Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Banul - chip al cezarului si icoana a fiarei

* - - - - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
57 replies to this topic

#19
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Abia astept sa merg sa platesc cu fruntea la LIDL Posted Image

#20
odastramosilor

odastramosilor

    resemnat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,725
  • Înscris: 29.02.2004

 Dorel666, on 18 mai 2021 - 15:53, said:

Al banilor. Daca ai fi robul bauturii, n-ai mai munci pe bani, ci pe bautura.
mi-ai luat vorba din gura :)

 TruculMagic, on 18 mai 2021 - 18:25, said:

Abia astept sa merg sa platesc cu fruntea la LIDL Posted Image
cand ai s-ajungi sa platesti cu fruntea sau mana, nu mai alegi tu ce pui in cos, ti se o zamă lunga si aia e!

#21
vladutgm

vladutgm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,165
  • Înscris: 19.01.2008
Fiara e cand se va pune un cip pe organele sexuale si partenerii isi vor putea citi intre ei fisierele "log". Posted Image

Edited by vladutgm, 18 May 2021 - 18:40.


#22
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Dorele, mie sa îmi spui când îmi dai banii.
Ca restul, ai făcut harcea parcea...
Dar mie zi-mi de bani.
Nici nu ii păstrez pentru mine, ajut cu ei niște firme amărâte sa facă și ele profit

Edited by waterman, 18 May 2021 - 18:52.


#23
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,773
  • Înscris: 07.01.2012
Banul este expresia fizică cuantificabilă a nevoilor dintr-o societate. Suma banilr tinde să fie egală cu suma nevoilor. Celui care ar putea satisface toate nevoile i se cuvin toți banii. Deci, dacă Iisus poate...

Doar că Iisus îți spune să lupți cu nevoiele tale, să ți le ignori, să ți le amplifici. Cauzându-ți noi nevoi, Iisus îți datorează bani.

Edited by iulian_k, 18 May 2021 - 19:04.


#24
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011
Banul este o marfă simbolică (virtuală)!
Bitcoinul este 🐔 de virtual? Al cui chip îl are pe el?

Edited by barbu78, 18 May 2021 - 19:25.


#25
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,622
  • Înscris: 06.03.2005
Sunt fascinat de fiara asta , avem ceva fotografii cu ea? pare totusi inofensiva, este ierbivora evident daca are coarne, nu am auzit de vreun canivor cu coarne si ce face ea acum, unde o gasim, cu ce se hraneste, naste pui vii sau face oua?

#26
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 Dorel666, on 18 mai 2021 - 15:28, said:


Pai, cand te vei duce la market, sa cumperi ceva cu cardul pus in cipul din mana sau de pe fruntea ta, cum crezi ca vei sti cati bani ti s-au luat si cati bani mai ai in cont? Te vei chiori pe mana sau vei ruga pe cineva sa-ti citeasca de pe frunte?!Evident ca va trebui ca cipul sa vorbeasca si sa-ti spuna ca ti s-au luat n bani din cont si ti-au ramas x bani.
Unde ai văzut asta?

#27
criztu

criztu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,298
  • Înscris: 03.09.2002

 FC72, on 18 mai 2021 - 19:34, said:

Sunt fascinat de fiara asta , avem ceva fotografii cu ea? pare totusi inofensiva, este ierbivora evident daca are coarne, nu am auzit de vreun canivor cu coarne si ce face ea acum, unde o gasim, cu ce se hraneste, naste pui vii sau face oua?

Fiara este omul fara Dumnezeu. cand tu esti convins ca dupa ce vei muri nu vei mai fi, vei face orice sa ramai cat mai mult pe lumea asta, si mai ales, sa ai placeri.
Gandul ca nu vei mai fi te pustieste, un vid care te consuma, ca o insatisfactie, ca o foame care te devoreaza. Ce rost mai are, cand maine poimaine totu se va termina?

#28
Ciups

Ciups

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 16.07.2016
Pai si unde vei fi dupa moarte?

#29
Thuraya_123

Thuraya_123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,648
  • Înscris: 18.10.2017
Dorele, de ce nu o iei sociologic? "Nu va inchinati la ban" e un fel de a le spune imbecililor sa nu uite de Dumnezeu, ca altfel isi dau in cap unul altuia pentru bani.
In definitiv, biblia nu e un culegere de legi pentru cei cu mai putina materie?

#30
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,622
  • Înscris: 06.03.2005

 criztu, on 18 mai 2021 - 22:26, said:

Fiara este omul fara Dumnezeu. cand tu esti convins ca dupa ce vei muri nu vei mai fi, vei face orice sa ramai cat mai mult pe lumea asta, si mai ales, sa ai placeri.
Gandul ca nu vei mai fi te pustieste, un vid care te consuma, ca o insatisfactie, ca o foame care te devoreaza. Ce rost mai are, cand maine poimaine totu se va termina?
wow asta imi suna a probleme psihice, nu, nu te consuma, nu te pustieste, si nici nu faci orice pentru placeri, este mai interesant cum procuri placerile decat sa le savurezi.Si daca se stinge lumina azi, maine, este o fatalitate, spre satisfactia ta, asa a vrut dumnezeu.
Daca este asa grozav in o alta viata iluzorie ulteriora de ce nu treci direct acolo, ce rost mai are sa pierzi timpul pe aici?

#31
criztu

criztu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,298
  • Înscris: 03.09.2002

 FC72, on 19 mai 2021 - 06:28, said:

wow asta imi suna a probleme psihice, nu, nu te consuma, nu te pustieste, si nici nu faci orice pentru placeri, este mai interesant cum procuri placerile decat sa le savurezi.Si daca se stinge lumina azi, maine, este o fatalitate, spre satisfactia ta, asa a vrut dumnezeu.
Daca este asa grozav in o alta viata iluzorie ulteriora de ce nu treci direct acolo, ce rost mai are sa pierzi timpul pe aici?

Inca nu realizezi ca esti pustiit fix de aceasta credinta a ta, ca dupa ce vei muri nu vei mai fi. Esti ca un om suferind de o boala pe care nu o intelege, nu stie ce l-a lovit.

#32
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,622
  • Înscris: 06.03.2005
Iti pasa ca sunt ignorant sau ca sunt pustiit? conteaza ce sunt?

#33
logic1

logic1

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,057
  • Înscris: 10.09.2008

 penticostalul, on 18 mai 2021 - 17:37, said:

Traditional nu-s sapte capete ci doar unul.
Doar că aici nu avem o fiara traditionala ci una cu totul si cu totul iextraordinara si iexceptionala.
Un cap are două perechi de coarne, adică 4 coarne. iar celelalte șase capete sunt unicorn.
Dacă le aduni cu calculatorul, ies exact 10. Ceea ce demonstrează că Biblia este adevarata.

Fiara arată cam așea: https://andrerox.fil...3/1_800x600.jpg

Toate cele zece coarne sunt pe ultimul cap. Daniel 7: "Din împărăția aceasta se vor ridica zece împărați".

#34
criztu

criztu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,298
  • Înscris: 03.09.2002

 FC72, on 19 mai 2021 - 08:40, said:

Iti pasa ca sunt ignorant sau ca sunt pustiit? conteaza ce sunt?
Un pic imi pasa, altfel nu iti scriam sa-ti impartasesc parerea mea.

 Ciups, on 18 mai 2021 - 23:21, said:

Pai si unde vei fi dupa moarte?

Nu stiu unde, dar stiu ca ceea ce este, este etern. Am eu insumi mari dificultati cu aceasta intelegere, caci in experienta mea de zi cu zi, traiesc tot sub teroarea aoleu daca da masina peste mine s-a terminat. Nu e usor, nunu..

#35
logic1

logic1

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,057
  • Înscris: 10.09.2008

 criztu, on 19 mai 2021 - 09:20, said:

Nu stiu unde, dar stiu ca ceea ce este, este etern. Am eu insumi mari dificultati cu aceasta intelegere, caci in experienta mea de zi cu zi, traiesc tot sub teroarea aoleu daca da masina peste mine s-a terminat. Nu e usor, nunu..

Dacă alegi. Altfel ar fi că te-ai născut într-o închisoare numită viață.

#36
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 Dany_Darke, on 18 mai 2021 - 16:45, said:

daca vor fi si mai vorbitori, inseamna ca deja vorbesc. o fi zicala aceea ca banii vorbesc, insa se pare ca tu ai luat-o adliteram pe toate partile.

stai sa vezi ca va dispare zicala" iti dau in cap in gura", conform prezicerilor lui dorel, va fi "daca iti dau un card in gura..."  Posted Image

nu vom mai avea nebuni, pt ca toti vom incepe sa ne uitam speriati pe strada, nu o sa stim cine vb cu noi chiar si daca suntem singuri, cand de fapt vorbesc banii, mai exact cardurile din capul nostru.

vor fi mai toti vineti pe frunti de la datul cu capul in bancomate ca sa scoata ceva bani. la magazine nu va mai scrie sa apropiati aici cardul, va scrie: dati cu capul aici

va fi comedie mon'cher

De fapt, toate cardurile vorbesc! Iar banii actuali nu mai sunt de metal sau hartie, sunt carduri. Carduri care vorbesc, adica bani care vorbesc. Si nu conteaza ca o fac cu glas sau pe muteste, adica prin scris. Ca si scrisul tot un fel de vorbit este!

 ericmario, on 18 mai 2021 - 22:18, said:

Unde ai văzut asta?

Poate iti spune George Buhnici:

https://buhnici.ro/d...omment-page-10/

Sau poate G4 media:

https://www.g4media....-a-europei.html

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate