Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

recomandari doctor lentile contact bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Webbbob

Webbbob

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 636
  • Înscris: 22.03.2019
Salut, vreau sa imi iau lentile de contact pentru a le purta temporar 4-5 ore pe zi ocazional cat timp fac anumite activitati. Am incercat pe la un magazin de optica si 2 oftalmologi care au ridicat din umeri habar nu aveau de lentile. Din ce am incercat eu la mag optica s-a nimerit doar ptr ochiul drept, stangu se vede in ceata. Asa ca as vrea sa ma duc la un doctor care stie ce face si nu e doar un vanzator, adica cand ies din acel cabinet sa stiu daca pot purta sau nu, sunt satul de experimente. Am dioptrii mici -1 la ambii ochi astigmatism nu cred ca e rocket science ceea ce caut eu dar nu stiu unde sa ma duc in Bucuresti sa rezolv problema profesionist.

#2
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,792
  • Înscris: 25.06.2007
Pai un optician specializat in lentile de contact trebuie sa cauti, nu medic oftalmolog.
Eu la optician am fost, avea peretele plin de atestate de la cursuri de perfectionare in lentile de contact in vreo 6-7 tari din Europa de Vest.

#3
Webbbob

Webbbob

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 636
  • Înscris: 22.03.2019

View PostKarhu, on 17 mai 2021 - 09:58, said:

Pai un optician specializat in lentile de contact trebuie sa cauti, nu medic oftalmolog.
Eu la optician am fost, avea peretele plin de atestate de la cursuri de perfectionare in lentile de contact in vreo 6-7 tari din Europa de Vest.
suna bine da la noi nush unde sa il gasesc

#4
adiroman

adiroman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 542
  • Înscris: 21.01.2006

View PostWebbbob, on 17 mai 2021 - 08:47, said:

Salut, vreau sa imi iau lentile de contact pentru a le purta temporar 4-5 ore pe zi ocazional cat timp fac anumite activitati. Am incercat pe la un magazin de optica si 2 oftalmologi care au ridicat din umeri habar nu aveau de lentile. Din ce am incercat eu la mag optica s-a nimerit doar ptr ochiul drept, stangu se vede in ceata. Asa ca as vrea sa ma duc la un doctor care stie ce face si nu e doar un vanzator, adica cand ies din acel cabinet sa stiu daca pot purta sau nu, sunt satul de experimente. Am dioptrii mici -1 la ambii ochi astigmatism nu cred ca e rocket science ceea ce caut eu dar nu stiu unde sa ma duc in Bucuresti sa rezolv problema profesionist.

Salut. Eu port lentile de contact de 8 ani. Mergi la un magazin Optiblu (https://www.optiblu..../retea-magazine), dai un telefon înainte si îți faci programare..au și medic acolo pentru consultație...si poți proba mai multe tipuri de lentile..cel putin eu așa am făcut...Bafta!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate