Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Cel mai bun IPTV pentru Romania ( cu cele mai multe posturi TV, filme si seriale in romana )

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
12 replies to this topic

#1
LucianGL

LucianGL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 834
  • Înscris: 01.02.2007
Pe piata internationala sunt foarte multe oferte , hai sa postam in functie de experienta fiecaruia ce server/provider l-a impresionat cel mai mult prin oferta de canale tv/filme/seriale romanesti.
Postarea sa cuprinda adresa web a serverului, pretul pe luna sau an ( daca se cunoaste ), cate canale tv romanesti ofera, cate filme romanesti ofera, cate seriale romanesti ofera. Binenteles calitatea streamingului ( daca are intreruperi, daca nu merg unele canale, daca sunt canale HD, FHD, 4K etc ). Daca precizati un canal HD sau 4K, rog sa ii faceti si proba sa vedeti daca chiar emite in acel format.
Cum in strainatate sunt peste 10 milioane de romani si oferta de iptv este in general folosita de acestia, acest topic va putea fi de folos cuiva care doreste sa achizitioneze un abonament de la cel mai bun provider.


#2
drgroza

drgroza

    Junior

  • Grup: Members
  • Posts: 1,609
  • Înscris: 19.05.2002
"Bah...esti nebun...!???"
Posted Image Posted ImagePosted Image

#3
BUDAIbeer

BUDAIbeer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 438
  • Înscris: 10.04.2020
mama 10 milioane sunteti afara?
iti dai seama in 10 ani ca se desfiinteaza tara

#4
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Nu exista serviciu care sa aiba drepturi de a redistribui posturile tv din Ro, cu exceptia celor free to air (b1, digi, realitatea, Romania tv samd).

Vorbesti despre asa zisii "provideri pirati", fara factura, fara nicio garantie ca dupa ce platesti in avans 1 an mai primesti ceva daca le fac mascatii niste vizite.

Pe la 10€ se invarte pretul/luna sau 90-100/an.
De banii astia iti faci abonament orange tv go si folosesti un VPN de RO.

Partea proasta e ca aplicatiile providerilor legali sunt de tot rahatul cand vine vorba de rulat pe media playere cu android sau tizen.
La capitolul asta da clasa orice pirat.

Edited by gumball3000, 08 May 2021 - 14:56.


#5
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Am testat un asemenea serviciu vreo cateva luni, inclusiv cu posturi 4k, ciudat e ca in grila apar si protv 4k si antena 1 4k , de care nu am auzit nimic in mod oficial sa fie lansate pt publicul larg. Foarte rar se mai intampla sa nu aiba sunet unele posturi (cu cele din UK am intampinat asta mai mult).

In rest, e aceeasi experienta, se schimba rapid posturile, chiar mai repede decat  pe cablu tv. Poti face lista de favorite, sa nu zapezi in 200+ posturi.
Pentru RO, nu am vazut sa lipseasca vreun post, ba chiar cuprinde unele dubioase rau, care nici nu cred ca exista in grila operatorilor din ro.

#6
vladut01

vladut01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,427
  • Înscris: 23.12.2015

 gumball3000, on 08 mai 2021 - 14:44, said:

Pe la 10€ se invarte pretul/luna sau 90-100/an.
De banii astia iti faci abonament orange tv go si folosesti un VPN de RO.


Am ceva similar pentru digi. Urmarim tenis pe canalele de sport. De multe ori se vede cu intreruperi. Se blocheaza si trebuie sa dai refresh. Uneori se vede fara nicio problema ore intregi. Banuiesc ca e ceva cu serverele lor.

#7
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
nu mi s-a intamplat sa am blocaje cu posturile din ro, ce-i drept, nu am testat decat din tara, unde e netul mai mult decat decent

digi4k era singurul care mai ramanea fara sunet, dar destul de rar

astia inchiriaza VPS-uri dintr-o tara din afara UE, nu le tin in debara

Edited by gumball3000, 08 May 2021 - 15:26.


#8
LibertyHG

LibertyHG

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,284
  • Înscris: 13.03.2017
Am testat N „provideri” de IPTV și am ajuns la concluzia că nu există ceva bun. Foarte mulți care își desfășoară activitatea pe Whatsapp, îți dau apeluri aiurea, oferă servicii doar pe aplicații de toată jena non-gratuite (99,99% cazuri, cu MAC), te înjură dacă le ceri ceva, oferă teste de 24 de ore la prețuri astronomice (2-5 euro)...
De câteva luni am de la IPTVRO, pentru că au plată prin Paypal direct pe site și dau liste m3u (fără MAC). Au una dintre cele mai bune grile de programe (posturi rare gen Film Cafe HD, TV Paprika HD, ID HD, Mooz 4K, Kiss TV HD...) și au și timeshift/catchup cât de cât funcțional.
Și ăștia au foarte multe probleme: posturi care intră și ies aiurea (aveam Balkanika, Aleph News HD, Mooz Hits - le-au scos pur și simplu ca să bage posturi pirat), posturi în mentenanță aproape în fiecare săptămână (mai ales posturile de muzică, din câte am observat), watermark (pe posturile SD e destul de mare), probleme cu frame-urile (câteodată se amestecă aiurea, pe anumite posturi SD).

În concluzie, nu pot să recomand absolut niciun samsar IPTV. În timp am reușit să-mi construiesc o listă destul de stabilă din multiple surse, astfel încât posturile de la iptvro să fie cât mai puține.
Aici o listă PDF (fără streamuri, desigur), pentru cine e interesat (lista e făcută doar ca hobby): click aici

E un subiect interesant, sper să nu fie închis/șters.

#9
LucianGL

LucianGL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 834
  • Înscris: 01.02.2007
Sunt cateva servere stabile si cu destul de multe canale tv, filme si seriale noi. Hai sa nu vorbim in termeni generali, toti care citesc acest topic stiu ce este si cum este iptv. Cum Romania nu mai face parte din justitia europeana ( derogata de la cedo ) cat de curand vor fi din ce in ce mai multi cetateni plecati oriunde in lume ( pe langa repet cei peste 10 milioane deja plecati in strainatate ) si deci interesati de unele emisiuni tv.

Unul din cele mai stabile servere este goldiptv.online ce ofera 200 canale romanesti dar si vod filme/seriale in engleza ( netflix, amazon, disney+ etc)
Alt server este portal.geniptv.com ce ofera 210 canale tv romanesti dar si vod filme in romana plus seriale in engleza

Edited by LucianGL, 08 May 2021 - 16:32.


#10
LibertyHG

LibertyHG

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,284
  • Înscris: 13.03.2017

 LucianGL, on 08 mai 2021 - 16:17, said:

Hai sa nu vorbim in termeni generali, toti care citesc acest topic stiu ce este si cum este iptv.
Stai liniștit, foarte mulți nu știu.

 LucianGL, on 08 mai 2021 - 16:17, said:

Cum Romania nu mai face parte din justitia europeana ( derogata de la cedo ) cat de curand vor fi din ce in ce mai multi cetateni plecati oriunde in lume ( pe langa repet cei peste 10 milioane deja plecati in strainatate ) si deci interesati de unele emisiuni tv.
Nu sunt 10 milioane de români în străinătate, în primul rând. După, samsarii IPTV nu vor fi o soluție de durată pentru cei din diaspora. Trebuie să apară în următorii ani servici legale și capabile de IPTV, care să aibă acoperire cel puțin la nivelul UE (Focus Sat Live TV e deja o variantă interesantă, dar mai au mult de lucrat la aplicațiile pentru TV/Android). Și eu, cât de mult aș fi vrut să mă bazez pe IPTV, tot mi-am instalat satelit de la Focus Sat.
Ori și cum, sunt șanse foarte mari ca în următorii ani țările UE să acționeze mai drastic împotriva samsarilor (vezi Italia, și fost-UE Marea Britanie).

Cât despre filme, seriale și emisiuni, le găsești în alte părți mult mai bine (Pro TV Plus, Antena Play, Focus Sat Live TV - catchup, Netflix, Amazon Prime, HBO GO, DVD, BluRay, site-uri de piraterie și torrente). Nu știu exact de ce te-ai chinui cu IPTV doar pentru așa ceva.

Edited by LibertyHG, 08 May 2021 - 16:50.


#11
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004

 LucianGL, on 08 mai 2021 - 16:17, said:

deci interesati de unele emisiuni tv.
De ce dreacu' m-ar interesa emisiunile TV romanesti in Australia sau Africa, nu pricep. Ce chestii utile pot oferi?
Pentru UE oricum exista horizon de la UPC care merge cat-de-cat decent. Dar tot nu vad rostul.

Mai mult de atat, majoritatea serviciilor de n'aIPTV sunt ilegale / la limita legii. De ce ii mananca, extra, pe unii?

Edited by dexterash, 08 May 2021 - 16:57.


#12
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,262
  • Înscris: 30.03.2019

 gumball3000, on 08 mai 2021 - 15:03, said:

Am testat un asemenea serviciu vreo cateva luni, inclusiv cu posturi 4k, ciudat e ca in grila apar si protv 4k si antena 1 4k ,[...] ba chiar cuprinde unele dubioase rau, care nici nu cred ca exista in grila operatorilor din ro.
1. Posturile gen PRO TV 4K, Kanal D 4K, A1 4K, etc, sunt doar upscale-uri (facute de pirati) de la versiunile HD. Nu se vad absolut deloc mai bine.
2. Posturile de care spui ca nu le-ai vazut in grilele normale de TV, sunt iarasi facute de pirati, cu filme luate de pe torente, normal.

#13
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,971
  • Înscris: 02.02.2008
Focus Sat merge perfect pe sistemul Android si in afara Romaniei...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate