Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Ordonare canale tv VORTEX pe PC

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
D-Nblog

D-Nblog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 798
  • Înscris: 01.02.2015
Ziua bună. Și-a luat cineva acum câteva zile un Televizor LED VORTEX V24R6052, HD, 60 cm. Are cablu la DIGI, am căutat canalele (a mai avut o problemă, m-a chemat, am rezolvat), s-au salvat. De la 1 la 200x. Problema este că nu le pot ordona alfabetic, iar cu telecomanda dacă reușesc, va dura mult! Are ieșire usb, dar nu găsesc meniu de import și export listă de canale precum la televizoarele samsung este. Cum le ordonez alfabetic?

#2
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,418
  • Înscris: 17.04.2006
Mai mult ca sigur aia este o intrare USB, nu iesire.

#3
D-Nblog

D-Nblog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 798
  • Înscris: 01.02.2015

View PostSef-chenko, on 05 iunie 2021 - 17:38, said:

Mai mult ca sigur aia este o intrare USB, nu iesire.
Bun și astfel se ordonează canalele în ordine alfabetică? Fac din ieșire USB, intrare USB și s-a rezolvat?

Mulțumesc pentru răspunsul care nu rezolvă problema. Posted Image

#4
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,418
  • Înscris: 17.04.2006
Ma scuzi, mai insista cu USB-ul atunci.

#5
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,434
  • Înscris: 15.07.2008

View PostD-Nblog, on 05 iunie 2021 - 17:28, said:

Ziua bună. Și-a luat cineva acum câteva zile un Televizor LED VORTEX V24R6052, HD, 60 cm. Are cablu la DIGI, am căutat canalele (a mai avut o problemă, m-a chemat, am rezolvat), s-au salvat. De la 1 la 200x. Problema este că nu le pot ordona alfabetic, iar cu telecomanda dacă reușesc, va dura mult! Are ieșire usb, dar nu găsesc meniu de import și export listă de canale precum la televizoarele samsung este. Cum le ordonez alfabetic?
Eu am un Smart Tesla si nu exista in meniu "import si export lista de canale".De obicei brandurile foarte mari au asa ceva la tv-uri (uneori si la acestea sunt bagate aceste optiuni in meniul ascuns). In schimb in meniul standard trebuie sa existe optiune de ordonare alfabetica. Cauta prin meniu LCN . De asemenea pe DIGI stiu ca mai demult exista o problema, ordonarea alfabetica si personalizata a canalelor nu se putea face, ramanea ordinea cum era transmisa de operator. Eu sunt pe DIGI (fost client AKTA) si am facut si  ordonarea alfabetica cat si personalizata fara probleme, la cei care sunt abonati vechi DIGI nu stiu daca se poate ordona alfabetic sau personalizat.

Edited by stlk, 05 June 2021 - 18:37.


#6
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
Ala e pentru inregistrare (PVR)

#7
D-Nblog

D-Nblog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 798
  • Înscris: 01.02.2015

View Poste_bulu, on 05 iunie 2021 - 20:10, said:

Ala e pentru inregistrare (PVR)
Da, acolo pot pune și SSD pentru înregistrare, doar că mă gândeam că pot importa canalele ca la Samsung prin stick. :(

#8
apoklyps3

apoklyps3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 19.04.2014
ai reusit ceva in sensul asta?
am reusit si exportez ceva din service menu, dar nu pot deschide cu nimic pe PC.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate