Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Viza turist perioada pandemica post/pandemica

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Al3xandrus

Al3xandrus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 10.09.2007
Dragilor daca vreau sa aplic pt o viza de turist in SUA, care mai este situatia? ati mai incercat recent sa aplicati pt viza de turist pt SUA? Auzisem ceva ca s-ar fi ridicat, insa nu am gasit nimic in acest sens....tare mult mi-ar placea o vizita prin california prin toamna, dar nu stiu ce sa zic. Insa, daca ar fi ok cu viza, macar sa aplic, ca stiu ca ti-o dau pe 10 ani.

M-ar interesa ceva feedback de la persoane care poate au incercat recent, ma gandesc, daca s-a modificat ceva la conditii, etc. ....

Edited by Al3xandrus, 20 May 2021 - 10:15.


#2
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,555
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

Auzisem ceva ca s-ar fi ridicat
Ai auzit aiurea.
Cel mai bine intrebi direct al ambasada. Nu de alta dar sigur au mai multe restrictii acum - posibil chiar sa nu acorde din cauza de pandemie.

#3
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,916
  • Înscris: 25.06.2007

 Al3xandrus, on 20 mai 2021 - 10:14, said:

Auzisem ceva...

Vezi pe situl ambasadei:

Quote

Suspendarea serviciilor de viză în regim normal

Ca urmare a dificultăților apărute la nivel mondial cauzate de pandemia de COVID-19, Ambasada SUA la București a suspendat procesarea vizelor în regim normal. Procesarea vizelor diplomatice și oficiale precum și serviciile de viză pentru situații de urgență sau de importanță critică vor continua atât timp cât resursele și condițiile locale vor permite acest lucru.


#4
alexxxxx

alexxxxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 06.02.2004
Am aplicat la inceputul lui aprilie, m-am programat pe 9 iunie (pe site-ul lor). Sub rezerva ca se poate schimba oricand ceva, in mod normal nu accepta aplicatii pentru viza turistica. Am primit acum o saptamana mesaj ca s-au anulat toate programarile, ca nu permit viza turistica momentan. M-am reprogramat pe 21 iulie (pe site-ul lor), erau vreo 3 zile disponibile si s-au ocupat locurile instant. Evident si atunci cu aceiasi incertitudine. Am anulat zborul din iulie (era spre Tahiti si-mi trebuia viza) pentru decembrie, in August nu sunt sigur ca o sa am viza in asa fel incat sa pot pleca.

Cam asta e situatia in momentul asta.

Stimate aplicant,
Programarea dumneavoastra a fost anulata.  Incepand cu data de 16 martie 2020, Ambasada SUA la Bucuresti anulează toate programarile pentru vizele de imigrare si temporare si continuă sa adjudece NUMAI solicitari de viza urgente.
Va multumim pentru intelegere,
Serviciul de informatii vize al Ambasadei SUA

Edited by alexxxxx, 20 May 2021 - 11:11.


#5
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,773
  • Înscris: 30.08.2006
Asta inseamna ca si sejururile cumparate prin agentiile de turism sunt anulate pentru anul acesta ?

#6
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,623
  • Înscris: 12.12.2006
Daca ai deja viza poti sa mergi, presupun.

#7
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,489
  • Înscris: 19.04.2009
Dacă ai deja viza poți sa mergi. Atâta timp cât respecți celelalte reguli care sunt momentan.

Dar e scump de mers din Romania, ca aveți doar Turkish sau Qatar care zboară :)

Ca nu puteți merge prin schengen, și de la sărăcia de Tarom nu am pretenții sa zboare peste ocean nici deceniul asta :)

Edited by Lex404, 20 May 2021 - 16:47.


#8
Al3xandrus

Al3xandrus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 10.09.2007
Mda, nu mai gaseam topicul acesta, multumesc pt raspunsuri, din pacate mi se pare aiurea rau situatia si mai ales ca dupa atata vreme tot nu se va da drumul la turism :(

Nici nu imi mai fac planuri in directia asta pana la urma...Desi variantele globale sunt cam restranse, chiar daca pandemia da semne de retragere....

#9
Hunter1234567

Hunter1234567

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.03.2021
@alexxxxx
Ai primit cumva info pentru programarea de iulie?   Eu am in 3 saptamani si nu am primit inca nimic

Edited by althea, 23 June 2021 - 17:55.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate