Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 

Prime Video a lansat interfața în limba română

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,378
  • Înscris: 09.05.2018
Iata ca apare o alta platforma VOD in limba romana , pe langa Netflix , HBO - Prime Video - https://www.hdsateli...a-in-limba.html - citez :

Recent, platforma VOD Prime Video de la Amazon a lansat interfața de utilizator în limba română.
De asemenea, un număr și mai mare de producții oferă acum posibilitatea de a alege subtitrarea în românește.
Unele filme au chiar subtitrare exclusiv în limba română.
Diacritice precum "ș" și "ț" sunt afișate corect în subtitrare.
Filmele subtitrate în românește au acum și titlul și descrierea în limba română.
Unele producții din platformă sunt Ultra HD 4K cu HDR.
Platforma Prime Video oferă acces la programe Amazon Original exclusive (precum The Grand Tour, Tom Clancy's Jack Ryan și The Man in the High Castle), dar și de filme și seriale populare la 27,99 RON / lunar (există o ofertă în acest moment de 13,99 RON, preț promoțional valabil până la 30 iunie 2021) .
Prima săptămână de încercare este gratuită (cardul trebuie să fie emis de o bancă din România)

#2
scorpyo

scorpyo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,460
  • Înscris: 14.01.2008
La mine a dat rateu cardul de Reiffesen ce il folosesc de ani de zile , si mi-au blocat contul 24 de ore,incercand sa fac plata.

Le-am făcut sesizare si aștept.

#3
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004
Din pacate inca sunt extrem de putine filme cu sutitrare - cred ca nici 10% comparativ cu Netflix.
Ma tot gandeam si eu sa-l activez ca oricum am cont Amazon, dar inca nu merita.
Nici filemle care le au nu sunt cine stie ce, mai ales ptr Romania...

#4
mariusica2012

mariusica2012

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 04.07.2012
Eu am verificat acum, după ce au făcut meniuri in română,  și se pare că majoritatea au subtitrare in română.  Cred că doar 10-20 procente nu mai sunt  subtitrate. Normal că nu e aceeași cantitate de filme și seriale ca pe Netflix sau HBO GO, dar am găsit unele filme și seriale destul de interesante, cam la același nivel de divertisment pentru mine ca și altele pe care le urmăresc pe Netflix sau HBO GO. Am făcut abonament trial și cred că îl platesc cel puțin o lună, mai ales că prețul e derizoriu, cu oferta actuală.

Edited by mariusica2012, 15 May 2021 - 11:51.


#5
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Ce ironic sa prezinte productii precum The Grand Tour, aia care isi bateau joc de romani.

https://www.grandtou...dio-bit-nd3687/

+ asta:

It’s possibly written into the contract that Clarkson and co must also cast lazy aspersions on “the locals”, much as they did on the BBC’s Top Gear. Back then Romania was “Borat country” and full of Gypsies; now, in an absurdly contrived set-piece, rural Colombians are donkey-shaggers. Such japes.

Brusc, gipsanii din tara lui Borat nu mai sunt o problema, atunci cand sar cu banul.

Top Gear despre România: „țara lui Borat“, cu țigani și playboy ruși - VIDEO

Edited by gumball3000, 15 May 2021 - 15:52.


#6
girlfriend

girlfriend

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 27.09.2008
M-am abonat la ei acum 2 luni cand am aflat de oferta cu cardul din Romania la 14 lei ...
Aveti idee daca pretul abonamentului va creste daca sunt in continuare abonat dupa ce expira oferta?
Din ce am citit eu nu scria nicaieri ca o sa creasca pretul abonamentului dupa cateva luni...

Edited by girlfriend, 15 May 2021 - 16:04.


#7
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010
Aveti o lista updatata pe topicul dedicat cu productii subtitrate in romana : https://forum.softpe...4#entry27845149
Deocamdata nu e nicaieri scris ca ar fi o oferta "determinata", probabil anul asta mai mult ca sigur nu se scumpeste, cel putin pana termina de localizat tot continutul.

#8
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,829
  • Înscris: 07.07.2009
Sunt departe ca număr de titluri, au sub 1000 față de Netflix cu 4000. Mai au de lucrat și la traduceri și noutăți.

#9
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,378
  • Înscris: 09.05.2018
Sincer , acum daca incepem sa comparam intre diversele platforme cate filme au cei de la ''x'' fata de ''y'' .....
Eu pe Netflix pt 4K , platesc 60 lei lunar si nu pot scrie ca sunt ''number one''
De cei de la HBO RO nici nu intra in discutie filme 4K , astept sa vad ce va fi cu HBO MAX cand se va lansa si in RO
Asa ca dupa mine aceasta noua platforma e bine venita si poate vor urma cei de la Disney+ cu platforma lor intr-un viitor apropiat
Totul tine pana la urma de preferintele fiecaruia si e bine ca incep sa apara mai multe astfel de platforme
Ai de unde alege in functie de doleante si buzunarul propiu

#10
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006
Daca se mai lanseaza si DAZN sau alta platforma cu sport, unii vor da cateva sute bune pe abonamente la platforme de streaming :D

#11
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,800
  • Înscris: 06.11.2018
DAZN este lansat dar la noi are doar box.

#12
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006
Din cate tin minte, anul asta expira contractele pentru UCL, UEL si alte cfompetitii. Cum UEFA s-a speriat rau la faza cu Super liga, e probabil ca preturile vor creste pentru a-i multumi pe patronii cluburilor bogate. Atunci e greu de crezut ca alde Digi si Clever vor mai avea bani sa liciteze pentru drepturi fara sa mareasca abonamentele. Si atunci singura optiune viabila ar ramane PPV-ul. Deci alti bani, alta distractie. Pentru cine e dispus sa-i dea. Cine nu, se vor gasi mereu streamuri pirat :naughty:

#13
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010
Într-un scenariu SF, ce-ar fi ca Amazon să ia acele drepturi și să le dea exclusiv pe Prime Video la 30 lei/lună? Ar exploda piata românească, abia atunci s-ar vedea adevărații "microbiști".

#14
RMC Info

RMC Info

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,679
  • Înscris: 21.04.2004
Stapanul din Castelul Inalt e un serial excepțional. Numai pentru asta merita o luna abonarea.

Edited by RMC Info, 23 May 2021 - 18:22.


#15
lk1

lk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,437
  • Înscris: 31.07.2006
Omul din castelul înalt -Hei, vizionezOmul din castelul înalt - Sezonul 1. Descoperă acum pe Prime Video!
https://app.primevid...hare_seas&r=web

#16
sandrino3867

sandrino3867

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 14.07.2011
Salutare. Am vrut sa vad 2 filme, Warcraft si Infinite dar din pacate au subtitrare pentru persoane cu deficienta de auz. E ingrozitor nu se pot vedea filmele. Stiti cumva daca se poate schimba subtitrarea ?

#17
maestrofree

maestrofree

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 24.03.2010
Dupa aproape un an de folosiinta, tot dezamagit sunt. Filmele/serialele isi pierd calitatea destul de des, in timpul vizionarii. Si nu e de la net, am netflix, hbo si disney si niciunul nu pierde din calitate in timpul vizionarii. M-am uitat la exorcist la primul sezon si cand sa il vad pe al 2-lea, surpriza, nu mai are subtitrare. Si exemplele sunt multe.  Nu recomand Prime!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate