Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

C.N.A., fa ceva!

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Buna dimineata, dragii mei, si bine m-ati regasit! Urmaresc de cateva luni site-ul cna.ro. Da, inca exista. Doar ca nu mai misca. Nu ca nu mai misca, zici ca s-a defectat site-ul sau consiliul. Ultima amenda pe care a dat-o e din februarie. Ce m-a facut sa urmaresc si sa deschid acest subiect? SImplu, rahaturile pe care le vad prea des la televizor. Stiu, stiu, telecomanda e la mine. Totusi, televiziunile si-au luat-o-n cap.

Va dau doar un exemplu. La Acces Direct (nu ma intrebati de ce ma uit la asa ceva) a fost prin martie un episod despre o crima. Asemenea cazuri vedem zi de zi la stiri. Atata doar ca in episodul respectiv s-a facut o reconstituire in care apareau doua pitipoance care jucau tare prost si dadeau detalii pe care as fi preferat sa nu le stiu. Gen "in acest dulap a fost bagata victima; aici s-a gasit un smoc de par; covorul a fost curatat, dar inca se mai vad petele de sange". Investigation Discovery e mic copil. Stateam si ma uitam ca sa vad pana unde vor ajunge cu detaliile. Prea departe nu au ajuns, ca s-au concentrat mai mult asupra reconstituirii decat a rezolvarii cazului.

In fine, revenind la ale noastre, ma intreb daca mai exista consiliul asta, daca mai face ceva sau e doar cu numele.

#2
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,376
  • Înscris: 01.12.2001
Schimba bateriile la telecomanda. Știi ce zic? :)

#3
XTH

XTH

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,687
  • Înscris: 23.01.2010
Asta este nivelul televiziunilor din ziua de azi.
Asa a aparut si bezmetica aia cu bolovanul in studio si realizatoarea foarte mirata ca ce i se intimpla...ce cultivi.
Asa a aparut si doctorita aia de la Arad sau Oradea la latrina 3 a facut-o vedeta si numai probleme pe capul ei...
Asa s-a promovat si ivercmentina  de cauta lumea buimaca in farmaciile Veterinare...
si exemplele continua fara numar.
Trebuie sa fim un popor de buimaci sa consumam bunuri si servicii de calitate indoielnica si eftine.
Asa se face dezintegrarea societatii., fara institutii, fara oameni pregatiti, cu scandal si fake-uri.
Mai aduci niste parasute prin studiouri pe care le folosesti ca pe mascote,si rezultatul apare...pe negativ evident.

Edited by XTH, 13 May 2021 - 06:52.


#4
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
apare anexa 3 a lu' voiculescu si zice ca cna-ul e  pudibond

#5
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003

 Puferiu_, on 13 mai 2021 - 06:28, said:

CNA, fa ceva!
Pai degeaba scrii aici, le stii adresa lor.

#6
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
CNA face ceva , ia salarii intre 16000 si 20000 de lei.

#7
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,364
  • Înscris: 11.08.2003
dorin, si mai simplu... fara televizor. Sau renunti la abonamentul de cablu si-l tii pentru consola / filme.

#8
numerci

numerci

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 30.12.2012
CNA a fost in blocaj cateva luni pentru ca expirasera mandatele multora dintre membrii consiliului si nu mai exista cvorum. De curand au fost numiti noi membrii in consiliu si vor incepe din nou sa functioneze. Putin probabil ca vor si face mare lucru...

#9
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,049
  • Înscris: 02.03.2003

 neagu_laurentiu, on 13 mai 2021 - 07:17, said:

Pai degeaba scrii aici, le stii adresa lor.

Asta este opinia ta.

Cei care semnalează o problemă sunt blocaţi în primul rând de binevoitorii cărora le convine actuala stare.
Omul care ia atitudine este lovit în primul rând de cetăţenii normali care speră că poate vor avea de câştigat ceva de pe urma situaţiei semnalate.

Comunismul şi instrumentele opresive au reuşit să înrădăcineze acest comportament şi să-l dezvolte până în prezent.

Substratul românesc al abuzurilor sociale este mai vechi. "Capul plecat sabia nu-l taie"...

#10
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,529
  • Înscris: 16.03.2007
babaetzi, democratia functioneaza in ambele sensuri, nu doar ala in care va doriti voi.
televiziunile alea ruleaza cacat pentru ca exista o piata pentru asta. problema e la voi, ca va uitati la ceva care nu va este adresat si va faceti singuri rau.

#11
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,073
  • Înscris: 24.02.2011
Pentru mine latrinele nu există, nu m-am uitat acolo de ani buni. Ce mă deranjează pe mine este asaltul reclamelor la pariuri. Nu se rezumă doar la pauza dintre meciuri, mai nou le bagă în loc de reluări la faze. Într-o vreme statul zicea că sunt periculoase, că creează dependență, acum văd că au pus batista pe țambal.

#12
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003

 terratec, on 13 mai 2021 - 08:22, said:

Cei care semnalează o problemă sunt blocaţi în primul rând de binevoitorii cărora le convine actuala stare.
Si de ce eu as fi in categoria asta? Aici dezbatem dar in cazul de fata rezolvam problema omului? Nu. El trebuie sa se adreseze autoritatii in cauza.

#13
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,538
  • Înscris: 01.08.2006
Macar emisiunea "Acces din rect" e doar 1-2 ore pe zi. Dar exista lucruri mai grave. Cum ar fi aproape toate emisiunile de pe Romania TV. Am stat zilele trecute sa ma uit vreo 10 minute, sa vad ce le debiteaza mintea. Sunt numai chestii bombastice, interpretate asa incat sa se transmita tensiune, stres, cearta, etc. Iau orice lucru banal si il invart in toate felurile incat sa para nasol, ca totul e impotriva romanilor. Si sa nu uit de titlurile bombastice, pe care daca le citesti zici ca vine sfarsitul lumii.
Pe mine cat de cat ma duce capul si-mi dau seama ca sunt numai tampenii, dar publicul lor tinta nu-si da seama si incepe sa vada viata, problemele, autoritatile prin prisma porcariilor ce le spun aia de la TV.
Sincer, ma mir cum e lasata sa existe televiziunea aia. Inteleg tot felul de emisiuni de can-can, dar cand denaturezi realitatea, zi de zi, ora de ora, mi se pare o mare problema.

Edited by bai3tzash, 13 May 2021 - 09:15.


#14
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,860
  • Înscris: 06.10.2003
Tre' să-mi cau și io un job dăsta plătit de 10 ori salariul mediu și c-o ședință pe lună. Trai pe vătrai, nenică!

#15
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,515
  • Înscris: 30.10.2003

 dorin_2k, on 13 mai 2021 - 06:41, said:

Schimba bateriile la telecomanda. Știi ce zic? Posted Image
Dar nu e vorba de noi ci de cei din jur care se prostesc tot mai mult. Nu vreau sa fiu singurul destept din carter :D

#16
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,665
  • Înscris: 21.03.2020
Stai ca acum s-a schimbat sefia la CNA sa vedem cum se descurca astia noi...

#17
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,049
  • Înscris: 02.03.2003

 neagu_laurentiu, on 13 mai 2021 - 08:57, said:

Si de ce eu as fi in categoria asta? Aici dezbatem dar in cazul de fata rezolvam problema omului? Nu. El trebuie sa se adreseze autoritatii in cauza.

El singur nu rezolva aproape nimic. Daca se mai gasesc inca 50 de indivizi care sa il sustina, demersul va avea rezultate.

#18
PeterAlex

PeterAlex

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 17.03.2021
Acces Direct pare un documentar in comparatie cu ce se intampla la Puterea Dragostei de pe Kanal D , care in acest moment e CANCERUL televiziunilor romanesti.
Nu doar tinerii, dar chiar  si  copiii  se uita la asta.  Mai ales ca e difuzata ziua.  Au primit amenzi, dar mici.   CNA nu o sa faca nimic si e chiar din interes national ca Romania sa se cocalarizeze.  


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/nBdkSPUfOy8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/uXzwInMOFAk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/S37L1_Am2qw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/28YkXN83Q9w?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

,

Edited by PeterAlex, 13 May 2021 - 11:14.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate