cea de 256 gb?

#255
farockhcm

farockhcm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,918
  • Înscris: 13.05.2013
Eu cred ca la magazine serioase se vinde doar varianta cu Snapdragon.

De exemplu la Altex,la varianta de 128 Gb scrie ca e cu Snapdragon.

Edited by farockhcm, 24 April 2022 - 19:06.


#256
xtremealex15

xtremealex15

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 18.05.2010
S21 FE cu Exynos se vinde doar în India.


#257
-ARA-

-ARA-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 01.08.2021
Din cate stiu 5G sunt toate snapdragon?

#258
cut3ryan

cut3ryan

    Pro FM <3

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,793
  • Înscris: 04.04.2008
Deci sa stau linistit ca ce vine Vodafone sau Orange vinde snap,si cu bateria cum e tine prea putin sau nu?

#259
xtremealex15

xtremealex15

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 18.05.2010
@-ARA-: doar cu 5G vine S21 FE
@cut3ryan: din teste făcute bateria de pe S21 FE ține mai puțin decât S20 FE.

Edited by xtremealex15, 24 April 2022 - 20:26.


#260
cut3ryan

cut3ryan

    Pro FM <3

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,793
  • Înscris: 04.04.2008
Si S22Plus/Ultra ds vine cu procesor Exynos ,ambele variante la Vodafone, pai e frumos asa ,cand toti se plang de el ?

#261
xtremealex15

xtremealex15

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 18.05.2010
Ce treabă are S21 FE cu seria S22 ?

#262
xxelu

xxelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 791
  • Înscris: 05.11.2006

 xtremealex15, on 24 aprilie 2022 - 19:12, said:

S21 FE cu Exynos se vinde doar în India.
Din cate stiu lansarea ar fi fost prin Australia. M-a ros ideea ca cineva de pe xda ar fi reusit sa activeze inregistrarea nativa a convorbirilor si m-am gandit ca poate a avut un alt soi de S21FE. Am mai citit si ca ar fi fost lansari de S21FE cu Android 11, dar mi-e teama sa nu fie vorba de greseli de redactare/informare.

 xxelu, on 19 aprilie 2022 - 11:21, said:

Dupa ce am mai citit despre incarcarea pana la 85%:
- metoda se aplica si la alte marci de smartphone-uri
- la Samsung se aplica deocamdata doar pe anumite telefoane, mai de vaza
- am gasit ca pot face acest lucru inclusiv in BIOS-ul laptop-ului meu Dell
- da, pentru bateriile Li-Ion se recomanda un interval de incarcare de 25-85%, insa pot fi incarcate fara probleme la 100% pentru deplasari care necesita autonomie. Cu adevarat de evitat ar fi incarcarea in continuare dupa ce bateria a ajuns la 100%. Eu, de ceva vreme, am incarcatorul pus intr-o priza inteligenta care decupleaza dupa un timp: daca telefonul "spune" ca se incarca intr-o ora atunci setez decuplarea prizei in consecinta si ma culc.
Si... surpriza Posted Image :
https://consumer.hua...attery-life.mp4
Ori li s-a terminat filmul pe la 83%, ori si Huawei e de acord cu metoda incarcarii pana la 85% Posted Image

Edited by xxelu, 27 April 2022 - 14:42.


#263
aysmen

aysmen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 534
  • Înscris: 02.08.2007
Buna ziua, unde pot gasi S21 simplu sau S21FE la cel mai bun pret?De pe Olx ma feresc sa cumpar sigilat pt ca am auzit ca daca este luat in rate de la Vodafone ti-l poate bloca daca nu isi plateste ratele la el.

Multumesc.

#264
xxelu

xxelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 791
  • Înscris: 05.11.2006
Asa probabil nu vei vrea nici de la firmele mai putin cunoscute de aici , desi unul apare ca "Magazin de incredere".
Altfel eu am prins reduceri Samsung (pentru ca erau simultan la Altex, eMag samd.) la care am avut sansa sa se adauge reducerea de la Altex cu "Noaptea devoratorilor de preturi":
Attached File  Clipboard01.jpg   203.85K   60 downloads
La inceputul anului au avut mai multe astfel de "nopti", dar probabil venirea primaverii(= cresterea vanzarilor) a facut ca sa nu mai aiba astfel de campanii.
Cert e ca recent un monitor care astazi era 800 lei, maine era 1500 lei, iar poimaine il puteam lua la 700 lei, ce-i drept de la furnizori diferiti. Foarte volatila piata, deci recomandarea mea ar fi ca sa urmaresti atent evolutia preturilor, asta daca nu te grabesti.
S21 FE a mai ramas o perioada la 2600 lei dupa ce l-am achizitionat eu, deci reducerea Samsung a fost pe o perioada mai lunga.

#265
bigwall

bigwall

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 442
  • Înscris: 04.08.2019

 aysmen, on 28 aprilie 2022 - 12:21, said:

Buna ziua, unde pot gasi S21 simplu sau S21FE la cel mai bun pret?De pe Olx ma feresc sa cumpar sigilat pt ca am auzit ca daca este luat in rate de la Vodafone ti-l poate bloca daca nu isi plateste ratele la el.

Multumesc.
eu am luat de la altex acum vreo 2 saptamani la 2600  + voucher de 400 lei

#266
annddyy

annddyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 03.03.2014
Eu il returnez pe al meu, bateria se descarca 9% in stand-by de seara pana dimineata. Il am de o saptamana si nu s-a schimbat nimic. (One UI 4.1, wipe cached, luat din MediaGalaxy)
Seara il pun pe wireless la incarcat si dimineata e 82% daca il las cu limita la 85%. Daca il las sa se duca la 100% dimineata e 91-92%. L-am incarcat si 100% si pana dimineata era 90%.
In plus mai si agata in meniuri. Da, Snapdragon 888 agata in meniuri, am trait sa o vad si pe asta. Posted Image


Sincer ma asteptam la mai mult din partea Samsung, vin de pe Realme GT 5G si pot spune ca exceptand camera, incarcarea wireless si ecranul putin mai bun, Realme GT 5G UMILESTE acest 21FE la toate capitolele (semnal, baterie - atat automie cat si viteza de incarcare, software - nu agata, amprenta instanta,).

Daca nu as fi dat bani pe el, sincer turnam benzina pe el si ii dadeam foc. Posted Image

#267
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,875
  • Înscris: 22.12.2005
Cam 3..4% pe noapte si la mine

#268
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,875
  • Înscris: 22.12.2005
incredibil. youtube stock. tel nou.  am incercat sa caut un "how to" pentru honda mea si ..reclame la greu. nu imi vine sa cred..asta e bataie de joc.

yt jos instant (adb) si pus un program normal la cap in care sa pot sa caut materiale nu sa stau ca boul cu "glovo" si "comanda mancare" minute intregi. wtf samsung..
noroc de programele de debloat..

#269
[i_unit]

[i_unit]

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 575
  • Înscris: 15.11.2006
Adica doar Samsung are reclame la youtube gratis? Noroc ca ai facut debloat

Edited by [i_unit], 05 May 2022 - 18:33.


#270
neinfricatu

neinfricatu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 04.02.2006

 foxbat, on 05 mai 2022 - 17:45, said:

incredibil. youtube stock. tel nou.  am incercat sa caut un "how to" pentru honda mea si ..reclame la greu. nu imi vine sa cred..asta e bataie de joc.

yt jos instant (adb) si pus un program normal la cap in care sa pot sa caut materiale nu sa stau ca boul cu "glovo" si "comanda mancare" minute intregi. wtf samsung..
noroc de programele de debloat..

Ce legătură are marca telefonului cu reclamele YouTube?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate