Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

O.N.T. ul cel nou de la Digi Huawei HG8147X6

* * * * - 8 votes
  • Please log in to reply
2326 replies to this topic

#955
Eusebyu23

Eusebyu23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 24.05.2020
Ce trebuie să fac în momentul de față pentru a beneficia de noul ONT ? În momentul de față am ONT Huawei HG8143A5(cu abonamentul Fiberlink Gibabit Popular și TV analogic).Am șanse să îmi înlocuiască ONT ținând cont că sunt de doar 4 luni abonat(și de 2 luni cablat) este zona cu infrastructură nouă ?

#956
n1k3z0r

n1k3z0r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 27.06.2009
Deschizi un ticket. Eu am deschis astazi, acum vreo ora m-au sunat si m-au programat maine sa imi aduca ONT-ul.

Edited by n1k3z0r, 28 September 2021 - 16:15.


#957
totjealex

totjealex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 22.06.2014

View Postn1k3z0r, on 28 septembrie 2021 - 16:15, said:

Deschizi un ticket. Eu am deschis astazi, acum vreo ora m-au sunat si m-au programat maine sa imi aduca ONT-ul.
Și îl instalezi tu?

#958
Angelitto

Angelitto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,395
  • Înscris: 10.03.2005
Nu are cum sa-l instaleze el. Se instaleaza doar de cei de la Digi.

Edited by Angelitto, 28 September 2021 - 19:06.


#959
Eusebyu23

Eusebyu23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 24.05.2020

View Posttotjealex, on 28 septembrie 2021 - 19:03, said:

Și îl instalezi tu?
Nu, va veni un tehnician de la DIGI ca să împerecheze ONT cu OLT-ul.

#960
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,023
  • Înscris: 25.12.2005
sa puneti cand comandati extenderul (cine are nevoie)

multumesc

#961
Bodu90

Bodu90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 17.07.2008
Salut! Citind acest topic m-am decis să cer și eu noul ont, am discutat azi cu DIGI_Helper, mi-a deschis un tichet la Digi și acum o jumătate de oră aveam deja echipamentul instalat. Nu am mai văzut așa rapiditate până acum. Jos pălăria! Mulțumesc DIGI_Helper și echipei Digi, așa da! Am scăpat de un echipament suplimentar, netul merge brici, acoperirea bună. Pt. un user mediu cum sunt eu și un apartament de 55m², chiar nu am nevoie mai mult. Acum să vedem cum se comportă în timp. În caz că apar probleme vă anunț.

#962
alber7

alber7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 442
  • Înscris: 12.04.2006
Norocosule, altii asteapta de luni de zile! Am redeschis eu un tichet zilele trecute si am primit imediat raspuns: nu avem pe stoc, va rugam reveniti! Serios? Cum ar trebui? Sa deschid saptamanal cate unul?

#963
Bodu90

Bodu90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 17.07.2008

View Postalber7, on 28 septembrie 2021 - 21:25, said:

Norocosule, altii asteapta de luni de zile! Am redeschis eu un tichet zilele trecute si am primit imediat raspuns: nu avem pe stoc, va rugam reveniti! Serios? Cum ar trebui? Sa deschid saptamanal cate unul?

Eu sunt din Ploiești, poate nu sunt mulți solicitanți aici, nu știu ce să zic. Poate ține și de faptul că am net Gigabit, TV și abonament Digi Storage, habar nu am, cert este că am avut baftă.

#964
Eusebyu23

Eusebyu23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 24.05.2020

View Postalex321, on 28 septembrie 2021 - 20:31, said:

sa puneti cand comandati extenderul (cine are nevoie)

multumesc

Dar extenderul este gratuit sau se plătește chirie lunară?

#965
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,757
  • Înscris: 06.03.2018
Momentan este în teste dim câte câte înțeles , va fi în curând disponibil pentru noi, dar nu mi s a zis gratis sau cu bani

#966
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Se montează la o oarecare distanță de ont sau cum ?
Pe telefon in 5 ghz prin doi pereți din beton se chinuie rău .
In camera lui se negociază la 433 mbs .

#967
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,669
  • Înscris: 23.10.2006
Il pui in locul unde nu ai semnal suficient de la cel principal, preferabil sa il conectezi prin cablu.

#968
ogo

ogo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,537
  • Înscris: 07.03.2006
preferabil.
dar DIGI va "marketa" : fara cabluriiiiiiiiiii (stai, ca asta o fac deja altii) - (gasesc ei ceva sa zica).
si clientul (mai ales nevasta-sa) o sa fie f incantat(a) ca va merge* internetu' si la baie/mansarda/acoperis (salut Vodafone) si nici nu mai vede sarme prin casa.

*va merge: aici mereu va exista o mica steluta, jos de tot cu font de 3.

#969
george167

george167

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 04.09.2011
Salut,

Am facut si eu sesizare si urmeaza sa vina azi sa schimbe ZTE-ul cu Huawei. Am intrebat la telefon si de acel extender dar operatorul nu stia nici macar de existenta lui... Mi-a recomandat sa intreb echipa care vine la montaj daca se ofera si el si cat costa sau daca e gratis...

Bafta.

#970
n1k3z0r

n1k3z0r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 27.06.2009
Mi l-au montat și mie, ca acoperire e puțin peste ax10.



#971
Vladdus1

Vladdus1

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 13.09.2021
Știe cineva dacă există posibilitatea ca acest ONT să fie limitat/să aibă throttle? Întreb pentru că pe vechiul ONT marca ZTE, conectat cu cablul la PC, obțineam viteze de 60-70 mb/s în mod curent. Acum, de când cu ONT-ul de la Digi, maximul pe care îl ating e undeva pe la 15-20 mb/s (și asta dacă am noroc, că de multe ori nici de 10 mb/s nu trece). Și aici nu mă refer doar la torrente, aceeași problemă cu viteza pe Google Drive, pe Steam etc.

Am crezut că problema e de la mufă (nu se mai fixa în PC pentru că s-a rupt clip-ul acela de siguranță), însă azi a venit un tehnician și a înlocuit mufa. Viteze tot la fel de mici. Ce mă sfătuiți să fac? Tare îmi e că nici cei de la Digi nu mă vor ajuta, pentru că pe speedtest nu par sa fie probleme, valorile sunt ca înainte. Doar că în realitate, dacă descarc ceva, mă lovesc de limitarea asta...

Vă mulțumesc.

#972
Lucaciu

Lucaciu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 624
  • Înscris: 05.01.2007
Azi am facut si eu cererea pentru ONT-ul nou si l-am tot primit , intrebarea mea e , ce ma fac eu acum cu TP-LINK-ul  AX73 care-l l-am cumparat de vreo 2 luni ? :)
Stau intr-un apartament de 73 mp.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate