Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Momentul Aprilie 1964

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 

Cum ii recastig admiratia sotiei mele ?

- - - - -
  • Please log in to reply
141 replies to this topic

#19
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View Postgiuliani, on 04 iunie 2021 - 13:49, said:

Daca nu esti Brad Pitt si femeia nu accepta asta e nasol.
Daca la casatorie aveai 80kg la 1,80m si acum ai 120kg, iar e nasol.
Poate nu se referă doar la admirație fizică. Zic și io, care nu-s admiratoare de pătrățele. Nu că aș prefera dictando pe burtă, dar mă interesează mai mult ce scoate un bărbat pe gură decât ce bagă în ea.

#20
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,431
  • Înscris: 29.04.2008

View Postalexandersch, on 04 iunie 2021 - 14:09, said:

Mi s-ar parea un gest las sa iti plangi de mila fara sa faci nimic.

Cu tot respectul, exact asta faci, in loc sa te duci si sa ai un dialog cisnstit cu ea. Sunt curios daca ii vei spune ca ti-ai expus rufele pe Softpedia si reactia ei.

#21
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View Postalexandersch, on 04 iunie 2021 - 14:09, said:

5. Nu sunt gras, m-am mentinut, sunt fit, fibra, tipul bruce lee doar ca nu atat de fibrat, nu sunt nici jacked, mie imi reproseaza mai degraba ca nu am pus destul pe mine.
Mă gândeam eu că e vorba de plictiseală, nu de altceva.
Cred că ești prea previzibil și nu te-ai prea schimbat de când sunteți împreună... Acum ea te cunoaște și tu nu prea.

#22
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,041
  • Înscris: 26.04.2007
nimic nu este permanent pe acest pamant !
iar relatiile dintre oameni nu face exceptie de la asta.

IMHO, cea mai buna chestie care o puteti face este sa iesiti cat mai mult, sa incercati sa va strangeti un grup de priteteni in jurul unei pasiuni comune oricare ar fi ea.
copii pot fi o problema pentru a rezolva asta pentru dar si o bucurie totodata.....depinde de unde privesti.

#23
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,431
  • Înscris: 29.04.2008

View Postalthea, on 04 iunie 2021 - 14:09, said:

mai mult ce scoate un bărbat pe gură decât ce bagă în ea.

Hai, bre, da-o dreaq Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#24
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View Postiladi, on 04 iunie 2021 - 14:02, said:

Mai degraba cred ca o roade invidia admiratia pe sanii mei


Ha ha ha, esti dilailaPosted Image Posted Image

De obicei preiau sarcinile.

Dupa o saptamana de munca, vinerea, eu cu a mica aspiram, stergem praful, schimbam lenjeria de pat . iar sambata dimineata  iau consoarta adormita din pat si mancam micul dejun la munte, apoi punem degetul pe harta. Mai nou ma inebuneste cu Gradinile lui Zoe, mergem periodic intr-adevar e ceva deosebit, chiar va invit sa pierdeti cateva ore

aici...
https://igiardinidizoe.ro/

#25
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View Postiladi, on 04 iunie 2021 - 14:12, said:

Sunt curios daca ii vei spune ca ti-ai expus rufele pe Softpedia si reactia ei.
Lasă-l, măi... Decât să se plângă vreunei colege de muncă mai bine dă din el aici, unde nu-l cunoaște nimeni :)

View Postiladi, on 04 iunie 2021 - 14:13, said:

Hai, bre, da-o dreaq Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image
Serios zic :D
Mă rog, poate și pentru că n-am cunoscut mâncăcioși profesioniști, de-ăia cărora le curge grăsimea din gură pe tricoul strâns sub țâțe.

#26
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,990
  • Înscris: 18.12.2007

View Postiladi, on 04 iunie 2021 - 14:02, said:

Mai degraba cred ca o roade invidia admiratia pe sanii mei

Attached File  195306359_4136883329713171_8155780246108053072_n.jpg   40.71K   123 downloads

#27
4ndr3i-13

4ndr3i-13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,479
  • Înscris: 02.01.2008
ai dat mult prea putine detalii ...

ok la inceput e clar ca sunt fluturii, dupa aia trebuie sa ramana altceva si sa vedeti cum continuati

ai zis bine ca nu ai da nici tu doi bani pe cineva care nu se respecta pe sine, poate ai luat mult prea in serios rolul de parinte si ai ignorat relatia, femeile apreciaza cand le ajuti la treburi casnice si cu copiii, dar in acelasi timp trebuie sa ramai barbat

ai zis ca ti-a spus chiar ea ca nu mai gaseste ceva atragator, si daca nu e vorba de ingrasat, ci ca nu ai pus pe tine, de fapt voia sa te ingrasi sau voia unu mai cu muschi? sincer asta mi se pare doar un pretext

spune ce anume ati discutat pe tema asta, i-ai spus ce simti? ai rugat-o sa-ti spuna si ea sincer ce simte si care ii sunt nemultumirile? banuiesc ca i-ai reprosat si lipsa interactiunii sexuale, si ea atunci iti spune ca nu se mai simte atrasa ...

si cred ca aici e o problema mai adanca, nu faptul ca te-ai ingrasat sau nu, posibil amandoi sa va fi concentrat prea mult pe copii si mai putin pe voi, poate la ea apare si o criza de varsta, poate nu se mai simte nici ea apreciata sau are niste ganduri ca poate ar fi curioasa si cum e prin alte parti, daca voi ati devenit doar mama si tata, poate aveti doar o relatie de colegi de apartament care au grija de copii ...

e greu de zis ce sa faci, poate chiar ar fi ok sa o intrebi si daca momentan sau in trecut a avut si pe altcineva, chiar daca un raspuns pozitiv doare, dar asa macar stii daca e vorba despre asta... daca nu, macar sa vezi cum vede ea lucrurile si daca e dispusa sa lucrati pentru relatie ...

ca prim pas as vedea sa incerci sa o surprinzi cu chestii, flori, atentii, plimbari spontane, poate chiar sex spontan si vorba aia, "sa ii dai bine", ca poate asa faceai in tinerete si acu esti "finutz" sa nu trezesti copiii... Multi fac greseala sa se invarta doar in jurul copiiilor, ei sa se neglijeze si pe ei si pe relatie, stima de sine sa fie la pamant, dar asteapta ca partenerul sa ii vada cu ochi buni.

Faceti vacante impreuna, un weekend la munte doar voi, asta daca aveti cu cine lasa copiii 1-2 zile ...

Dar asta numai dupa ce ai o discutie serioasa si deschisa cu ea, sa vezi care ii sunt nemultumirile si frustrarile, asta cu ai pus sau n-ai pus pe tine mi se pare bullshit, sa vezi care sunt adevaratele probleme, daca a pus sau nu ochii pe altcineva si daca isi doreste sa imbunatatiti relatia

a primit si cumva de-a gata faptul ca esti un tata bun si un gospodar si crede ca asa sunt toti, ea cred ca simte nevoia si de altceva, un gospodar poate fi si un coleg de apartament sau tata sau fratele, un iubit are nevoie si de altceva ... nu zic ca de azi sa te comporti urat si sa nu o mai ajuti la nimic, dar prinde si tu curaj si cauta chestii cu care sa o surprinzi si incearca sa o iei cum o luai "in tinerete" la inceputul relatiei, poate vrea mai pasional, mai dur/tare, mai ferm, nu mai fi doar tatic...

Edited by 4ndr3i-13, 04 June 2021 - 14:23.


#28
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Si,, periodic , flori.
Ele ne spala, ele ne imbraca, oricine se poate rupe de la o bere sau de la un pachet de tigari sa ii cumpere o floare in mijlocul saptamanii, nu doar la ocazii. Cred ca 99% din barbati nu mai aniverseaza chestii la care acum 20 de ani incercau sa performeze 100%.

Edited by daniMMM, 04 June 2021 - 14:25.


#29
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011

View Postalexandersch, on 04 iunie 2021 - 14:09, said:

ea zice ca admiratia ei nu vine din faptul ca eu sunt un tata bun sau un bun gospodar pentru ca zice ca astea orice solti le au

Da, da...

Știi, când cineva nu e mulțumit cu ce are, poți să ajuți pe cineva-ul respectiv făcându-l pe acel cineva să piardă tot, poate capătă perspectivă.

#30
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,431
  • Înscris: 29.04.2008

View Postalthea, on 04 iunie 2021 - 14:17, said:

n-am cunoscut mâncăcioși profesioniști, de-ăia cărora le curge grăsimea din gură pe tricoul strâns sub țâțe.

Trebuie sa recunosc ca am un talent deosebit la a ma murdari cand mananc. Dar nu are legatura cu tatele.

View Post4ndr3i-13, on 04 iunie 2021 - 14:19, said:

ca prim pas as vedea sa incerci sa o surprinzi cu chestii, flori, atentii,

Doamne fereste, NUUUU. O sa creada ca are amanta

#31
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Nu-i adevarat, nu baga strambe..

#32
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View Postiladi, on 04 iunie 2021 - 14:30, said:

Trebuie sa recunosc ca am un talent deosebit la a ma murdari cand mananc. Dar nu are legatura cu tatele.
Clar că nu, are legătură cu faptul că ai gura mică, așa-i? :D Eu ziceam cu gândul la un burtos cu tricou prea mic, adunat din cauza asta sub sânii maaari, n-ai cum să fii așa. N-ai cum :D    

Are dreptate daniMMM că ești pus pe strâmbe.

#33
alexandersch

alexandersch

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 883
  • Înscris: 19.09.2020

View Postiladi, on 04 iunie 2021 - 14:12, said:


Cu tot respectul, exact asta faci, in loc sa te duci si sa ai un dialog cisnstit cu ea. Sunt curios daca ii vei spune ca ti-ai expus rufele pe Softpedia si reactia ei.

Man am avut dialog cu ea...sa iti intrebi sotia cum iti pot castiga admiratia chiar mi se pare ca iti tai craca singur, caci atunci sigur ii tai toata admiratia, ideea e ca eu vreau sa cresc la nivelul ala fara sa vada ea ca ma milogesc de ea in vreun fel ca atunci sigur numa admiratie nu o sa mai aiba. Ca iti cer tie un sfat crezi ca o afecteaza cumva ? Tu daca sotia ta s-ar interesa prin alte parti cum sa faca sa te multumeasca ar deranja-o sau te-ar admira ? Ce sens face ce zici tu ? Esti figura, zici ca si cum in afara de noi, toate miliardele de cupluri de pe planeta asta o duc perfect si ca si cum e o rusine ca ceva nu merge bine si incerci sa repari. Nu am pus-o la ziar cu copie dupa buletin sa aiba de ce sa se rusineze sau ceva, esti figura acum.

#34
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
Ea nu te-a admirat niciodată, dacă ați fost doar amici și abia după o perioadă mai lungă ați format un cuplu înseamnă că ea nu a văzut la tine un partener atractiv, ci un nice guy care era în friendzone și probabil n-a mai fost când ori ai insistat ori cine știe ce calcule pragmatice și-o fi făcut ea încât te-a luat

Acum ea caută pe altul care să o excite, are chef de viață și tu ești doar un obstacol enervant în calea ei. Acel prieten etern nice guy care niciodată nu o supără și deci ea nici nu are motiv de ceartă sau despărțire și asta o enervează și mai tare și o face să te urască și mai mult.

Deci nu încerca să "recâștigi" ceva ce nu ai avut niciodată, devino ignorant cu privire la ea și caută-ți noi căprioare cu care să te distrezi și cine știe poate mai mult. În funcție de alți factori (copii, averi, apartament, rate, aranjamente, părinți) vezi cum divorțezi sau nu divorțezi, începe să strângi muniție pentru războiul care va veni la momentul critic (când ea va pleca cu altul și îți va lua copilul și banii - sau măcar va încerca - aici trebuie să te lupți să nu reușească)

#35
alexandersch

alexandersch

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 883
  • Înscris: 19.09.2020

View Postalthea, on 04 iunie 2021 - 14:09, said:

Poate nu se referă doar la admirație fizică. Zic și io, care nu-s admiratoare de pătrățele. Nu că aș prefera dictando pe burtă, dar mă interesează mai mult ce scoate un bărbat pe gură decât ce bagă în ea.

Poate ca si fizicul conteaza desi nu pot sa zic ca o zice sau ca imi scoate ochii cu asta, nu mi-a lasat de inteles ca e un factor crucial desi ar zice-o daca as fi fost off topic ca sa zic asa. Ea mai zicea de afectiune, sa se simta intelectual apreciata, chestii de genu care consider ca in ceea ce a tinut de mine am facut, dar imi pare ca sunt unele lucruri pe care ea trebuie sa le accepte la ea ca sa aiba incredere ca si altii le accepta. Ma rog, eu as vrea sa intru mai mult in aria in care am manevrabilitate si pot eu personal sa fac efectiv ceva.

#36
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View Postalexandersch, on 04 iunie 2021 - 14:44, said:

sa iti intrebi sotia cum iti pot castiga admiratia chiar mi se pare ca iti tai craca singur, caci atunci sigur ii tai toata admiratia, ideea e ca eu vreau sa cresc la nivelul ala fara sa vada ea ca ma milogesc de ea in vreun fel ca atunci sigur numa admiratie nu o sa mai aiba.  
Corect 100%, asta e întrebare de loser.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate