Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Cum ii recastig admiratia sotiei mele ?

- - - - -
  • Please log in to reply
141 replies to this topic

#127
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
N-apuca sa gateasca, saracu'... Deci clar, nu ma inteleg cu unul care-i place mult sa gateasca.

Edited by Cr1spy, 05 June 2021 - 16:37.


#128
_Freya_

_Freya_

    Gospodina SUPREMĂ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,960
  • Înscris: 26.07.2017

View PostJayanti, on 05 iunie 2021 - 16:32, said:

E destul de sexy. Infinit mai mult decât "auzi, fă, iar urlă ăsta, ce faci de nu ești lângă el, treci și schimbă-l că-mi pleznește creierii".


ete p..maciuca :P asa cum.ai scris tu este aka Vaslui si astia n-au probleme de admiratie sau alte treburi dástea.

ajutorul in caz de plod urlator e binevenit oricand si de oricunde insa una este ajutor si alta e sa se infiinteze pe post de dadac2.

#129
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 20.11.2020

View PostCr1spy, on 05 iunie 2021 - 15:37, said:

Unele femei isi pierd admiratia ptr barbat daca acesta indeplineste si roluri feminine, adica nu exclusiv masculine.
Sunt adepte ale traditionalismului, rolurilor distincte in parteneriat, etc.
Unele sunt constiente de asta si ii interzic sotului sa spele vase, sa dea cu matura, etc.

Ii interzic si dupa aia se plang ca nu le ajuta la treburile casei, stiu cazuri .
Cine sa le mai inteleaga ..de fapt femeia azi vrea una, maine alta, nici ele nu prea stiu exact ce vor de la barbat

Edited by axisborn, 05 June 2021 - 17:32.


#130
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Aici da, ai dreptate. Nu se poate si cu slana in pod si cu painea unsa. Asta tine de caracter (uneori lipsa).

Edited by Cr1spy, 05 June 2021 - 17:40.


#131
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,528
  • Înscris: 26.01.2010

View Postlucianburjuiul, on 04 iunie 2021 - 23:59, said:


Ne amesteci pe toti cu initiatorul. Mai toti i-am dat acelasi sfat (sub forme diferite): sa schimbe ceva din rutina zilnica. Noi, ceilalti nu suntem in pantofii lui. Suntem precum copilul care s-a lovit dar nu e nimeni in jur si nu plangem ca n-are cine sa fie empatic. Nu e nimic macho in asta.
V-am amestecat pe toti dupa ce am aflat ca barbatii nu-s sensibili si nu-s de acord cu asta! Restu e istorie

#132
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,528
  • Înscris: 26.01.2010

View Postccc190577, on 05 iunie 2021 - 12:39, said:

Danny de Vito ,moamaaaaaaaa cata masculinitate are in el !
Sufiecienta masculinitate cat sa fie casatorit timp de 30 de ani.
Il tot dati ca exemplu pe omuletul asta cand zice o femeie ca personalitatea e mai importanta decat fizicul si uitati ca piticul asta e bine merci casatorit.
Sunt satula de asociatia Danny devito - Brad Pitt cand vine vorba de fizic si personalitate.

@axisborn am suficienta experienta in domeniu incat sa pot debita parerile personale pe Tema asta fara sa vii tu sa-mi zici ca vorbesc prostii!
Un barbat stapan pe sine care nu se plange de lipsa de femei si nu da vina pe femei pentru singuratatea lui isi gaseste jumatatea mai devreme sau mai tarziu.
Sunt pitic,gras,nu am bani,am chelie, am putza mica....toate motivele din lume sa ma comport ca o acritura sictirita de femei is fix motivele pentru care nu aveti femei.
Nu toti barbatii is Brazi piti si totusi, unii pitici si fluffy reusesc sa-si gaseasca Angelina.

View Post_Freya_, on 05 iunie 2021 - 16:31, said:

bunici nu exista?! s-au inventat bone si nu toate sunt "filipineze" :P
ce-i asa de sexy un barbat stergand cur de bebelus?! Mie nu mi se pare
Nu toata lumea are bunici aproape sau isi permite sa angajeze bone.
Ai un copil , al tau nu a schimbat niciodata un pampers ce d-zeu e cu intrebarile astea la tine?  
Esti cu 5 oale pe foc, doarme puradelu iar sotu se uita la fotbal.
Auzi ca urla piticul ca s-a trezit cu capsa pusa. Preferi sa lasi oalele sa dea in foc sau ii zici fotbalistului de weekend du-te si vezi de ce urla piticania?

Stii ce ar fi sexy in draci?  Sa nu trebuiasca sa urli tu din bucatarie. Sa se duca singur sa vada de ce urla piticul.
Schimba oalele de pe foc cu tine stand la un pahar de vin cu prietena ....


#133
iuzera

iuzera

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 11.01.2004

View Post_Freya_, on 05 iunie 2021 - 16:31, said:

ce-i asa de sexy un barbat stergand cur de bebelus?! Mie nu mi se pare

Si ce-i asa de sexy la o femeie care sterge acelasi cur?

#134
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 20.11.2020
Cred ca puneti problema gresit...nu tot ce se face intrun cuplu/casnicie trebuie sa fie sexy...unele chestii pur si simplu e nevoie sa le faci.
Chiar nu vad de ce  unei femei nu i-ar conveni ca barbatul sa mai faca si el "treburi din astea murdare".

#135
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,573
  • Înscris: 12.06.2010

View PostNoua_pe_site, on 05 iunie 2021 - 18:32, said:

V-am amestecat pe toti dupa ce am aflat ca barbatii nu-s sensibili si nu-s de acord cu asta! Restu e istorie
Pe scurt :P

#136
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 20.11.2020
Nu stiu de cand a fi casatorit 30 de ani e criteriul suprem de masculinitate.
Mie mi se pare ca nu neaparat aia casatoriti sunt cei mai masculini, multi dintre ei sunt in categoria aia "beta", cam face femeia ce vrea cu ei.

#137
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
bre inițiator io zic s o lași sau să nu mai dai doi bani pe ea.. dacă ti a si zis ca nu mai găsește nimic de admirat la tine înseamnă că e si proastă. nu te supara dar asta e adevărul.

pur și simplu nu ai de ce încerca sa i castigi admiratia sau orice altceva uneia care ti a zis asta, să se ducă unde o vrea 😏

#138
AlbastruIndigo

AlbastruIndigo

    Anima Sola

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,994
  • Înscris: 16.09.2014
Nu este topic despre marin, tastati la subiect!

#139
futurist

futurist

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,491
  • Înscris: 09.05.2008

View Postiladi, on 04 iunie 2021 - 13:21, said:

Amu, chiar nu's cum sa-ti spun, dar un barbat care se repecta nu ar deschide un asa topic pe Softpedia*. Nu e de mirare reactia sotiei.

* el ar suferi in tacere si cu demnitate. Si s-ar duce la curve.
I raste my case!
:arigato:

#140
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002

View PostAlbastruIndigo, on 05 iunie 2021 - 22:24, said:

Nu este topic despre marin, tastati la subiect!

orice subiect este despre marin.

#141
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007

View Post_Freya_, on 05 iunie 2021 - 16:33, said:

tu ce preferi: unul care sa-ti gateasca sau unul care sa te scoata la restaurant?!
pe Jayanti - n-o intreb Posted Image


Eu inca n-am auzit de femei din categoria restaurant , toate intalnite de mine au ales prima varianta.  Ce-ai vrea, sa rasplateasca bucatarul de la restaurant dupa cina?
Ar fi culmea.. Posted Image Posted Image Posted Image

View PostNoua_pe_site, on 05 iunie 2021 - 19:01, said:

Sunt pitic,gras,nu am bani,am chelie, am putza mica....toate motivele din lume sa ma comport ca o acritura sictirita de femei is fix motivele pentru care nu aveti femei.
Nu toti barbatii is Brazi piti si totusi, unii pitici si fluffy reusesc sa-si gaseasca Angelina.

Stiu cateva exemple de astfel de persoane, chiar n.ai crede ca ii poti vedea vreodata impreuna, si totusi se intampla. Nu toti oamenii gandesc la fel de superficial, si nu toti barbatii care-s mici, cu burta, prea slabi, etc. se simt complexati in aceeasi masura.


View PostNoua_pe_site, on 05 iunie 2021 - 19:01, said:

Nu toata lumea are bunici aproape sau isi permite sa angajeze bone.
Ai un copil , al tau nu a schimbat niciodata un pampers ce d-zeu e cu intrebarile astea la tine?  
Esti cu 5 oale pe foc, doarme puradelu iar sotu se uita la fotbal.
Auzi ca urla piticul ca s-a trezit cu capsa pusa. Preferi sa lasi oalele sa dea in foc sau ii zici fotbalistului de weekend du-te si vezi de ce urla piticania?

Stii ce ar fi sexy in draci?  Sa nu trebuiasca sa urli tu din bucatarie. Sa se duca singur sa vada de ce urla piticul.
Schimba oalele de pe foc cu tine stand la un pahar de vin cu prietena ....

Eu cred ca am depasit vremurile alea in care barbatul nu se mai atinge de scutece, nu mai e capabil sa incalzeasca lapte sau sa se ocupe de un bebelus 2h pana sotia isi vede de ale ei.
Da, in comunism asta era normalitatea, foarte putini parinti isi imparteau sarcinile fiindca de copii au vazut diferentele astea in familiile lor, si ulterior au preluat modelul. Mai ales prin vest societatea e asa creata incat sa aiba si tatal sansa de a sta cu bebelusul inca de la nastere, multe familii isi impart concediul prenatal fiindca asa acopera o perioada mai lunga in care se poate sta cu copilul, etc.

In fine, mi se pare si exemplul prost ales, nu cred ca o relatie se poate strica din cauza unui tata care schimba un scutec, ce dracu, pana la urma e vorba de copilul tau.

Edited by giuliani, 28 June 2021 - 16:36.


#142
Club27

Club27

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 20.02.2020
Cum să recâșigi admirația soției?
Lucrează asupra imaginii tale și atrage
atenția altor femei așa ca să vadă și ea.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate