Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

Eurovision 2022 (Italia). Primul loc: Ukraina

* * * - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
445 replies to this topic

#37
yanni17

yanni17

    -------------------

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,588
  • Înscris: 19.11.2010
Si emisiunea e depasita, ca sa fim respectuosi; cele doua prezentatoare sunt praf... un dezastru!

#38
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,225
  • Înscris: 22.02.2017
Jaaaaaaaale, Ilinca nu se aude in casca, apasa pe ea si degeaba, a inceput sa cante tipat crezand ca, canta prea incet.

VARZA TOT !!!! Sa ia Pro TV sau Antena - Eurovisionul.

Faur e jalnic, e conflict de interese, nu are ce cauta la jurizat.

#39
yanni17

yanni17

    -------------------

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,588
  • Înscris: 19.11.2010
A fost inca o seara „dezastru”, marca TVR! Posted Image

#40
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,225
  • Înscris: 22.02.2017
Vai de capu meu x2 nu sunt in stare regia sa inchida sunetu din platou, nu pot pune sunetul de pe material, sunt muciiiiiiiii

#41
yanni17

yanni17

    -------------------

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,588
  • Înscris: 19.11.2010
Comedie neagra...

#42
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,073
  • Înscris: 24.02.2011
Horror!!!

#43
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,225
  • Înscris: 22.02.2017
Wow.. bine a zis cineva : au confundat diplomele castigatorilor cu diplomele respinsilor...

Comedie neagra, horror, bine descris... trist.

#44
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,264
  • Înscris: 30.03.2019
Teribil... cum au inceput sa se grabeasca la final ca trebuia sa intre reclama la farmacia inimii......
E-an-na n-a trecut in finala, nu? Ce pot sa mai zic cand piesa cea mai apreciata si votata n-a fost trecuta mai departe? Am mai zis, nu mi-a placut nici mie piesa, dar cum poti sa ai pretentia sa castigi daca nu mergi pe mana publicului?

#45
Aly93

Aly93

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 04.12.2020
Mai bine nu am trimite pe nimeni din cei aleși pentru că oricum nu avem șanse, așa nici nu mai trebuie cheltuiți bani.Publicul Eurovision Romania nu are nici un drept să-și aleagă favoritul mulțumim TVR pentru un concurs demn de Camin Cultural din anii 90 in care juriul format din........ își alegeau cumetriile sau ce mai li să păreau mai de vârsta lor.Rusine TVR

#46
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,857
  • Înscris: 11.01.2006
DE ce nu a votat si publicul?
IN locul trioului ala cu "Romania MEA " ar fi trebuit sa mearga italianca.Este o melodie slaba ,singurul merit este acela ca este patriotica!
Juriul nu a fost corect!
A votat partinitor!

#47
yanni17

yanni17

    -------------------

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,588
  • Înscris: 19.11.2010
S-a dovedit inca o data handicapul TVR. Nu poate organiza ceva de genul…
Cuvintele sunt de prisos…

#48
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,225
  • Înscris: 22.02.2017
Eu zic sa va bucurati ca au bagat mediocritati, altfel daca ajungeam cu ceva in finala, poate chiar castigam si organizam cel mai mare fail din Europa.... Posted Image))

Dora ce mai e de ea.. ca in rest...

Edited by ronuquet, 13 February 2022 - 01:03.


#49
yanni17

yanni17

    -------------------

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,588
  • Înscris: 19.11.2010
Iti dai seama, un Eurovision organizat de TVR… :))))

#50
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,225
  • Înscris: 22.02.2017
https://www.instagra..._aris_official/

A inceput Aris sa ii ia la misto.. si bine le face...

#51
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,857
  • Înscris: 11.01.2006
Nici macar nu a fost un show EUROVISION ,ci o strutocamila,la EUROVISION juriul nu isi da cu parerea sau ia la misto concurentii,chestia cu "bomboana fondanta".
A fost o combinatie X FACTOR EUROVISION,o chestie amatoriceasca.
Iar RANDY a fost de groaza ,pe dinafara complet.Culmea deplasarii a fost atunci cand a criticat-o pe ELIZA G ca a cantat in italiana si engleza,desi concurenta cantase perfect.
De ce sa cante in romana engleza cand ea este italianca?
Juriul o lauda pe ELIZA G aproape la unison,pe cand trioul feminin cu MINODORA in componenta primeste mai multe critici si ce sa vezi ,in finala se califica nu piesa laudata,ci cea criticata mai mult!
Halal jurizare!Ca in Romania!

Edited by CABLE MAN, 13 February 2022 - 02:29.


#52
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,980
  • Înscris: 18.09.2008
Bătaie de joc mai mare nu am văzut!!! TVR și-a dat aseară măsura priceperii: 0 barat. Anul asta, iar vedem finala Eurovision doar la TV, ca asta meritam.

Cand vota publicul, luam locul 2-3-4. Acum voteaza... mari vedete ale scenei, ca sa parafrazez un cliseu obosit de la TVR.

În locul guvernului, de rușine, aș închide TVR fără preaviz. Se poate trăi și fără TV de stat. O stai, TVR nu e televiziune de stat, e o fabrică energofagă care mănâncă din banii publici.

#53
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,412
  • Înscris: 04.08.2010
Aș vrea să scriu și eu niște păreri despre Failecția Națională, dar sincer nici nu știu de unde să încep, așa că o să o iau pe rând...
1. Regia de emisie. Dezastru. Nu se înțeleg cu prezentatorii încă de la prima piesă din concurs când intră materialul pentru următoarea piesă, deși voia Alexandra Ungureanu să mai zică ceva. Apoi pun presiune pe prezentatori să întrerupă juriul în mijlocul frazei, ceea ce este neplăcut. Ca să nu mai zic de materialul din final pe care l-au făcut praf de două ori și a zis prezentatorul "Dumnezeu cu mila" sau ceva de genul, neștiind că are microfonul deschis.
2. Prezentatorii. Dezastru. Chiar nu s-a găsit în tot TVR-ul doi angajați, doi cetățeni care să poată să ducă o emisiune live? Înțeleg că e greu, dar dacă nu ai, măcar caută în altă parte. Cei doi aleși de TVR aveau emoții atât de mari încât se bâlbâiau chiar și când citeau de pe prompter.
3. Juriul. Ah, juriul... Minunatul nostru juriu... Mi se pare de mare rahat să îți dorești să faci performanță la Eurovision când tu îl alegi ca jurat pe Adrian Romcescu. Atâția ani a fost Horia Moculescu, acum am scăpat de el și am dat de altul. La anul îi propun pe Fuego, Gabriel Dorobanțu și Stela Enache. :) Cristian Faur, absolut grobian. A făcut praf E-An-Na și a râs de meseriile lor. Cam ce fel de om face acest lucru?! Ozana se credea la Te Cunosc De Undeva... Randi a avut o singură părere pertinentă în toată seara, atunci când i-a zis lui Cezar Ouatu că plictiseala lui de piesă nu are strofă, nu are referen ca să fredoneze publicul, e doar o înșiruire de cuvinte. Alexandra Ungureanu mi s-a părut în plus.
4. Ilinca Băcilă. Singura parte bună a semifinalei, deși și ea a avut parte de momente cringe, dar zic să-i dau totuși notă de trecere.
5. Finaliștii aleși doar de juriu. Cine a gândit treaba asta clar nu a dorit să obținem vreo performanță. Nu zic că aveam piese cu care să câștigăm Eurovision, dar ar cam fi cazul să mai trimitem și noi o piesă care măcar să ne reprezinte în finală. E-An-Na n-au avut nicio emoție, știau că sunt eliminați încă de dinainte să înceapă semifinala. Aris eu zic că merita un loc în finală, chiar dacă versurile piesei ei nu au fost foarte inspirate, dar ritmul era de Eurovision, plus acuta din final. Așa au preferat să-l aducă pe Costi Forza și nu m-ar surprinde dacă chiar l-ar desemna pe el câștigător.

Dintre finaliști eu sincer nu văd cu cine am putea merge. Aș zice Dora Gaitanovici, deși nu-mi place piesa, dar calitățile ei vocale o recomandă.

P.S.: Scuze că am scris mult. :)

Edited by Cipry7, 13 February 2022 - 10:31.


#54
Lord_Silver

Lord_Silver

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 01.02.2008
Dupa tot ce s-a intamplat ieri si toata bataia de joc, ar fi culmea culmilor ca din cei ramasi in concurs acolo sa nu o aleaga pe Dora castigatoare. Efectiv si-ar bate joc de absolut tot publicul care a dat vreo 2 bani pe selectia de anul asta (nu ca n-au facut deja pana acum, dar asta ar fi ultima picatura).

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate