Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Amazon a cumparat MGM

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,506
  • Înscris: 30.10.2003
8 miliarde a costat tranzactia.

Lista filmelor MGM o gasiti aici, care probabil vor fi online ... pe gratis?!?!?!  E interesant cum va fi afectata productia de filme cu noua conducere.

Cel mai probabil actorii slabi cu chelie si urechi mai clapauge, nu vor mai primi roluri negative.

[ https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSVvdf3mtAr8BQaBqwu2wAFbJD1dH6jtmyAK7hZRRnbFc0yc_pT - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://47akegly150bni1zhg1ox1q6-wpengine.netdna-ssl.com/wp-content/uploads/2017/05/Dr-Evil-Bad-Guys-Bald.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://pics.me.me/i-see-great-potential-in-this-format-from-the-mummy-54258041.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Bursul, 27 May 2021 - 12:19.


#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Inseamna ca ramane somer Mini-Me Posted Image


[ https://i.imgur.com/JyDulFJ.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by gumball3000, 27 May 2021 - 12:17.


#3
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,860
  • Înscris: 06.10.2003
Dacă toate filmele MGM o să apară pe Amazon Prime, I'm in!

#4
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,514
  • Înscris: 30.08.2017
Mda, parcă văd că și ăștia vor face precum Disney și vor retrage toate filmele de pe celelalte platforme.

#5
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,915
  • Înscris: 01.01.2010
Pai, de ce nu ar face-o?! Sa ia altii banii pentru ce au cumparat ei?
Eu astept ca in viitor, sa avem un singur serviciu de streaming, complet. Atunci ma voi abona si eu. Pana atunci, cautam variante.

#6
EmeraldCountryHouse

EmeraldCountryHouse

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,001
  • Înscris: 31.03.2018

View PostYOUR_GOD, on 27 mai 2021 - 13:08, said:

Pai, de ce nu ar face-o?! Sa ia altii banii pentru ce au cumparat ei?
Eu astept ca in viitor, sa avem un singur serviciu de streaming, complet. Atunci ma voi abona si eu. Pana atunci, cautam variante.

Eu astept viiitorul ala al tau cand voi pune un blue ray disk in al meu player si lumea acea completa si moderna sa imi reproseze ca sunt inapoiat nu numai ca voi avea access fizic si va trebui sa apas pe telecomanda "play" decat sa vorbesc cu un server de undeva ascuns intr-o data centre negru si rece sa imi "play" acel film sau melodie.

Nu voi incuraje masinilie sa imi livreze continutul audio video si inca ma consider si rezist "un analog man intr-o lume nebun de digitala"

Bafta ;)

#7
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,514
  • Înscris: 30.08.2017
Eu am Netflix și HBO Go. Alte abonamente nu mai fac. Pentru ce își mută ăștia pe platformele lor, există soluții :D

#8
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,240
  • Înscris: 19.08.2005
Deocamdata, singurele care mi se par ok pentru ce continut ofera, mi se par Netflix și HBO Go. Restul, sa mai astepte.

Edited by danyel61, 27 May 2021 - 13:46.


#9
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,568
  • Înscris: 15.06.2004
Nu vor fi toate pe gratis - doar cele vechi.
Noutatile probabil vor trebui platite o vreme.

Stirea circula de cateva zile, dar un pic confuza - unii zic ca au cumparat MGM altii ca au cumparat drepturile ptr baza de filme a MGM.
In ambele e mentionata seria James Bond ca principalul obiectiv al Amazon.

Quote

singurele care mi se par ok pentru ce continut ofera, mi se par Netflix și HBO Go.
E problematic.
Netflix a pierdut multe filme in ultima perioada - Disney a scos de pe platforma lor cam tot ce le apartine - inclusiv subsidiare achizitionate - gen Fox.

Batalia pare sa fie care achizitioneaza mai multe case de filme sa le puna pe propriile platforme, sa nu se mai trezeasca la un moment dat ca isi face unul platforma si isi retrage filmele de pe platformele lor - Disney+

Mai nou am inteles ca Disney forteaza si achizitia DC Comics de la WB, care incepe sa nu o duca prea bine - incercau si ei la un moment dat sa isi faca platforrma proprie.

#10
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,915
  • Înscris: 01.01.2010

View PostEmeraldCountryHouse, on 27 mai 2021 - 13:24, said:

Habar nu am ce a vrut sa fie asta.
Sa inteleg ca-ti e frica de Skynet, sau cum? Poate nu stii ca discul ala e digital, facut de o masina, interpretat de o masina. Inca o data, habar nu a ce a vrut sa fie raspunsul tau.

#11
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,860
  • Înscris: 06.10.2003

View PostYOUR_GOD, on 27 mai 2021 - 13:08, said:

Pai, de ce nu ar face-o?! Sa ia altii banii pentru ce au cumparat ei?
Eu astept ca in viitor, sa avem un singur serviciu de streaming, complet. Atunci ma voi abona si eu. Pana atunci, cautam variante.

IMHO, preferă să se războiască decât să colaboreze. Oamenii n-o să-și facă conturi pe toate siteurile ce oferă filme legale din motive de costuri. Dacă studiourile de film n-ar fi așa bățoase, ar accepta să fie distribuită întreaga lor colecție de filme pe orice platformă cu plata per vizionare. Din ăia 10 euro cât e Netflix-ul e un număr limitat de filme pe care le pot viziona fizic, într-o lună.

Edited by shiva, 27 May 2021 - 14:33.


#12
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,915
  • Înscris: 01.01.2010

View Postshiva, on 27 mai 2021 - 14:22, said:

Exact!
Prefera sa jumuleasca de la mai putini cat se poate, decat sa ia mai putin, de la mai multi. Ia sa fie acces la filme full HD, 30 Lei, doua abonamente, sa vedeti cien mai cauta .torr3nt.
In plus, Netflix este o gluma, mai ales daca esti major.

#13
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,506
  • Înscris: 30.10.2003
E o sa fac abonament prin rotatie. Vara Netflix o luna, doua, Disney+ de Craciun o luna. Amazon Prime am by default, ca vreau sa vina coletele a doua zi.
Oricum ma uit foarte rar la filme.

Edited by Bursul, 27 May 2021 - 15:14.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate