Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

Audio Output

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
AndreiXD120

AndreiXD120

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 04.04.2021
Salut!
Dupa ce am conectat un HDMI la laptop pentru a proiecta pe un televizor si l-am scos sa-mi rezolv alte socoteli, sunetul nu se mai aude nici in casti, nici in difuzorul de la laptop. Daca il bag inapoi in televizor, sunetul se proiecteaza acolo fara nicio problema, dar pe laptop nu mai functioneaza. Am incercat sa schimb sursa implicita de redare dar fara vreun rezultat.
Vreo idee? Multumesc!

#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Dă un restart... cu HDMI deconectat.

#3
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,275
  • Înscris: 01.12.2001
Setări sunet. Acolo tre sa bfezi corect.

#4
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,664
  • Înscris: 23.10.2006
Preferabil sa faci conectarea cu ambele aparate oprite. Altfel risti sa arzi portul HDMI.

Edited by baribalu, 28 May 2021 - 14:05.


#5
AndreiXD120

AndreiXD120

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 04.04.2021
Am încercat și cu restart și cu setările de sunet. Nu a funcționat.

#6
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004
Pai ce iti apare in setarile de sunet ?
Trebuei sa-ti apara palca de sunet interna sa o setezi ep aia default ca sa mearga


Pune un print screen.

Uite ce apare la mine - da si click dreapta pe device ca sa apara meniul ala care apare la mine si vezi ce e bifat - debifat:

Attached Files



#7
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Îi apare omului placa internă, dă click pe ea, configure, test, nu se aude nimic.

După uninstall la driverele de sunet și reinstall cu automat din device manager, si ceva bibilit, și-a revenit brusc.

#8
AndreiXD120

AndreiXD120

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 04.04.2021
Am rezolvat cu dânsul printr-un PM.
Initial crezusem ca este de la placa de sunet, dar se pare ca îmi scapa ceva setare, o sa ma mai chinui sa îmi dau seama ce. Multumesc frumos!

Edited by Dany_Darke, 28 May 2021 - 15:18.


#9
Mike1alike

Mike1alike

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,010
  • Înscris: 02.08.2020
Din setari e, cele din poza postata de eifel. Numai ca trebuie sa umbli acolo cand ai HDMI-ul conectat ca altfel el se conecteaza ca default output sau asa ceva atunci cand il cuplezi si daca il scoti ramane blocat conectat tot el, de acea nu iti reda pe canalele laptopului. Si intradevar, inainte sa il deconectezi e mai bine sa inchizi macar monitorul/televizorul pe care l-ai conectat prin HDMI.
Cu reinstalarea driverelor ai rezolvat pt ca odata cu reinstalarea au revenit si setarile standard. Nu ai facut reinstalarea driverelor cu HDMI-ul conectat, nu-i asa?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate