Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Sfat Cariera

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
iamHOPE

iamHOPE

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 26.05.2021
Buna ziua as avea nevoie de un sfat / indrumare intr-o anumita directie .
Situatia este urmatoare > Sunt destul de tanar insa atunci cand trebuia nu am reusit sa imi termin studiile . Prin urmare nu am nici studii superioare nici diploma de bacalaureat . Am muncit in ultimii 5 ani tot felul de job-uri de 2 lei sa zicem asa (  munca fizica prost platita in mare parte ) insa in tot acest timp in paralel cu aceste job-uri de rahat am incercat sa ma dezvolt cat mai mult si sa invat cat mai multe lucruri de unul singur. Asa ca pe langa job m-am axat pe Digital Marketing si lucrez in domeniu ca Freelancer. In mare parte lucrez cu persoane din strainatate de la simpli autori de carti pana la companii / firme mici pe partea de promovare a produselor / serviciilor lor in mediul online.

Din pacate nu am ajuns inca in punctul in care sa ma pot intretine in totalitate din SEO/Marketing/Freelancing ( in prezent e mai mult un side-hustle ) si m-am saturat sa tot lucrez in paralel niste job-uri de 2 lei ( epuizante dpvd fizic fapt pentru care ma simt tinut pe loc si pe partea aceasta )

Intrebarea mea ar fii ce alte perspective credeti ca am avand in vedere ca nu am studii superioare / nici calificare / nici bacalaureat dar in schimb vorbesc fluent limba engleza , am cunostiinte operare PC + experienta ca Freelancer in Digital Marketing .

#2
helen76

helen76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,406
  • Înscris: 17.10.2018
Sfatul meu da ti bacalaureatul ia-l si fa  calificare daca nu le ai cam putine optiuni o sa ai ,ca ti trebuie acele hartii.Facultatea n are rost dar cele 2 iti trebuie obligatoriu daca vrei sa avansezi
Peste ani vezi ce mai faci
Succes

#3
George_85

George_85

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 12
  • Înscris: 23.05.2021
Facultatea din zilele noastre e strict numai si numai pentru obtinut diploma. De invatat nu vei invata nimic daca te limitezi doar la cursuri si  promovat examene si licenta. Trebuie sa studiezi tu in timpul liber pe cont propriu.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate