Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Bmw X3 vs Opel Antara vs Nissan Qashqai vs HYUNDAI Tucson vs Vw Tiguan vs Renault Koleos vs Dacia Duster

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

 filipxxx, on 04 iunie 2021 - 08:31, said:

Prima generatie Dusterul este confort si spatiu de Logan pe caroserie de cross-over.

Sunt o gramada pe drum si tin foarte tare la pret cele 4x4, nu a murit nimeni sa zica ca e foarte inconfortabil. Am avut logan, nu era asa rau, chiar avea suspensii confortabile, problema era puterea, avea 75cp si incarcat era obositor de condus la drum lung, era o batalie mereu cu soferii de camion. Un Duster deja are 110cp si nu e cu mult mai greu + e diesel si are cuplu mai mare, ar trebui sa se miste acceptabil.

#20
Galacticul

Galacticul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,149
  • Înscris: 14.05.2007
Aveam la locul de munca Duster varianta 2015, 1.5 diesel, 4x4. L-am condus, se misca chiar bine, decent. Ca si confort nu se compara totusi cu altele, nu ca iti rupe spatele dupa un drum de cateva sute de km, dar unele chestii gandite cu tarnacopul. Cu ce nu ma impacam eu la el era pozitionarea butoanelor geamurilor electrice. Cand nu foloseam piciorul stang, si il tineam pe suportul de langa pedala de ambreiaj (am un lapsus cum se numeste), genunchiul imi statea fix in muchia consolei butoanelor respective, care e destul de butucanoasa, si sa stai asa ore intregi e nu doar enervant. Asta la pozitia mea la volan, si inaltimea mea (1.82), probabil ca pentru altii e ok.

Pe de alta parte, am un unchi care si-a cumparat un Chevrolet Captiva, 4500 a dat pe el, din 2008. Bine, el e mecanic de meserie si s-a riscat. Dar are deja masina de 3 ani si nu a avut probleme (in afara de manerul usii soferului, s-a rupt parghia, si rulmentii pe spate la vreun an dupa achizitie). E peste Duster ca si confort, l-am condus destul de mult.

Un prieten chiar anul trecut si-a cumparat un Opel Antara, tot 2008, 5000 euro, km decenti, masina intretinuta. Singurii bani bagati in el pana acum au fost in distributie si schimbul de ulei. Si asta chiar e un pretentios, cand incepe o bucsa sa se auda, fuguta la service si schimba ce e de schimbat. El are stupi de albine, si-a luat si o remorcuta la el, si merge des si pe camp cu el, nicio greata (nu offroad hardcore, sa ne intelegem).

Mai am un prieten a caror parinti detin un Captiva de ani buni, folosit in principal in oras, in afara de consumabile nicio problema. Mai stiu la tara pe cineva care a prins un Captiva in Germania la pret extrem de bun (indoit plafonul de grindina). Il are deja de vreo 5 ani, nicio problema.

Edited by Galacticul, 04 June 2021 - 09:55.


#21
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 GaBogdan, on 03 iunie 2021 - 16:12, said:

1. BMW X3 2007/2008, motor 2000
Daca bine stiu , x3-ul are distributia pe lant, la care trebuie sa ai mare mare grija. Daca a schimbat-o Dorel, in spatele garajului, nu o sa fie ok deloc.

Mare grijă că ce?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate