Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Investitii in Crypto pe firma - TradeSilvania - pareri?

  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
daniel_pascariu

daniel_pascariu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 03.01.2016
Buna tuturor,

Am inceput sa investesc privat in Crypto pe platforme gen CoinBase si Binance. Insa ma gandeam ca in loc sa imi scot banii din firma (un mic SRL in IT) - ca si dividende pe care platesc impozit - as investi direct banii firmei.

O cautare pe Google si am gasit aceasta pagina de la TradeSilvania: https://tradesilvania.com/ro/business
Imi pare OK, mi-am facut cont si am si transferat cativa EUR - e super simplu si rapid.
Am vazut ca aplicatia are review-uri mai putin bune in Google Play, insa eu folosesc aplicatia web pe PC si imi pare foarte OK.

Am incercat sa imi fac cont pe firma si la platforme mai cunoscute din afara, insa pare dificil (cer documentele firmei legalizare si traduse).

Intrebarile mele sunt:
- aveti experienta cu acest tip de investitii direct din firma?
- cunoasteti si alte platforme, in afara de TradeSilvania, pe care se poate investi astfel?

Multumesc mult!

#2
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003
Mi se pare ciudat că ne întrebi de platforme prin care să investească firmele, când micul tău srl din it e tradesilvania.

#3
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,015
  • Înscris: 23.09.2005
Cum, a zis ca acolo si-a facut cont, nu ca ala-i SRL-ul lui. :)

#4
Ru-Warrior

Ru-Warrior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,442
  • Înscris: 12.08.2017
maaaaa
tu lucri la TradeSilvania si vrei sa ii faci reclama

#5
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,778
  • Înscris: 12.01.2018
mă chinui să fac bani pe firmă și-i bag în cripto.am căpiat?

cripto ai luat la 60000 și vinzi la 40000?

#6
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,884
  • Înscris: 21.04.2011
Tradesilvania este una dintre platformele chiar folosite la noi. Eu nu inteleg de ce, dar aia e. Deci hai sa lasam colegul sa disucte despre ei.

@EMPP

Topicul acesta este despre altceva. Multumesc de intelegere.

#7
daniel_pascariu

daniel_pascariu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 03.01.2016
Nu, nu lucrez la Tradesilvania :) .. de asta intreb .. daca are cineva experienta cu ei sau cu alte platforme unde poti investi direct din firma?

#8
imnotsmith

imnotsmith

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,081
  • Înscris: 26.01.2009
Nu e logic să ceară acte acum cu kyc? Ideea e că pentru exchange-urile mari procesul e relativ rapid candy iarva fi nebunie se va astepta cu lunile...

#9
daniel_pascariu

daniel_pascariu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 03.01.2016
In caz ca e cineva interesat, merge totul super OK cu Tradesilvania:

- alimentez contul direct in EUR din ING (contul de firma) - dureaza o zi sa ajunga banii - (se pot folosi si RON)
- cumpar cu EUR (am cumparat BTC, ETH, ADA)
- transfer in cold storage - dureaza cateva minute

Deocamdata sunt deja pe minus ca a mai scazut putin piata .. dar revin in 5 ani ca sa raportez cum a evoluat :)

#10
shiprian

shiprian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 06.10.2004
Tradesilvania functioneaza foarte bine ca si solutie pentru afaceri .  ( contract servicii , transfer lei si incasare lei , savings 8% USDT, suport in limbra romana ).
Ca si functionalitati si comisioane bancare ( fixe si minime ) sunt cei mai relevanti pentru piata din RO
Spor.

View Postdaniel_pascariu, on 04 iunie 2021 - 14:37, said:

Buna tuturor,

Am inceput sa investesc privat in Crypto pe platforme gen CoinBase si Binance. Insa ma gandeam ca in loc sa imi scot banii din firma (un mic SRL in IT) - ca si dividende pe care platesc impozit - as investi direct banii firmei.

O cautare pe Google si am gasit aceasta pagina de la TradeSilvania: https://tradesilvania.com/ro/business
Imi pare OK, mi-am facut cont si am si transferat cativa EUR - e super simplu si rapid.
Am vazut ca aplicatia are review-uri mai putin bune in Google Play, insa eu folosesc aplicatia web pe PC si imi pare foarte OK.

Am incercat sa imi fac cont pe firma si la platforme mai cunoscute din afara, insa pare dificil (cer documentele firmei legalizare si traduse).

Intrebarile mele sunt:
- aveti experienta cu acest tip de investitii direct din firma?
- cunoasteti si alte platforme, in afara de TradeSilvania, pe care se poate investi astfel?

Multumesc mult!


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate