Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

Reparatie controler Xbox

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
geeorge

geeorge

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 19.08.2006
Salutare,

Dețin un controler wireless care s-a defectat. Joistikul stânga a rămas cumva blocat pe poziția sus/înainte (probabil s-a blocat/rupt vreo lamela).
Stiu ca este doar un consumabil, dar nu l-as arunca doar pentru acest lucru, el funcționează in rest foarte bine. Știți cumva vreun service ok care repara controlere (nu mai este in garanție). Am tot căutat, însă nu am găsit ceva de încredere. Consola a fost luata de la Altex si nu mai stiu ei cu cine fac service, chiar si contra cost.

Va multumesc! Posted Image

#2
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Parca lucrau cu Depanero. Mai ai certificatul de garantie?

#3
bestdba

bestdba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 24.10.2006
Eu la Depanero am reparat un controller

#4
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,867
  • Înscris: 27.04.2010
L-ai desfacut ??
Are p-acolo niste microintrerupatoare (sau cum le-o zice), in general mai sar butoanele de pe ele si calca in lateral ...
Lui fi-miu nu-i mai mergea unul din tragaciurile din fata, l-am desfacut si am rezolvat usor problema.
Vezi intai daca te descurci cu el ...

#5
geeorge

geeorge

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 19.08.2006
Depanero mi-au zis ca nu repara contra cost...
De desfăcut am văzut un film pe youtube si nu mi se pare destul de facil, si nici nu îmi dau seama daca am sa reușesc. Daca nu găsesc in niciun fel am sa încerc sa il desfac singur...

#6
budacu

budacu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 349
  • Înscris: 21.12.2012
Am mai reparat diverse chestii pe la unii prin Tei. Cauta pe net coral service sau coral group (ceva de genul asta). Mi-au reparat inclusiv telecomanda de la alarma masina (cei care au vandut si montat alarma nu au fost in stare). Suna-i si vezi daca te pot ajuta.

#7
geeorge

geeorge

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 19.08.2006

 budacu, on 26 mai 2021 - 17:13, said:

Am mai reparat diverse chestii pe la unii prin Tei. Cauta pe net coral service sau coral group (ceva de genul asta). Mi-au reparat inclusiv telecomanda de la alarma masina (cei care au vandut si montat alarma nu au fost in stare). Suna-i si vezi daca te pot ajuta.


Multumesc, o sa incerc.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate