Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Huawei ale l21 schimbare screen

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
EduardEduard2

EduardEduard2

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 12.08.2020
Buna,

Mi-am crapat tot screen-ul si ma intrebam cat costa sa-l schimbe la un gsm.

M-am uitat pe youtube si nu prea ma incanta cum se schimba, prea mult de lipit, multa migaleala. Inca ii responsiv, raspunde bine cand apas pe el, e doar sticla crapata.

O sa sun la niste gsm-uri aici unde stau dar as vrea si niste opinii daca se poate.

Multumesc

#2
kaytar

kaytar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 09.01.2007
~200

#3
GTDONE

GTDONE

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 21.06.2012
Pentru P8 lite 2015 un display original service pack Huawei costa intre 380-400 ron, vine cu rama + acumulator nou montat si mici accesorii casca, motor vibratie etc. Daca gasesti fara rama si acumulator este trompeta chinezeasca.

Edited by GTDONE, 18 May 2021 - 07:40.


#4
gymy

gymy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,997
  • Înscris: 29.11.2005
De parcă huawei nu e tot chinezesc. La huawei toate piesele sânt originale :made în China ����

#5
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Un display (cu montaj) se invarte pe la 150-250, in functie de calitatea ecranului si a manoperei.

@gymy: sa facem, totusi, o diferenta intre chinezarie si chinezesc. Sunt destule firme care produc in China, dar nu chinezisme (in sensul de produse slab calitative). Daca o sa te uiti pe etichete, o sa vezi diverse texte:
  • produs in china
  • fabricat in china
  • asamblat in china
A fabrica si a asambla nu este acelasi lucru.

#6
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010

View Postgymy, on 18 mai 2021 - 09:04, said:

De parcă huawei nu e tot chinezesc. La huawei toate piesele sânt originale :made în China ����

Posted Image Posted Image Posted Image
Gluma proasta!

La P40 (la modelele mai vechi si mai multe piese "occidentale" (poate seria Y (sau asemanator) safie 50-60% piese chinezesti)):
- modulele front-end de radiofrecvență produse de Qualcomm, Skyworks și Qorvo (companii americane de cipuri).
- memorii FT Micron (SUA) sau Samsung
- camera Sony, Largan, Sunny Optical, OFILM, LuxVision, Q Technology și Crystal Optech
- scanerul de amprentă este construit de Goodix Technology cu piese de la OFILM și Q Technology
- panoul tactil al afișajului și sticla sunt furnizate de Lens Technology și Beil Crystal.
- ETC.

Edited by breitner, 18 May 2021 - 12:29.


#7
black78

black78

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 25.06.2016
scuze de off-topic
am 2 telefoane (moto x gen1 si p10lite) cu sticla touch sparta (led-ul de sub e ok).
am vazut tutoriale (din india) in care se schimba sticla, inclusiv cu laminare. ar fi singura solutie sa le mai pot recupera, pt ca un displau complet costa aproape cat telefonul.
am intrebat la cateva service-uri mari din BUC si TM iar raspunsul a fost, in toate cazurile: pt aceste telefoane se schimba display complet.
are sens sa imi mai bat capulorice sugestie e bine venita, sau sa renunt la vise din astea cu schimbat numai sticla?
multumesc

Edited by black78, 22 May 2021 - 04:45.


#8
EduardEduard2

EduardEduard2

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 12.08.2020
Multumesc pentru raspunsuri, am uitat complet ca am pus aceasta intrebare.

Dupa vreo 2 3 ore de la postare m-am decis, las' ca merge asa vreo 3 4 ani pana imi iau altul, mai trag de el asa. Mai am un nokia din 2010 care inca merge foarte bine tot asa cu ecranul spart, ala il folosesc seara sa mai ascult un youtube pana adorm.

Am intrebat vreo 2 gsm-uri, si ambele 200 de lei, probabil o sa-mi iau eu piesa la 80 de lei + adeziv zic un tatal nostru si fac niste experimente cand imi permit un alt telefon. Nu pare dificil dar pare riscant fara experienta.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate