Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54
 Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

Avize și proceduri pentru deschiderea unei pizzerii doar cu delivery

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
BRshakur22

BRshakur22

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.05.2021
Bună ziua,

Rog dacă este cineva în domeniu sau sa lovit de aceasta provocare sa ma ajute cu câteva sfaturi. As vrea să-mi deschid o pizzerie doar cu delivery și as avea nevoie de informatii cu privire la ce avize as avea nevoie, ce și de câte contracte de salubritate am nevoie și dacă e la parterul unui bloc/case, dacă și cât de sus trebuie sa scot hornul ce pleacă din cuptorul de pizza? Multumesc

#2
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,778
  • Înscris: 12.01.2018
hornul peste etajul 10 dacă-i cu 10 etaje blocul.restul de la veterinari ceri autorizațiile+primărie

#3
BRshakur22

BRshakur22

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.05.2021
Ms dar ce treaba am cu veterinarii? :)))) nu sacrific porci în pizzerie.

#4
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015

 BRshakur22, on 20 mai 2021 - 14:13, said:

Ms dar ce treaba am cu veterinarii? Posted Image))) nu sacrific porci în pizzerie.

Tu oricum obții certificat de urbanism, că-ți trebuie și dacă tot ce faci e schimbarea destinației. Iar acolo îți dau o listă cu avizele pe care trebuie să le obții. Le obții pe-alea, iar în fiecare aviz îți va spune, dacă e nevoie de autorizație de la instituția respectivă, în ce condiții se poate construi, ce trebuie să respecți pentru desfășurarea activității.

Pe scurt, ia legătura cu un proiectant că te rezolvă el.

#5
BRshakur22

BRshakur22

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.05.2021
Ok, mersi mult de tot.

O zi frumoasa

#6
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015

 BRshakur22, on 20 mai 2021 - 14:13, said:

Ms dar ce treaba am cu veterinarii? Posted Image))) nu sacrific porci în pizzerie.

Se numeste Directia Sanitar Veterinara și pentru Siguranța Alimentelor. Cu ultima parte ai tu treabă. Mai e și DSP, ăia sunt cu sănătatea publică. O să ai nevoie de câte o hârtie de la toți, ăștia, plus pompieri, Agenția pentru Protecția Mediului, posibil Enel.

#7
AztecWarrior

AztecWarrior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,011
  • Înscris: 17.02.2020
Daca ai nevoie de asociat cu experienta, lasa mesaj. Aduc si aport de capital.
Stiu tot ce se poate sti inclusiv partea de meniu, ce se cere, cum sa te dezvolti si sa stai cu mult peste giganti gen Pizza Hut, Domnios etc. Nu sunt in bussines-ul asta acum, dar am fost 12 ani in US implicat in el. Giganti au murit in zona unde eram dar noi am supravietuit si chiar prosperat.
Eventual iti pot oferi consultanta online.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate