Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Huawei P20 Lite problema

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
HeroicStar

HeroicStar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 04.08.2019
Salut,

Am facut cadou mamei recent un Huawei P20 Lite si observ ca daca are apel , acesta la un moment dat ramane sus intr-o bara verde si practic ecranu e pe home , mai exact e ca si cum si-ar pune apelul in backscreen. Culmea apas pe bara verde de sus unde e apelul si nu vrea sa intre pe el ca sa o invat sa apese pe end call. Ca solutie provizorie am activat end call buton dreapta margine. O fi un bug ceva sau o optiune habar nu am avand numai Samsung. Sa mai lovit careva de asta? Cum se poate face screen lock sa nu mai zboare sus in bara verde

#2
AstroNoot

AstroNoot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 799
  • Înscris: 11.01.2018
Nu apesi pe bara de sus, ci o tragi in jos si apoi dai "inapoi la apel"

#3
HeroicStar

HeroicStar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 04.08.2019
Dar cum fac/blochez sa nu se mai duca niciodata in sus. Nu merge clipeste ecranu se apinde se stinge , e sigur un bug ceva. Nu am mai intalnit la nici un tel asa ceva

#4
AstroNoot

AstroNoot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 799
  • Înscris: 11.01.2018

View PostHeroicStar, on 30 mai 2021 - 23:50, said:

Dar cum fac/blochez sa nu se mai duca niciodata in sus. Nu merge clipeste ecranu se apinde se stinge , e sigur un bug ceva. Nu am mai intalnit la nici un tel asa ceva

Ecranul se aprinde si se stinge pentru ca are senzor de proximitate. Cand pui telefonul la ureche, in timpul unui apel, ecranul se stinge singur ca sa nu-l apesi din greseala. Tu cand dai cu degetul in partea de sus, treci peste senzorul ala de proximitate si de aia se tot stinge. Nu mai da pe partea aia neagra cand dai cu degetul in partea de sus. Da doar pe ecran.


P20 nu are butoane fizice, de home/back/options, deci vezi ca poate apesi ceva fix inainte sa pui telefonul la ureche.

#5
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008

View PostHeroicStar, on 30 mai 2021 - 23:50, said:

Dar cum fac/blochez sa nu se mai duca niciodata in sus. Nu merge clipeste ecranu se apinde se stinge , e sigur un bug ceva. Nu am mai intalnit la nici un tel asa ceva
Sa tina telefonul langa ureche cand vorbeste, sa nu-l tot miste. Unii gesticuleaza si cu mana cu care tin telefonul cand vorbesc, si din cauza asta li se apasa tot felul de taste in timpul apelului. La ea se apasa probabil tasta 'Home' cel mai usor.
Si daca i-ai pus o protectie de sticla pe ecran, sa nu acopere senzorul de proximitate, si sa fie tot timpul curat, ca sa functioneze corect.

#6
controversatul

controversatul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 21.01.2007
Salut. Nu am vrut sa deschid topic nou asa ca am postat aici, sper ca nu e nicio problemă.
Pe scurt, telefonul mamei p20 lite a cedat și nu se mai aprinde. A rămas exact ca în poza. Sunt șanse sa își recupereze datele(poze si/sau cont google)? Mulțumesc.
Sunt din Ploiești.

Attached Files



Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate