Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 [email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 

Curatare put forat

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
Calypsso

Calypsso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,932
  • Înscris: 21.04.2009
Buna.
Am un put care inainte il foloseam pentru casa efectiv, dar cum a venit apa curenta am zis ca nu ami am nevoie de el, dar totusi sa-l pastrez pentru gradina si poate cand se mai ia apa.
In zona aici se repara/construieste din greu de vreo 3,4 luni, se ia apa aproape zilnic,sau seara abea ai presiune pentru ca ajung toti acasa si isi uda curtile..., eu nu am deconectat conduca din put la casa, doar am pus un robinet si cand se ia apa inchid robinetul la apa curenta si dau drumu la put.
Problema cu putu e ca am avut probleme cu el de cand ma stiu si nu am inteles niciodata, pana am inteles ca asa e apa in zona, initial era maro, si asa aveau toti pe aici, dar de la un timp s-a facut neagra, probabil ca sunt alge sau nu stiu, ca la un moment dat si filtrele din casa s-au fauct verzi ca acolo este lumina si bate soarele in ele, credeti ca daca as arunca niste pastile de clor de apa potabila am vazut, ar fii o problema?
Mentionez ca in ultima oara folosim apa din put in casa mai des, nu bem dar, spalam tacamuri,pentru toaleta zilnica, spalat pe dinti etc... credeti ca ar fii o problema?
Am desfacut hidroforul si pe teava in jos efectiv este neagra teava, nu imi dau seama ce este, pare asa nisipos/aspru...
Va pun mai jos filtrele cum arata folosite cu apa din put o luna de zile...
N-am apucat sa fac poza si la rezervele de plastic ca erau si ele unele verzi pe-aloucri,restu negre. , in poza oricum par mai curate, este al-2lea put deja, si tin sa cred ca daca il fac si pe al 3-lea tot asa o sa fie, pentru ca ma gandesc ca deja sunt "baterii" pe teava, si de acolo cred ca s-a luat si celelalate, de ex, vecinu din dreapta nu prea are probleme, e apa putin coloarata maro dar atat, in niciun caz nu ajung negre ca ale mele..

Attached Files


Edited by Calypsso, 15 May 2021 - 15:46.


#2
cristyz

cristyz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,987
  • Înscris: 28.08.2008
Fa o analiza la apa.

Edited by cristyz, 15 May 2021 - 17:00.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate