Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 

Recomandări jocuri PC

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,225
  • Înscris: 06.03.2011
Salutări!

Am nevoie de ajutorul vostru pentru a găsi niște jocuri cu ingredientele pe care le caut eu de ceva timp, vă rog.
Întâi de toate, ce am jucat și terminat recent: RDR2, AC Valhalla, Frostpunk, FIFA, etc. PC-ul e încă decent, a dus tot ce am enumerat la detalii înalte.

În primul rând, de la FIFA, în mod paradoxal nu m-a atras gameplay-ul, pe care îl știm de-atâția ani, ci sistemul de tranzacționare și de marketing.
Aș cumpăra FIFA 22 doar pentru partea asta de deschidere pachete, vânzare, revânzare, microtranzacții, manipulare piață, blocat jucători și vândut la momentul potrivit and so on. Am nevoie de un astfel de joc, dar dedicat acestei abordări.
Poate fi și PvP și single player, nu contează, ce contează e să conțină elemente de genul flipping, collecting, selling, buying.
De ceva vreme aștept Car Detailing Simulator. Nu e fix orientat pe ce vreau eu, dar e modelul cel mai apropiat pe care am reușit să-l găsesc.
Cunoașteți cumva jocuri care să întrunească cerințele de mai sus și care să pună accentul pe competitive betting, multitransactions, micromanagement?

În al doilea rând, legat de jocurile open world, mi-au plăcut foarte mult RDR2 și AC Valhalla față de altele noi, similare, pentru că nu conțin chestii supranaturale sau fantasy. Cum e The Witcher. L-am încercat și l-am abandonat pe traseu, prea mulți monștri, magie, chestii de genul ăsta, nu sunt pe placul meu.
Așadar, cunoașteți jocuri open world similare cu cele de mai sus dar care să păstreze o oarecare notă realistă și care să nu conțină lucruri fantastice?

Și în ultimul rând: management simulation games.
Din zona asta aminteam anterior de Frostpunk, foarte fain, Tropico 6, Farm Manager 2020/2021 și altele. Cumva, tot partea asta de gestionare a resurselor și de dezvoltare m-a atras.
Deci, mai știți jocuri din aria simulation games and management?

Mulțumesc mult!

#2
OwlDoom

OwlDoom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 02.01.2009
Pentru ultima categorie: Anno 1800, dar așteaptă un sale, sunt destul de dese.

#3
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,225
  • Înscris: 06.03.2011
Sale unde? Pe Ubisoft?

#4
OwlDoom

OwlDoom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 02.01.2009
Ubisoft, Epic, Humble, etc. https://isthereanyde...noiviii00/info/

#5
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
Simulatoare:
Satisfactory - foarte fain

Cities Skylines - foarte fain

AAA:
Seria Tomb Raider
Metro Exodus (nici mie nu mi-a plăcut idea, ca nu ma joc jocuri cu Zombie, dar povestea la metro e foarte faina)
Anno 1800

Studiouri mici: this war of mine

Multe indies: (Prison Architect, Stardew Valley, Town of Salem :lol: )

Edited by Lex404, 08 May 2021 - 21:39.


#6
MariusEXxTREME

MariusEXxTREME

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 722
  • Înscris: 15.07.2020
The Witcher Wild Hunt

#7
fisman

fisman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 26.05.2007

View Postvlad29marko, on 08 mai 2021 - 10:47, said:

Salutări!

Am nevoie de ajutorul vostru pentru a găsi niște jocuri cu ingredientele pe care le caut eu de ceva timp, vă rog.
Întâi de toate, ce am jucat și terminat recent: RDR2, AC Valhalla, Frostpunk, FIFA, etc. PC-ul e încă decent, a dus tot ce am enumerat la detalii înalte.

În primul rând, de la FIFA, în mod paradoxal nu m-a atras gameplay-ul, pe care îl știm de-atâția ani, ci sistemul de tranzacționare și de marketing.
Aș cumpăra FIFA 22 doar pentru partea asta de deschidere pachete, vânzare, revânzare, microtranzacții, manipulare piață, blocat jucători și vândut la momentul potrivit and so on. Am nevoie de un astfel de joc, dar dedicat acestei abordări.
Poate fi și PvP și single player, nu contează, ce contează e să conțină elemente de genul flipping, collecting, selling, buying.
De ceva vreme aștept Car Detailing Simulator. Nu e fix orientat pe ce vreau eu, dar e modelul cel mai apropiat pe care am reușit să-l găsesc.
Cunoașteți cumva jocuri care să întrunească cerințele de mai sus și care să pună accentul pe competitive betting, multitransactions, micromanagement?

În al doilea rând, legat de jocurile open world, mi-au plăcut foarte mult RDR2 și AC Valhalla față de altele noi, similare, pentru că nu conțin chestii supranaturale sau fantasy. Cum e The Witcher. L-am încercat și l-am abandonat pe traseu, prea mulți monștri, magie, chestii de genul ăsta, nu sunt pe placul meu.
Așadar, cunoașteți jocuri open world similare cu cele de mai sus dar care să păstreze o oarecare notă realistă și care să nu conțină lucruri fantastice?

Și în ultimul rând: management simulation games.
Din zona asta aminteam anterior de Frostpunk, foarte fain, Tropico 6, Farm Manager 2020/2021 și altele. Cumva, tot partea asta de gestionare a resurselor și de dezvoltare m-a atras.
Deci, mai știți jocuri din aria simulation games and management?

Mulțumesc mult!
Jocuri open word: seria Far Cry , Fallout 3, 4 si New Vegas, seria STALKER, etc.

#8
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,225
  • Înscris: 06.03.2011
Satisfactory
N-am mai văzut genul ăsta de joc din perspectiva first person. Interesantă abordare.

View PostLex404, on 08 mai 2021 - 21:38, said:

Simulatoare:
Satisfactory - foarte fain

View PostMariusEXxTREME, on 08 mai 2021 - 21:52, said:

The Witcher Wild Hunt
L-am dat ca exemplu la categoria celor nepotrivite, probabil n-ai ajuns acolo cu cititul, dar mulțumesc pentru sugestie anyway! :)

#9
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
E un simulator bazat pe productivitate și eficienta.

#10
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,225
  • Înscris: 06.03.2011
Deci din prima categorie cu bidding and trade, nimic? :(
Rămân la modulul din FIFA atunci. Am făcut vreo 4 milioane coins numa' din asta. :D

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate