Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

O chestiune sensibila

* - - - - 6 votes
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1
Mike1alike

Mike1alike

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,010
  • Înscris: 02.08.2020
Am nevoie de ajutor pentru a putea prezenta o dovada ca anumiti magistrati fac parte din/colaboreaza cu serviciile secrete.
Dupa cum bine stim legea le interzice insa practica ne face sa avem banuieli puternice asupra unora dintre magistrati, sa ne intrebam daca ei respecta legea au ba.
Asadar, daca cineva are posibilitatea sa faca o verificare si vrea sa ma ajute si pe mine il rog sa o faca.
Numele celor despre care am suspiciuni, pentru a mentine in limitele legale chestiunea, am sa il dau celor doritori in mesaj privat.
Va multumesc.

#2
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,349
  • Înscris: 11.08.2003
Si cum ai incredere in cei care te apeleaza in privat ca si vor face ceva?
Si invers, ei cum sa aiba incredere in tine?

#3
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,537
  • Înscris: 15.06.2004
Cred ca realizezi care ar fi singurele persoane care ar putea verifica ce vrei tu...

#4
Mike1alike

Mike1alike

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,010
  • Înscris: 02.08.2020
Eu am incredere doar asa, pur si simplu. Daca se intampla se intampla, daca nu, nu. Si da, in general e clar care ar fi persoanele capabile sa faca o astfel de verificare, insa nu stii niciodata... Totusi, intotdeauna exista o vulnerabilitate in sistem, chiar daca aici sansele sunt foarte mici sa existe vreo una. Insa una imi e suficienta.

#5
Notsure

Notsure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,206
  • Înscris: 15.05.2016
Da, e o caracatita formata din unii magistrati, servicii secrete si firme de telecomunicatii (in special ISPs). Nu vei putea demonstra asta.

#6
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,262
  • Înscris: 01.12.2001

 Mike1alike, on 17 mai 2021 - 13:57, said:

ca anumiti magistrati fac parte din/colaboreaza cu serviciile secrete.
Daca îs servicii secrete, nu afli în veci de ele. Că de asta îs secrete. Nu?

#7
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Senatul a respins un proiect de lege care obliga magistraţii să nu colaboreze în mod secret cu serviciile de informaţii

Declaraţiile magistraţilor de necolaborare cu serviciile secrete, trimise la CSAT

 Mike1alike, on 17 mai 2021 - 13:57, said:

Asadar, daca cineva are posibilitatea sa faca o verificare si vrea sa ma ajute si pe mine il rog sa o faca.

James Bond mai dă ture pe aici în timpul liber, deci ai mari șanse să verifice el niște magistrați pentru tine.

Edited by waterman, 17 May 2021 - 14:36.


#8
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004

 waterman, on 17 mai 2021 - 14:37, said:

James Bond mai dă ture pe aici în timpul liber, deci ai mari șanse să verifice el niște magistrați pentru tine.
Ori el, ori Johnny English. La alegere.

#9
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,485
  • Înscris: 18.06.2007
știi cum se numește deconspirarea unui agent secret? sau cum se pedepsește? cine ar face așa ceva?

Edited by bobalex18, 17 May 2021 - 14:54.


#10
Darkestnight

Darkestnight

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,801
  • Înscris: 26.10.2017
Ceea ce vrei tu sa faci nu se scrie pe un forum public.


Topic de fun...Posted Image

#11
SOIMMALTEZ

SOIMMALTEZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,578
  • Înscris: 04.11.2020
In general coruptii, proxenetii si traficantii de droguri se sperie de protocoale, si toti le invoca in dosare de la un timp.
NU SCAPA NIMENI, degeaba va agitati.

Edited by SOIMMALTEZ, 17 May 2021 - 16:00.


#12
Mike1alike

Mike1alike

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,010
  • Înscris: 02.08.2020

 Darkestnight, on 17 mai 2021 - 15:07, said:

Ceea ce vrei tu sa faci nu se scrie pe un forum public.
Sau poate se scie, daca exista o sursa pentru acoperirea careia se da ca sursa un forum public :wink

#13
Darkestnight

Darkestnight

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,801
  • Înscris: 26.10.2017
Aha.....iar tu scrii asta tot pe un forum public.Posted Image

#14
Mike1alike

Mike1alike

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,010
  • Înscris: 02.08.2020

 SOIMMALTEZ, on 17 mai 2021 - 15:59, said:

In general coruptii, proxenetii si traficantii de droguri se sperie de protocoale, si toti le invoca in dosare de la un timp.
NU SCAPA NIMENI, degeaba va agitati.
Pe mine nu ma intereseaza "in generalul" si nici nu sunt speriat de ceva. Eu am fost victima unor infractiuni grave continuate cu victimizarea secundara facuta de sistemul de justitie, ceea ce a dus la pronuntarea unei decizii CEDO in care s-a constatat ca mi-au fost incalcate dreptul la viata si dreptul la libertate.
Doream doar sa prezint punctual Consiliului Europei (care dupa decizia data priveste si ce face ulterior statul pentru corectarea ilegalitatilor) de ce nu este functional sistemul judiciar in Romania.
Si din cum au dat dovada ca se comporta, impresia mea este ca procurorii sunt cel putin 90% dintre ei din servicii si si printre judecatori se cam calca si ei pe degetele de la picioare.


 waterman, on 17 mai 2021 - 14:37, said:

In primul link pe care l-ai pus nu ai inteles ce ai citit, au respins altceva decat am cerut eu. Ce am cerut eu este interzis magistratilor sa faca, potrivit Legii 303/2004 al. 7.
In al 2lea articol, aia se intampla in 2016-2017. Acum suntem in 2021, practica (fara sa fi aparut vreun act normativ care sa reglementeza altceva) i-a facut sa nu mai simuleze aceste verificari. Acum se fac verificari numai pt magistratii pt care se cere. Iar CSM mi-a trimis de 3 ori solicitarile la SIIJ si a insistat ca la CSAT nu le va trimite. Dupa putina munca de convingere, CSAT mi-a acceptat cererea directa si s-a "autosesizat". Iar raspunsul lor, pe care datorita formei nu il pot considera a fi un raspuns oficial din partea institutiei (un email de la un consilier prezidential) mi-a spus ca nu incalca nici unul din cei cercetati prevederile Legii 303/2004 al 7.
In acelasi timp putem afla si ca niciunul dintre magistratii pt care CSAT a facut verificarea vreodata, in toate verificarile pe care le-a facut pana acum, nu incalca aceste prevederi!
Eu zic ca este numai un foarte puternic sistem parghie de control asupra magistratilor pozitionati in puncte strategice din aparatul de justitie si asa cum ati concluzionat si voi aici la cererea pe care am lansat-o, nu prea ai ce sa faci daca esti justitiabil corect care respecta legea.

 bobalex18, on 17 mai 2021 - 14:54, said:

știi cum se numește deconspirarea unui agent secret? sau cum se pedepsește?
Nu stiu. Tu stii? Stii sa existe si vreo lege publica in care sunt reglementate aceste lucruri?
Nu de alta, dar poate ar fi bine sa ii las acoperiti daca exista vreo lege care pedepseste pe cei care ii descopera, sa nu intru in alte celea...

Edited by Mike1alike, 17 May 2021 - 16:43.


#15
britneysbitch

britneysbitch

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,295
  • Înscris: 06.01.2012
Anale de psihiatrie, vol. CDLXVI ...

#16
Mike1alike

Mike1alike

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,010
  • Înscris: 02.08.2020

 britneysbitch, on 17 mai 2021 - 16:43, said:

Anale de psihiatrie, vol. CDLXVI ...
Se pare ca le-ai studiat degeaba...

#17
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,658
  • Înscris: 26.11.2001
Zi-mi mie, dau repede un search in baza de date secreta, Private Google.

#18
Mike1alike

Mike1alike

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,010
  • Înscris: 02.08.2020

 Courage, on 17 mai 2021 - 17:03, said:

Zi-mi mie, dau repede un search in baza de date secreta, Private Google.
Multumesc frumos.
Presupun ca acum te simti mai bine.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate