Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

Miros si gust lipsa

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#37
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014

 stoshiba, on 16 mai 2021 - 08:35, said:

Stai in carantina pana iti revine gustul si mirosul.
Sigur, stau si 6 luni pana imi revine gustul si mirosul. Ma sacrific pentru voi.

 adisz, on 16 mai 2021 - 09:31, said:

Io zic ca da.
Sper ca raspunsul meu supercalificat te-a linistit?Sper.
M-a linistit. E o parere la fel de avizata ca la doctorul de familie. Sau credeai ca doctorii de familie stiu mai mult.

 odastramosilor, on 16 mai 2021 - 10:10, said:

vaccineaza-te ca sa nu ai de suferit de pe urma „inconstientilor”.

Se pare ca lumea nu are cunostinta de faptul ca pot sa nu fie norocosi genetic. Vaccinati-va, exista multi "inconstienti".  Nu lasati soarta sa decida pentru voi, puteti sa scapati usor sau sa va testati norocul si norocul celor apropiati. Eu sunt norocos, dar nu recomand sa va testati norocul.

#38
odastramosilor

odastramosilor

    resemnat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,725
  • Înscris: 29.02.2004

 _-AppleS-_, on 16 mai 2021 - 16:23, said:

Recomandarile oficiale nu prevad ca in caz de lipsa gust,miros sa fugi sa iti faci test PCR, sa stai izolat in gulag sau sa faci alte lucruri consumatoare de timp sau oportunitati. Eu nu sunt doctor, nu pot evalua situatia de risc de sanatate in care ma aflu, si nu cunosc numele doctorului meu de familie, nu am incredere in sistemul de sanatate si consider ca daca te prezinti la doctor cu o boala din care nu iti revii singur, este prea tarziu pentru cele lumesti. Apreciez ca tu consideri ca am gene superioare si am scapat de covid prin simplu noroc, dar pentru linistea ta te anunt ca lucrez de acasa si nu am fost la birou in aceasta perioada, nu am interactionat cu lume, am purtat masca intotdeauna conform reglementarilor oficiale, si nu cunosc nici un caz de covid in familie, multi din familie si de la birou deja vaccinati, nu stiu nici un om cu test pozitiv. Sper ca acum te-ai linistit.
pfu, cat pe-aci!

 _-AppleS-_, on 16 mai 2021 - 17:04, said:

Sigur, stau si 6 luni pana imi revine gustul si mirosul. Ma sacrific pentru voi.


M-a linistit. E o parere la fel de avizata ca la doctorul de familie. Sau credeai ca doctorii de familie stiu mai mult.



Se pare ca lumea nu are cunostinta de faptul ca pot sa nu fie norocosi genetic. Vaccinati-va, exista multi "inconstienti".  Nu lasati soarta sa decida pentru voi, puteti sa scapati usor sau sa va testati norocul si norocul celor apropiati. Eu sunt norocos, dar nu recomand sa va testati norocul.
eu m abucur foarte mult cand vad cetateti de astia cum e colegul si actioneaza cu mult simt civic, chiar ma bucur sa-i vad vaccinati!

#39
BaXXon

BaXXon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 18.04.2021

 _-AppleS-_, on 16 mai 2021 - 17:04, said:

Sigur, stau si 6 luni pana imi revine gustul si mirosul. Ma sacrific pentru voi.

Ti-a trecut demult , astea cu mirosul/gustul sunt efectele , care vor disparea curand . Poti umbla printre semenii tai linistit, n-auz ca astia vaccinati is safe ?

#40
odastramosilor

odastramosilor

    resemnat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,725
  • Înscris: 29.02.2004

 _-AppleS-_, on 16 mai 2021 - 17:04, said:

Sigur, stau si 6 luni pana imi revine gustul si mirosul. Ma sacrific pentru voi.
incearca cu niste B-uri de calitate, chiar si goji ca e sursa naturala, orice chestie ajuta cand e vorba de refacerile astea pe termen lung...

#41
swayzak_master

swayzak_master

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 21.08.2007
pt nas infundat Quikx spray a facut minuni. folosit regulat de 2-3 ori pe zi sau la nevoie, chiar daca nu esti racit. Pentru trompele mele inguste la urechi si deviatie de sept e mana cereasca.

#42
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,521
  • Înscris: 05.06.2009
Inițiator, ai avut covid. O sa dureze câteva săptămâni pana îți revii complet cu gustul și mirosul. Pentru senzația de uscăciune din nas și gat, folosește picaturi/spray pentru nas, pe baza de apa de mare.

#43
ccc190577

ccc190577

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 645
  • Înscris: 02.08.2020
Intrebare:toti care au avut covid,si-au pierdut gustul si mirosul ?

#44
BaXXon

BaXXon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 18.04.2021
Nu toti.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate