Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Recomandare tip petarda-ursul vine noapte de noapte

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#19
apocalipsul

apocalipsul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,481
  • Înscris: 26.01.2014
eu as snopi ursul in bataie de frica...
alergat si batut ca la carte...
neam de neamul lui in viata vietilor lor sa nu se mai apropie de om... de asezare omeneasca...
sa te stie de jupan...

#20
BaXXon

BaXXon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 18.04.2021
O cutie cu petarde C4 face minuni.
Eu iau en-gros in fiecare an cand apar de vanzare artificiile , sa-mi ajunga Posted Image

#21
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,658
  • Înscris: 21.03.2020

View Postapocalipsul, on 29 mai 2021 - 15:02, said:

eu as snopi ursul in bataie de frica...
alergat si batut ca la carte...
neam de neamul lui in viata vietilor lor sa nu se mai apropie de om... de asezare omeneasca...
sa te stie de jupan...
pune si numarul de telefon aici poate faci un ban cinstit, cred ca ai clienti destui Posted Image

Edited by GlCA_Contras, 29 May 2021 - 15:30.


#22
BaXXon

BaXXon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 18.04.2021

View PostChemTeacher, on 29 mai 2021 - 12:41, said:

Inutile.......probat de mine in ani de trekking !
Petardele alea simple mici sunt inutile dar C4 ai testat ? Testeaza sa vezi ( baga una aprinsa in masina si inchide usile ...) .

#23
apocalipsul

apocalipsul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,481
  • Înscris: 26.01.2014

Quote

pune si numarul de telefon aici poate faci un ban cinstit, cred ca ai clienti destui Posted Image
n-am timp, am altele de facut si nici de bani cinstiti nu prea am nevoie
dar eu asa as face daca as avea privilegiul si onoarea sa ne intalnim in anumite circumstante pe la mine prin curte...

#24
BaXXon

BaXXon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 18.04.2021

View Postapocalipsul, on 29 mai 2021 - 15:49, said:


dar eu asa as face daca as avea privilegiul si onoarea sa ne intalnim in anumite circumstante pe la mine prin curte...
Da adresa ca-ti livrez eu unul sa te vedem in actiune Posted Image

#25
apocalipsul

apocalipsul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,481
  • Înscris: 26.01.2014
nu tin neaparat cum de altfel nici tu nu tii sa-l livrezi...
si te-ar afecta emotional daca m-ai vedea in actiune... foloseste-ti maginatia si inchipuie-ti un urs fragezit constiincios
asa ca mai bine sa ramanem pe subiect...

Edited by apocalipsul, 29 May 2021 - 16:47.


#26
BaXXon

BaXXon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 18.04.2021
Cred ca m-as pisa de ras sa te vad cum dai ture sa scapi , fara haine pe tine ... Posted Image

#27
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007
Da' de ce fara haine? Ii vreun fetish de-al tau? :D

#28
BaXXon

BaXXon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 18.04.2021
I le rupe ursu repede .

View Postedy_wheazel, on 29 mai 2021 - 16:49, said:

Da' de ce fara haine? Ii vreun fetish de-al tau? Posted Image
Faptul ca te-ai gandit la fetish spune multe despre tine ...

#29
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007
Adica ursu' are fetish-uri? Bag de seama ca nu dupa miere umbla acolo... :D

#30
scub

scub

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,389
  • Înscris: 30.11.2005
Este a 3-a data , cand vecini au sunat la nr. de urgenta (aceasta-i procedura) si de  fiecare  data a  venit o masina cu 4 jandarmi si in spate  masina  SMURD . Si asta de la 28km . Ieri seara , o vecina da sa  iasa din curte , sa  mearga  spre  servici schimbul 3 ( ora 23) si peste drum in gradina din fata casei  ei  o frumusete de urs . A sunat  la 112 si in 30 min au sosit , desigur  masinile , de  sprijin . In zilele trecute  au mai folosit petarde (care  mi-au  placut  cum  suna) dar aseara doar  sirenele . A plecat salbaticiunea , dar ....doar  pentru  cateva  ore , a  revenit  la  ora  3 si a  terminat  treaba ce povesteam  in  primul  post . Zilele trecute , la o  alta  casa mai  jos  de  mine , un  vecin  se  uita  peste  gard , la el , statea  in  fund  si  dadea  cu  stupul  de  pamant  sa-l  dezmembreze . Omul plecase  cu  stupinele pe  roti  ,  dar  i-au  ramas cativa  stupi  in  gradina . Sunt  infometati , nu prea  au  ce  sa manance in  padure . Cu  ceva  ani in urma  ,  existau vaci , cu  cioban ....din  cand  in  cand  ataca   si  omora  cate  o  vaca  . Ati  vazut  vreodata   vreun cal , atacat de  urs la  care  sa-l  fie  sfasiata pulpa  spate ? Avea  lacrimi in  ochi  de  durere , dar  fiind foarte  bine  facut  , a  reusit  sa  scape si sa  vina  in  comuna .
Cand , se  va  plictisi de  stupi va  trece  la  cotete  cu  zburatoare .
Masinile  acelea de  interventie , vin cam degeaba  si practic  sunt  indisponibilizate aiurea , in  detrimentul  altor  misiuni poate  foarte  necesare  si  urgente . Ursul e  docil (atentie  sunt  mai  multi  de  diferite   marimi !) se  retrage  in  padure , dar precum Terminatorul , se  uita-n  spate  si   zice : "I'll be back" Posted Image

Edited by scub, 29 May 2021 - 16:54.


#31
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
Nu ai zis nimic de ciini? Aveti au ba? Voinici sau speriosi?

#32
scub

scub

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,389
  • Înscris: 30.11.2005
Pai ei , dau prima  data  alarma , cainii . Eu am 3  de  talie   mica , 2  sunt "rai  de  gura" doar :)   . Cand  au  dat  cu  petarde ,  jandarmii , s-a  facut  liniste !  Pe  toata  strada ,  nu  s-a  mai  auzit  un  latrat .
Ideea  asta  ar  fi , de  ce  vreau  o  cutie  cu  petarde : sa-l  scot  mai  repede  din  curte , parca  nu  as  vrea sa-l  vad  in  lupta  cu  "fiarele"  mele sau tragand  de  usa  la  zburatoare .
Sus  la  o  manastire , preotul  a  ,  batut  prin  usa  lor  unde  aveau  amenajata o  bucatarie , cuie  mari  de 20 ,  batute  din  interior  spre  exterior . Lighioana , o  forta  cu  spatele si  zbura  clanta :)  Acum  se  inteapa , nu  au   mai  avut  probleme.
Oricum  o  sa  comand  o  cutie , dar   ma  interesa  care  sunt  mai  eficiente (petardele) . Nu se  pune  problema de  abuz in   folosinta , dar la  nevoie eu  zic  ca  nu  e  nici  o  problema.

#33
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,262
  • Înscris: 06.07.2007
Eu zic sa nu comanzi de pe net asa ceva.
Cunoasc personal oameni care s-au pricopsit cu dosar oenal dupa o astfel de comanda pe net.
https://www.tpu.ro/l...cu-4-politisti/

#34
apocalipsul

apocalipsul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,481
  • Înscris: 26.01.2014

Quote

I le rupe ursu repede .
bă da-ti-l dracu de urs... da ce crezi ca e? alien? predator? falci? godzila? ce?!?
tu cred ca nu esti ancorat deloc in realitate?
daca-i fuți un par in mufa si niste biciuri peste bot... eventual o serie de directe in nas... si mai umbli putin pe la ouțe daca ai ocazia...
nimic din ce nu i-ai face unui dusman.
ca doar nu crezi ca-l bat in lupta dreapta
am si specificat... de frica il bat... sunt cacat pe mine tot de frica si il bat pana se caca si se pisa pe el... si eventual nu singur... important e sa stea pana la sfarsitul programului... sa beneficieze de tot tratamentul
eu asa as face... ce petarde? ce gard electric? pus lanterna in ochi si batut ca la securitate... si electrosocuri ca sa-l mai animezi

Quote

te vad cum dai ture sa scapi
ma tem ca ai sa ramai dezamagit... si nepisat...
daca presupui ca esti superior animalelor pai arata-ti si impune-ti superioritatea!...


cum sa omori saracul urs? ce vina are el... e si el animal, isi face datoria lui de animal... dupa aia esti nevoit sa-l ingropi, ca pute...

Edited by apocalipsul, 29 May 2021 - 17:45.


#35
calinus68

calinus68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,959
  • Înscris: 29.04.2016
O teava cu carbid, cum aveam in copilarie, bubuie de crapa fierea in el.

#36
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,517
  • Înscris: 18.10.2011

Quote

cu  stupul  de  pamant  sa-l  dezmembreze

Da, dom'le. Dosar penal penru distrugere.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate