Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Ce intamplari amuzante cu politisti/militieni ati patit ?

* * - - - 6 votes
  • This topic is locked This topic is locked
14 replies to this topic

#1
neks

neks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 04.04.2020
In urma cu 15 ani ( ce vremuri, aveam 20 de ani :) ) ieseam cu prietena de la o discoteca in aer liber, ora 3 dimineata, era o noapte frumoasa/calda de vara. La volan. Dupa 200 de metri , era cam intuneric, imi sare in fata un politist cu o rigla in mana...
Atunci am observat masina politiei pe marginea drumului fara semnale acustice si luminoase doar luminata in interior ce-i drept.
Bun, trag pe dreapta, ies din masina, politistul cu rigla vine impleticit pe picioare la mine, zice: - băă, sufla in fiola ca acuma te-am prins !! Eu habar n-aveam cine e.
Zic: -in regula, suflu. Omul incerca sa-mi puna fiola la gura sa suflu, problema era ca trebuia sa-l tin de bratul stang , cred ca era dreptaci, ca sa nu cada sa-si zdrobeasca capul de asfalt la cat era de beat :) !!
Ok, ne-am chinuit asa cateva minute, eu il tinem de brat sa nu cada, el incerca sa-mi puna fiola :) . Nu ne-am descurcat nicicum. Il intreb pe colegul lui ce statea la volan cu capul ascuns intre urechi, de rusine cred: -domle' ce facem, nu pot sa plec ca avem o  problema aici :)  ??
Imi zice, sigur-sigur, lasati ca si pt mine e o problema :). Noapte buna..

Voi ce experiente amuzante aveti cu acesti domni poitisti :) ??

#2
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,227
  • Înscris: 13.06.2004
Nu e chiar amuzantă: prin 200x eram cu bicla la P-ţa Charle de Gaulle. Văd o maşină de Poliţie, dar nici un poliţist. Cum maşinile ce veneau dinspre Statuia Aviatorilor (acum piaţa de acolo e P-ţa Aviatorilor) erau la 300 m, am zis că hai să trec pe roşu, la care un "bă, ăla cu bicicleta, treci înapoi".     Posted Image   Nu a venit la mine.

Edited by djl, 15 May 2021 - 12:37.


#3
apocalipsul

apocalipsul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,481
  • Înscris: 26.01.2014
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5kLMsO17d7k?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ZUP6SdScbaI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
io am facut-o p-aia a lu Bordea cu intratul pe interzis dupa masina de politie

si.. aveam in masina un muștiuc din ala de alcooltest
daca ma oprea politia si imi cerea sa suflu in alcooltest, cand imi dadea mustiuc sigilat, ziceam, aaa... nu-i nevoie ca mi-a ramas de la colegii care m-au oprit adineauri...

Edited by apocalipsul, 15 May 2021 - 12:41.


#4
Shahrukhkhan

Shahrukhkhan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 631
  • Înscris: 30.07.2009
in urma cu 10 ani dadeam de permis. Am luat sala si tocmai ce a sosit ziua cu traseul, atunci daca picai traseul trebuia sa dai din nou sala. Am intrat la traseu eu cu politistul in dreapta si martorul in spate. Am plecat din parcare, ne-am plimbat putin prin oras apoi sunt pus la un moment dat sa dau cu spatele. In momentul acela de emotii si ca nu eram sigur pe mine cu oglinzile, am zis sa fac cum mai vazusem pe la oamenii mai in varsta, adica mana dupa tetiera scaunului din dreapta si privit inapoi in luneta. M-am apucat sa fac manevra doar ca in momentul in care am dorit sa pun mana pe tetiera, aceasta mi-a alunecat, rezultatul a fost o palma dupa ceafa data politistului de i-a zburat cascheta din cap. Mi-am cerut scuze, m-am emotionat de dupa nu mai imi iesea nici mersul inainte.
Nu am luat atunci permisul.Posted Image

#5
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Ce pretentii. Sa dai palme dupa ceafa politistului si sa iei si permisul!

#6
Shahrukhkhan

Shahrukhkhan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 631
  • Înscris: 30.07.2009
Nu am avut nici o pretentie, ma asteptam sa nu il iau, plus ca am mai facut si greseli in trafic care au adunat puncte.
Insa faza privita dupa ani mi se pare amuzanta. Posted Image

Edited by Shahrukhkhan, 15 May 2021 - 13:21.


#7
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
Noapte, 18-19 ani, ceata in ultimul hal, accelerasem, ajunsesem pe la 95 in oras cand de odata sare Garcea verde in fata masinii, eu pun frana la gunoiul de logan, se opreste pe la vreo 100 de metri sanie fara abs, eram bucuros ca nu apucasem sa prind suta, deci ramaneam cu permisul, vine Garcea revoltat, imi zice ca nu are radar dar mergeam prea tare, etc, ma pune la etilotest, nimic si gata, n-a avut ce sa imi faca. Un prieten cu camionul, Renault Magnum nu are scarile ca la camioanele obisnuite ci in lateral, s-a suit Garcea la el in camion sa controleze tahografu, face ce face, cand sa coboare cade Garcea de sus cu capul de asfalt, dauna totala, rupt tot, inconstient, nu l-a mai controlat nimeni.
[ https://ireland.apollo.olxcdn.com/v1/files/eyJmbiI6IndiaGJydHNuZDgxYTMtQVVUT1ZJVFJPIiwidyI6W3siZm4iOiJxN216NTNiaWZwemstQVVUT1ZJVFJPIiwicyI6IjE2IiwicCI6IjEwLC0xMCIsImEiOiIwIn1dfQ.464lAFBIfFL55O9BDih70KOWcUa7SqO-7xQP0UUab_E/image;s=1080x720 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
A vrut sa puna piciorul pe scara, dar scara era in dreapta nu in stanga ca la restul camioanelor.

#8
Notsure

Notsure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,206
  • Înscris: 15.05.2016
Lasa-ma sa nu cred prima poveste a threadului, seamana cu o poveste inventata de un copil mic.

#9
Annoying

Annoying

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,859
  • Înscris: 03.05.2014
Stai să apară arg, să vezi atunci povești inventate! Posted Image

#10
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,266
  • Înscris: 21.03.2020
Politist de frontiera zilele trecute. Ii arat certiicatul de vaccinare si ala mandru la mine: deci v-a expirat vaccinul domle, ca era valabil pana in aprilie!! Posted Image
Scria acolo tipul, lotul- seria de vaccin si expiry date april 2021. Nu avea importanta cand am facut eu vaccinul (prin ianuarie) ci ca expirase ulterior... Posted Image

Edited by GlCA_Contras, 15 May 2021 - 15:44.


#11
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006
Intr-o noapte calda de vara veneam de la o tura de bicla, bag bicicleta in garaj si ma pregatesc sa ies. Garajul meu este intr-o curte cu vreo alte 25 de garaje, proprietate privata incepand de la curtea garajelor inchise cu lacat. Dau sa ies, lanterna in ochi, politia si jandarmii. Politistul isi cere scuze, zice ca a crezut ca sunt la ciordeala dar acum a vazut ca am lasat bicla si vreau sa ies cu cheia in mana sa inchid. Eu ce sa zic, multumesc pentru gest, nu multi ar fi intrat pe o proprietate privata sa vada daca e vreun ciorditor acolo. Mai sunt si politisti din astia.

Cazul doi, tot la acelasi garaj, politistul mai zelos a venit sa-mi ia datele langa garaj, tocmai facusem ordine prin garaj si ma bucuram de o bere. Am intrebat daca e din cauza ca beau o bere si a zis ca da. I-am spus ca tocmai a intrat pe o proprietate privata chiar daca e poarta deschisa, i-am aratat lacatul si lantul care erau acolo. A zis ca nu a stiut si a plecat. Nici o suparare, dar cam exces de zel.

Edited by spooky51, 15 May 2021 - 15:54.


#12
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,078
  • Înscris: 04.02.2011
Amuzant este că, dacă este să respecți gramatica limbii române, nu ai cum să "pățești întâmplări" :w00t:

Edited by benis, 15 May 2021 - 16:12.


#13
radurus

radurus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,012
  • Înscris: 16.06.2006
Prin anii 93' ... 99', nu mai retin, cand parintii mei locuiau la tara intr-o comuna, mai apareau diferite persoane care apelau la noi ca sa ii ducem cu masina la oras pentu diferite probleme (administrative, avocati, medicale, etc.).
Aveam un Opel Ascona 1.9S 76' cu 2 usi. Consuma 8-10L la suta extraurban.

Intr-o ocazie, politistul din comuna (unul din cei cu care mai toti doreau sa fie prieteni) m-a solicitat sa il duc pana la Unirea la rude intr-o duminica.
Dupa ce m-am intors vecinii m-au intrebat daca i-am luat bani politistului.
"Desigur, banii lui nu circula? Masina merge cu benzina"
Au ramas mirati.

Mentionez ca in comuna aia (pe atunci) se bea la greu, se conducea frecvent fara permis masini neimnatriculate sau cu numere false (masini aduse de prin occident).
Comuna a fost locuita de multi sasi si era renumita pentru vinul ce se facea acolo.
(unul dintre vecini uitase de cand nu bause apa, a decedat acum cativa ani de cancer la gat)

Edited by radurus, 15 May 2021 - 16:19.


#14
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,087
  • Înscris: 15.05.2008
hai sa bag si eu 2
la o nunta,eu nu am consumat nimic si a trebuit sa duc pe cineva acasa, dar am pus conditia sa iau masina mirelui,o facut asta rost de chei si hai, desigur ca pe drum ma opreste politia , pe intuneric am dat geamul jos din spate si ala cauta soferul
plec de acasa spre Iasi dimineata, sunt oprit pe drum,centura de ce nu aveti, eu cu tupeu ba o am mi-am ”pus-o” cand am plecat de acasa,a inceput ala sa rada si valea

#15
swayzak_master

swayzak_master

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 21.08.2007
in Mamaia, masina d-abia cumparata, nr rosii, nu gaseam neam parcare. am luat-o prin spate pe stradute sa caut un loc, si am zis sa incerc si un interzis. cand sa fac stanga, fix masina de politie. au fost finuti, m-au dus cu masina pana la o parcare etajata teoretic fara cost, dadeai ceva daca doresti lui gigel la intrare

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate