Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Cablu USB de la mediagalaxy

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,240
  • Înscris: 05.06.2002
m-ai convins. de acu am sa-mi cumpar telefon si accesorii de pe aliexpress.

#20
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,044
  • Înscris: 23.09.2005
Eu n-am zis de unde si ce sa-ti cumperi, dar daca tie iti e ok sa dai 160 de lei pe un răhățel de cablu, treaba ta. :)

#21
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,240
  • Înscris: 05.06.2002
asa ziceam si eu. ;)

#22
Hunor_66

Hunor_66

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,530
  • Înscris: 22.08.2016

View PostPhobos, on 03 iunie 2021 - 00:36, said:

Eu n-am zis de unde si ce sa-ti cumperi, dar daca tie iti e ok sa dai 160 de lei pe un răhățel de cablu, treaba ta. Posted Image
Furnizorii care le vand pe alea scumpe is niste oameni destepti, nu poti sa nu-i admiri.

#23
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,963
  • Înscris: 04.10.2007

View PostdanX, on 02 iunie 2021 - 20:41, said:

+1 pentru Baseus si Ugreen. De 1000 de ori mai rezistente decat porcariile alea de la Apple.

La fel si eu am tot avut probleme cu cabluri de la diverse marci. Am citit ca Baseus sunt bune si mi-am cumparat 23 bucati (M-au costat toate 350 RON). Deci in medie am dat 15 RON pe cablu.
Am luat de 350 RON sa nu platesc transportul... Acum am cabluri pentru urmatorii 10-15 ani daca nu schimba astia standardul Tipe-C si Lightning.
Tipe-C am luat pentru telefoanele personale, ultrabook, tableta, etc si Lightning am luat pentru telefonul de lucru. Am desfacut 11 cabluri din cele 23 si le-am imprastiat pe la birou, prin masina, in living, in camera unde dorm sa nu ma tot plimb cu incarcatoarele si cablurile dupa mine... Nici macar 1 din cele 11 cabluri nu am reusit sa il rup sau sa il fac sa nu mai functioneze. Foarte bune cablurile celor de la Baseus.


De 160 Ron iei 10 cabluri Baseus si te tin pana iesi la pensie.

https://www.emag.ro/...8/pd/DHY0B8BBM/
10 Ron/buc... de 160 Ron iti luai 16 bucati.

Edited by mirel3003, 03 June 2021 - 14:48.


#24
r_ionescu

r_ionescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,470
  • Înscris: 07.07.2010
Baseus am avut. Au ajuns la coșul de gunoi.
Am luat Anker. Ireproșabile!

#25
flegma

flegma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,294
  • Înscris: 09.08.2009

View Postaeon, on 02 iunie 2021 - 20:01, said:

PS. nu's ce teapa ai putea lua cu un cablu, sunt totusi doua sarme si doua mufe, nu are nimic inteligent in el

Culmea ca are. In mufa aceea e chip de autentificare care se pair-uie cu telefonul la fiecare incarcare.

#26
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Cablurile sunt originale, cele Apple. Am vazut personal un palet de produse Apple cu importator Apcom (singurul pe Romania si Ungaria) cum il desfaceau in magazin, continand cabluri, telefoane si alte produse de la ei.

#27
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,240
  • Înscris: 05.06.2002

View PostPhobos, on 03 iunie 2021 - 00:36, said:

Eu n-am zis de unde si ce sa-ti cumperi, dar daca tie iti e ok sa dai 160 de lei pe un răhățel de cablu, treaba ta. :)
Ca fapt divers, eu personal folosesc cablu lighting de 5 lei si ceva, cel mai ieftin posibil gasit de mine intr-un magazin de la noi. Sunt multumit de el, ma tine de ordinul anilor la modul meu de utilizare, nu simt nevoia de mai mult. Dar vezi tu, ce-i bun pt mine nu-i la fel de bun si pt altii… fica-mea, care-i heavy user al telefonului omoara un astfel de cablu intr-o saptamana - doua. In schimb cu un cablu original am liniste intre jumatate de an si un an.

#28
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010

View Postaeon, on 02 iunie 2021 - 20:01, said:

..............
PS. nu's ce teapa ai putea lua cu un cablu, sunt totusi doua sarme si doua mufe, nu are nimic inteligent in el

Lasa ca am luat eu teapa cu un cablu USB-C original (dupa pret) Sony facut in China (PRC).
Si-a facut treaba 6 luni, l-am schimbat cu unul Samsung facut in Koreea (nu mai am nicio treaba de 2 ani)!

P.S. Nu m-am uitat pe eticheta cablului ca nu-l cumparam (produsele "made in PRC" imi provoaca iritatii pe pielePosted Image).
Si in cablu sunt cel putin 4 "sarme"!Posted Image

Edited by breitner, 05 June 2021 - 16:05.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate