Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

Carti motivationale

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
vali

vali

    forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,891
  • Înscris: 03.12.2001

View Posthelen76, on 21 mai 2021 - 11:54, said:

ai citit The millionaire next door?
da, sunt pe la jumătate.

#20
helen76

helen76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,406
  • Înscris: 17.10.2018
Eu am citit Cel mai bogat om din Babilon ideea e cam aceiasi in toate cartile sa stii sa faci diferenta intre necesitate si moft :)

#21
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,472
  • Înscris: 17.04.2006
Ce mi-a picat in maini din genul acesta au fost niste mizerii.
Nu doar ca nu m-au motivat, m-au enervat la culme frazele repetitive de "motivare".

Nu situ daca se incadreaza perfect dar "Pollyanna, jocul bucuriei" mi-a placut. Probabil pentru ca nu este un ceaun cu vorbele unuia din super-experientele lui in care si-a regasit chakrele.

#22
reventon

reventon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 19.12.2008
Stiu eu un baiat caruia ii dai 50 de lei pe sedinta lunar si te motiveaza de jde ori mai mult decat textele din cartile alea.

Cea mai sanatoasa motivatie vine din interior, bazata pe fapte concrete. Majoritatea prietenilor mei care se chinuie mult sa-si gaseasca motivatia au probleme de natura psihologica cu origini traumatice, stupefiante, crescut in mediu toxic etc..

Cei care incearca sa gaseasca fericirea si imbogatirea prin cai cat mai scurte, va urez un bun venit in realitate, aici nu e ca in povesti.

Edited by reventon, 21 May 2021 - 12:33.


#23
helen76

helen76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,406
  • Înscris: 17.10.2018

View Postreventon, on 21 mai 2021 - 12:32, said:

Stiu eu un baiat caruia ii dai 50 de lei pe sedinta lunar si te motiveaza de jde ori mai mult decat textele din cartile alea.

Cea mai sanatoasa motivatie vine din interior, bazata pe fapte concrete. Majoritatea prietenilor mei care se chinuie mult sa-si gaseasca motivatia au probleme de natura psihologica cu origini traumatice, stupefiante, crescut in mediu toxic etc..

Cei care incearca sa gaseasca fericirea si imbogatirea prin cai cat mai scurte, va urez un bun venit in realitate, aici nu e ca in povesti.
imbogatire prin cai scurte si rapiditate nu exista

#24
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,529
  • Înscris: 30.08.2017
Loto, pariuri, pacanele :D

#25
vali

vali

    forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,891
  • Înscris: 03.12.2001
bitcoi!!!!

#26
glassofwine

glassofwine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,032
  • Înscris: 17.11.2011
Mai bine citesti filosofie. Dar atentie! Filosofia nu-ti ofera raspunsuri, ci te face sa-ti ridici intrebari carora va trebui sa le gasesti tot tu un raspuns. E un intreg proces care te va determina sa intelegi viata si sensul ei, cu diversele sale conotatii. Atunci vei gasi si motivatia de care ai nevoie.

Edited by glassofwine, 21 May 2021 - 13:06.


#27
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006

View Posthelen76, on 21 mai 2021 - 08:36, said:

Ce parare aveti de astel de carti ? Ajuta sa ti gasesti motivatia sau sunt doar o lectura frumoasa? Afli lucruri interesante dar cat sunt de practice sunt ele ? Voi cititi acets gen de carti? Posted Image

Niste carti excelente,senzationale.Lucrurile pe care le afli din acele carti sunt exact lucrurile care te inconjoara de cand lumea,adica nimic nou.
Nou este doar pretul acelei carti care,cumulat,ingrasa portofelul lui nenea "guru".
Acesti guru s-au imbogatit,mai mult sau mai putin motivat,nu datorita aplicarii sfaturilor ci datorita prostiei crase a celor care cumpara acele carti si scot bani grei din buzunar pentru asta.Dupa ce au citit (sau nu) acele carti prostanii sunt exact acolo de unde au plecat,doar cu mai putini bani.

ps.
Faine vremi traim,fratilor.Tre sa fim invatati cum sa mancam,cum sa gandim,cum sa actionam intr-o anumita situatie,etc.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate