Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Cum ii recastig admiratia sotiei mele ?

- - - - -
  • Please log in to reply
141 replies to this topic

#1
alexandersch

alexandersch

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 883
  • Înscris: 19.09.2020
Cand ne-am cunoscut pentru prima data, admira totul la mine, cum aratam, firea mea, pasiunile mele, you name it. Am fost prieteni cativa ani dupa care ne-am casatorit. Si treptat si repede a disparut acea atractie pe care ea o avea fata de mine desi eu m-am mai imbunatatit de atunci.

Si eu zic ca e ceva normal ca fluturii din stomac sa dispara, sau pasiunea aia, sau emotia pe care o simti atunci cand cunosti pe cineva insa ma astept ca dragostea sa ramana. Una peste alta zice ca nu mai gaseste nimic in mine care sa ii starneasca admiratie.

Avem copii, eu imi vad de familie si de casa, iar neintelegerile care au aparut dealungul vremii au fost minore. E drept ca responsabilitatea cu care am tratat aceasta casnicie nu mi-a mai permis sa investesc in mine asa cum obisnuiam sa o fac, nu ma intelegeti gresit, nu m-am neglijat total dar nici macho nu mai sunt. Cumva am ales sa schimb pempers la copii decat sa merg la sala, intelegeti ideea, si asta am facut-o pentru ca asa am considerat ca e normal, firesc si dovada de iubire fata de partener si familie in general.

Am prieteni care nu s-au jertfit pentru casa atat de mult si sunt mai bine vazuti de sotiile lor si ma intreb in tot lucrul cand esti om bun oamenii profita de pe tine sau mai sunt si exceptii ? In fine, nu e o relatie veche de 2 luni ca sa zic ca efectiv nu dau doi bani si fac alta alegere asa ca incerc sa fac tot ceea ce tine de mine. E drept ca nici mie nu mi-ar placea ca sotia mea sa nu mai dea doi bani pe ea si sa se neglijeze total insa nu este cazul acesta nici la mine nici la ea, cu toate astea femeile cred sunt mai pretentioase.

Asa incat, voi cele de sex feminin, ce considerati voi ca un barbat sau eu ar trebui sa fie/faca astfel incat sa ii starneasca admiratie sotiei lui ?

#2
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,158
  • Înscris: 15.05.2008
vrei sau nu se va ajunge la asta,asa ca intreb eu,cu ”patul” cum stati?

#3
Bingo

Bingo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,455
  • Înscris: 13.04.2006
Este ceva normal în majoritatea relațiilor.
Morala : NU VA CASATORITI

#4
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,781
  • Înscris: 12.01.2018
ți s-a bombat burta și s-a umplut de păr?scapă de ea și revine admirația.
dacă ai suficienți bani te admiră și gagicuțele tinere deși tu ești mai trecut

#5
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,428
  • Înscris: 29.04.2008

 alexandersch, on 04 iunie 2021 - 13:01, said:



Amu, chiar nu's cum sa-ti spun, dar un barbat care se repecta nu ar deschide un asa topic pe Softpedia*. Nu e de mirare reactia sotiei.

* el ar suferi in tacere si cu demnitate. Si s-ar duce la curve.

#6
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016
Cum intreaba ceanu "Impaciuitorul" cum sta,asa sau asa.Ca dupa 10 ani de casnicie la asta se rezuma totul.

Attached Files



#7
dante01

dante01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 789
  • Înscris: 21.10.2003

 iladi, on 04 iunie 2021 - 13:21, said:

... el ar suferi in tacere si cu demnitate. Si s-ar duce la curve.


prea tare...

#8
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,660
  • Înscris: 29.12.2016
Eu cred ca cel mai bine ar fi sa discuti deschis cu sotia.

Edited by 2Unlimited, 04 June 2021 - 13:27.


#9
bvygKLM

bvygKLM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 796
  • Înscris: 07.01.2021

 alexandersch, on 04 iunie 2021 - 13:01, said:

Asa incat, voi cele de sex feminin, ce considerati voi ca un barbat sau eu ar trebui sa fie/faca astfel incat sa ii starneasca admiratie sotiei lui ?
Tocmai ai intrebat pestele, cum sa il prinzi. Si lacul asta nu prea are peste.

#10
cattavencu

cattavencu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,774
  • Înscris: 19.09.2006
masina aia de 1 litru ce mai face?

gata, ai rezolvat cu masina, ai scapat de dilemele "sa ma bag pe autostrada sau nu?"

Referitor la subiect, admiratia tine cam doi ani, contorizand de la data cunoasterii.

Vrei sa continue admiratia? - alta nevasta / amica / iubita etc.

E valabil si pentru ele, stai linistit.

Da' de ce simti tu nevoia sa te puna ala sau aia de langa tine pe un piedestal? Parerea ta despre tine insuti nu-ti este suficienta? Te subestimezi?

#11
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011

 alexandersch, on 04 iunie 2021 - 13:01, said:

Una peste alta zice ca nu mai gaseste nimic in mine care sa ii starneasca admiratie.

E de rahat... și probabil iremediabil, dacă e ceva asupra căruia nu există control, adică fără voia ei s-a instalat răceala, indiferența, te știe că ești acolo, sau orice versiune a erodării relațiilor pe termen lung moderne. Deci mai greu cu făcut chestii ca să o restârnești.

Ar trebui ca amândoi să aveți aceeași înțelegere a vieții, relațiilor, iubirii, "datoriei", devotamentului, aventurilor, aventurii, excitement-ului, "eforturilor pentru relație" - nu contează care e, trebuie să aveți viziuni și așteptări similare. Ea nu poate să se aștepte să fii super mișto, super dorit, super cuminte, super atent, super dedicat, superlativ și, în plus, ca relația să fie superlativă dar de la sine.

A spus-o ca "băi, să facem ceva cu chestia asta, că mă deranjează că am ajuns să iau totul for granted și să nu te mai văd deloc mișto" sau ca pregătire pentru o etapă când va avea timpul și dispoziția să caute noutăți "ca să simtă ce nu mai simte"?

#12
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007
Daca nu esti Brad Pitt si femeia nu accepta asta e nasol.
Daca la casatorie aveai 80kg la 1,80m si acum ai 120kg, iar e nasol.

Ideea e ca a avea burta si multe kg in plus nu e placut pentru nimeni. Ce faci ca sa scapi de kg in plus? Sau mai bine zis, faci ceva?

Si sa stii ca nu din cauza pampersilor creste burta.

#13
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,428
  • Înscris: 29.04.2008

 cattavencu, on 04 iunie 2021 - 13:38, said:

Referitor la subiect, admiratia tine cam doi ani, contorizand de la data cunoasterii.

Nu este adevarat. Pe mine ma intreaba, dupa 34 de ani de la casatorie, "cum dreaq te-ai ingrasat in halul asta"?

#14
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,986
  • Înscris: 18.12.2007
Dar te intreaba admirativ, nu?

 alexandersch, on 04 iunie 2021 - 13:01, said:


Asa incat, voi cele de sex feminin, ce considerati voi ca un barbat sau eu ar trebui sa fie/faca astfel incat sa ii starneasca admiratie sotiei lui ?

Pe ea ai intrebat-o? I-ai impartasit temerile tale?
Petreceti timp impreuna, doar voi doi? Aveti timp personal, fiecare pentru el, in care sa va vedeti de pasiuni si hobby-uri? Treburile in casa cum le impartiti? Cu banii sunt probleme?

#15
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,781
  • Înscris: 12.01.2018

 iladi, on 04 iunie 2021 - 13:21, said:

Amu, chiar nu's cum sa-ti spun, dar un barbat care se repecta nu ar deschide un asa topic pe Softpedia*. Nu e de mirare reactia sotiei.

* el ar suferi in tacere si cu demnitate. Si s-ar duce la curve.
da de unde ai dedus că-i bărbat?numai după ,,nume,,?

#16
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Admiratia sau atractia nu se negociaza, se castiga.
Nu considera niciodata ca un status marital e garantat, totul se poate schimba oricand.
Investeste in tine cu ideea ca investesti in relatie.
Poti schimba pampers si sa faci flotari aproape in acelasi timp.
Vezi niste baterii de teste de personalitate bune, chiar daca platesti, lucrul profesional se plateste.
Pune-ti obiective legate de sotia ta, dar fa numai ce iti vine natural.
Sondeaza adanc in tine si cand gasesti ceva NOU care nu e imoral, ilegal si nu ingrasa - da-i bataie! practica un nou hobby ! ceva de genul

#17
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,428
  • Înscris: 29.04.2008

 AlexEn, on 04 iunie 2021 - 13:54, said:

Dar te intreaba admirativ, nu?

Mai degraba cred ca o roade invidia admiratia pe sanii mei

 EMPP, on 04 iunie 2021 - 13:54, said:

da de unde ai dedus că-i bărbat?numai după ,,nume,,?


ai dreptate, copilul ar putea fi infiat

 overseas, on 04 iunie 2021 - 13:56, said:

cand gasesti ceva NOU care nu e imoral, ilegal si nu ingrasa - da-i bataie!


as avea 2 basculante cu pietre de carat, de exemplu

Edited by iladi, 04 June 2021 - 14:00.


#18
alexandersch

alexandersch

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 883
  • Înscris: 19.09.2020

 overseas, on 04 iunie 2021 - 13:56, said:

Admiratia sau atractia nu se negociaza, se castiga.
Nu considera niciodata ca un status marital e garantat, totul se poate schimba oricand.
Investeste in tine cu ideea ca investesti in relatie.
Poti schimba pampers si sa faci flotari aproape in acelasi timp.
Vezi niste baterii de teste de personalitate bune, chiar daca platesti, lucrul profesional se plateste.
Pune-ti obiective legate de sotia ta, dar fa numai ce iti vine natural.
Sondeaza adanc in tine si cand gasesti ceva NOU care nu e imoral, ilegal si nu ingrasa - da-i bataie! practica un nou hobby ! ceva de genul

Da, un sfat adevarat, multumesc pt timpul acordat. Face sens. Raspund tot aici si la parte din raspunsurile de mai sus.

1. Cineva zicea ca de ce intreb pestele cum sa il prind. Eu nu vreau sa prind nimic, eu nu ma consider pescar si pe ea peste. Vad doi parteneri de viata pe aceeasi treapta. Intrebam persoanele de sex opus ca sa stiu ce le-ar multumit pe ele.
2. Eu nu cred ca sa ceri parerea unei persoane care are mai mult knowledge e un lucru nedemn daca vrei sa faci ceva pt familia ta. Mi s-ar parea un gest las sa iti plangi de mila fara sa faci nimic. Eu nu imi plang nici de mila si nici nu stau cu mana in buzunar. Accept situatia care e si vad cu ce o pot imbunatati.
3. Partea ca mai sunt femei pe lume o stiu nu trebuie sa o ziceti insa nu asta e abordarea mea, daca fiecare s-ar gandit la asta cand ar intra o relatie atunci cred ca ar fi prapad pe lumea asta.
4. Cum stam cu banii ? Bine, doar ca nu impartasim aceleasi idei de dezvoltare financiara daca conteaza. Nu ducem lipsa banilor, treburile prin casa cum ziceam, le impartim doar ca ea zice ca admiratia ei nu vine din faptul ca eu sunt un tata bun sau un bun gospodar pentru ca zice ca astea orice solti le au :)
5. Nu sunt gras, m-am mentinut, sunt fit, fibra, tipul bruce lee doar ca nu atat de fibrat, nu sunt nici jacked, mie imi reproseaza mai degraba ca nu am pus destul pe mine.
6. Eforturile pt relatie, a fost din ambele parti, doar ca in momente diferite, nu ne-am sincronizat. Cand am tras eu nu a tras ea si invers sustine ea.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate