Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Care este cea mai ok companie de asigurari RCA?

- - - - -
  • Please log in to reply
129 replies to this topic

#127
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,183
  • Înscris: 13.01.2011

View Postkye77, on 17 mai 2022 - 21:25, said:

FALS
Bmw-urile alea nu au asigurari.

Apropo...
De asta am făcut un pustiu de bine și de anul ăsta am luat asig. cu decontare directă, să mă respect și eu  😉
Prea sînt mulți în trafic, cu ciungă în păr.
Ei, mă adaptez.

Attached Files



#128
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,927
  • Înscris: 06.04.2007

View Postcuculea, on 30 mai 2021 - 15:02, said:

@Octavian….......................
.........................
Una peste alta, la discreptanta asta de pret, nu prea se mai pune problema de spirit civic, ci de portofelul tau, daca era vorva de 10 20 la suta diferenta, eram total de acord cu tine, dar cand ai diferenta de cel putin 100 la suta mai mult la restul…aci nu mai zic nimic, dar portofelul meu e in prim plan. Restul…mi se rupe.

Cine vrea sa fie civic si sa dea dublu pe asigurare doar ca e civic…nu are decat….eu mi am exprimat opinia mea personala.
Ti se mai rupe si acum ? Ca platesti mai mult decat dublu, in loc sa-ti fi facut RCA la o firma ok. Pacat ca sunt atinsi toti asiguratii de miserupismul general.
Intamplator am dat din nou de subiect

View Postsebulbus, on 30 mai 2021 - 13:38, said:

Cinstit vorbind, eu mereu aleg cea mai buna oferta financiar, si nu-i problema mea (si nici nu ar trebui sa fie) ca incompetentii votati de semenii mei permit existenta pe piata a unor companii care nu isi onoreaza obligatiile legale.



Am clasa maxima de bonus de cand s-a inventat el si mi-am indeplinit obligatia legala de a fi asigurat. Mai departe, daca stam fiecare cu masina intre dungi si nu inventam reguli noi totul va fi ok cum e de mai bine de 15 ani in cazul meu, indiferent cat de bine deconteaza sau nu companiile de asigurari.
Problema e ca legal cu buna stiinta ti s-a rupt in dos (ca majoritatea) de faptu ca faci un RCA stiut cu probleme.

Acum cu tot bonusu maxim legal te/ne rupe la buzunar pt ca legal ati dat de mancare la niste ordinari.

#129
piratu2191

piratu2191

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 05.10.2005

View PostOctavian___, on 17 mai 2022 - 22:28, said:


faci un RCA stiut cu probleme.


Cum e "stiut cu probleme" ?? A anuntat guvernul / asf sa nu mai faca lumea asigurare la firma x pentru ca are probleme financiare ???

E o tampenie ceea ce spui. Orice om face asigurare unde vrea, Marea majoritate o aleg pe cea mai ieftina, logic, suntem pe ultimul sau pe penultimul loc din UE la nivelul salariului minim / mediu.

Daca o societate are probleme, este treaba statului / asf-ului sa o scoata din oferta rca, de asta nu mai are lumea timp, sa cerceteze ce companie rca are probleme financiare, serios ?

#130
marcone

marcone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 947
  • Înscris: 21.03.2004

View Postcrisstonne, on 17 mai 2022 - 21:54, said:

Apropo...
De asta am făcut un pustiu de bine și de anul ăsta am luat asig. cu decontare directă, să mă respect și eu  ��
Prea sînt mulți în trafic, cu ciungă în păr.
Ei, mă adaptez.

Decontarea directa se aplica daca se indeplinesc cumulativ conditiile de mai jos:
a) accidentele auto se produc pe teritoriul României.
b) vehiculele implicate în accidentele auto sunt înmatriculate/înregistrate în România.
c) prejudiciile au rezultat în urma unui eveniment produs exclusiv între două vehicule.
d) ambele vehicule implicate în accidentul auto au asigurare RCA valabilă la data evenimentului.
e) din accident s-au produs prejudicii exclusiv vehiculelor.

Daca celalat nu are asigurare, decontarea directa nu se aplica deloc. Deasemenea daca e cu nr de BG. Tot la judecata se ajunge.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate