Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

O noua serie Stargate?

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#1
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,748
  • Înscris: 12.09.2015
Conform Gate World eu asa am inteles ca vom viziona un nou serial din aceasta franciza.Sper sa nu ma insel din traducerea mea rudimentara din engleza si sper sa nu o dea in bara cu ceva low cost sau ceva prost regizat,etc.Mie mi-au placut foarte mult toate seriile pe care le-am revazut integral de mai multe ori: SG1,Atlantis,Universe.
''Stargate SG-1, Atlantis, and Universe co-creator Brad Wright is developing a brand new project for the long-running franchise. And now he's hinting that his script for a new Stargate show has DANIEL JACKSON in it.
Wright teased the news to actor Michael Shanks himself on his new audio podcast for The Companion, “Brad Wright’s Conversations in Sci-Fi.” Shanks appears as a special guest in the show’s debut episode, which launched this week. He told Shanks that it's easy for him to write for Daniel ... and that he's actually done so recently.''

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/jeLIXdYO91c?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
richi_e

richi_e

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,926
  • Înscris: 02.02.2007
seria Universe a fost foarte slaba! Atlantis insa, e un reper in SF!

#3
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,748
  • Înscris: 12.09.2015
Mie Universe mi-a placut era interesant.Faptul ca nu aveau hrana pe nava,mancau alge,aveau parte de defectiuni tot timpul,rase greu de inteles,un univers foarte sarac in resurse unde prima lupta pentru supravietuire.Este drept ca nu mi-a placut la fel de mult ca SG1 sau Atlantis dar a fost oricum un Stargate diferit de celelalte,unde oamenii nu erau printre cei mai jmecheri .Fiecare cu preferintele lui...Posted Image Posted Image

#4
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

 PiticVerde, on 05 mai 2021 - 21:10, said:

sper sa nu o dea in bara cu ceva low cost sau ceva prost regizat,etc.
Am asteptari extrem, extrem de mici.

#5
Qwerty69

Qwerty69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 17.06.2011
PiticVerde vezi ca noua serie StarGate va putea fi vizualizata doar pe laptopuri ASUS, deci poti sa iti iei gandul!

#6
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Universe mi-a placut mai mult decat toate, mie cel putin. A fost mult mai SF decat tot ce a insemnat SG. Daca iei filmele la mana, actorii nu au fost chiar straluciti. Mai mult am vrut noi sa ne placa.
Am cautat si gasesc stirea in mai multe surse. Deci, se confirma cumva un nou SG cu premiera in curand (altceva mai concret, eu nu am gasit).

 pasilla, on 05 mai 2021 - 21:33, said:

Am asteptari extrem, extrem de mici.
Pai, asa ne-au invatat astia. Astept gay, lesbiene, ea care se simte el, dar e "it" sau "they" si asa mai departe.

#7
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,748
  • Înscris: 12.09.2015

 Qwerty69, on 05 mai 2021 - 21:34, said:

PiticVerde vezi ca noua serie StarGate va putea fi vizualizata doar pe laptopuri ASUS, deci poti sa iti iei gandul!

Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image.Atunci am ghinion.Imi cumpar un laptop Asus ,ce sa facPosted Image  .[ https://cf.shopee.ph/file/8c8bf6987704447052ba548199b41c36 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Daca si in seria asta noua de Stargate mai vad gay o iau razna.Desi la cum stau lucrurile in noile seriale sansele sunt mari sa vedem niste fundasi bombardieri.

#8
vj_Heaven

vj_Heaven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,058
  • Înscris: 19.07.2005
Sa vedem, poate asta o sa se ridice la nivelul SG1 sau Atlantis.

Universe nu mi-a placut deloc, puteau face atatea lucruri interesante cu el insa au ales sa-l transforme intr-o telenovela in spatiu, sa arate drama si nemultumirile celor de la bord. Tin minte ca asteptam cu nerabdare fiecare episod si dupa fiecare eram tot mai dezamagit.

#9
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,427
  • Înscris: 29.04.2008
Mie chiar mi-ar place sa vad si o continuare SGU.

#10
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,527
  • Înscris: 30.04.2006
Apropo, pe ce platforma tv, se pot vedea/revedea seriile SG de care vorbiti ?

Merci.

#11
MrLion

MrLion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 13.08.2020
Dacă continua seria cu Atlantis pe pământ aveau de 2 ori mai mult succes. Puteau fi chiar și mai populari ca battlefront, nu că n-ar fii. Stargate Universe si continuum nu m-au prea pasionat deloc, ba din contră mi se pare că au distrus doar franciza cu Universe

Edited by MrLion, 05 May 2021 - 23:36.


#12
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,495
  • Înscris: 30.08.2017

 iladi, on 05 mai 2021 - 22:06, said:

Mie chiar mi-ar place sa vad si o continuare SGU.

Și mie, serialul a fost foarte interesant, am fost dezamăgit că l-au anulat și tot sper la o continuare/refacere deoarece ideea era bună.

#13
horny_hornet

horny_hornet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,431
  • Înscris: 15.10.2020

 richi_e, on 05 mai 2021 - 21:24, said:

seria Universe a fost foarte slaba! Atlantis insa, e un reper in SF!
Eu am încercat de 2x să văd Stargate Atlantis, dar nu am răbdare, tot renunț după câteva episoade, mi se pare clișeic și plictisitor. Stargate SG-1 mi-a plăcut mult, am văzut tot ce ține de seria asta, inclusiv filmele.

#14
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,566
  • Înscris: 15.06.2004
Hmmm.... Nu.
Cel putin deocamdata nu e luata in calcul o noua serie. As fi aflat deja :D

Din pacate zvonistica despre un nou serial Stargate exista in permanenta - in fiecare an apare cate ceva.
S-a sperat mult cand au scos Stargate Origin ca va renaste un pic franciza. A fost praf in ochi - dupa un an au inchis si site-ul Commander.
Posibil insa intr-un viitor un pic mai indepartat - am inteles ca franciza si-ar schimba proprietarul.

SGU a fost o catastrofa din mai multe puncte de vedere - a dus si la dezbinarea echipei de producatori - unii au vrut ceva mai negru, cei care vroiau ceva in acelasi stil ca vechile SG1 si Atlantis au parasit echipa...
Fanii celor 2 seriale vechi au fost dezamagiti ptr ca s-a schimbat stilul - s-au prabusit vizualizarile si s-a terminat serialul.

P.S. Brad Wright a facut parte din echipa, dar creatorul serialului e Dean Devlin care a fost si producator la filmul Stargate si la SG1.

Cand o sa-l auziti pe el de un Stargate nou atunci vor fi sanse.
Insa deocamdata e ocupat cu relansarea serialului Leverage - primul sezon urmeaza sa apara anul asta s-au cam terminat filmarile.

#15
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,416
  • Înscris: 15.11.2005
SGU a o fost o mizerie, o rusine pentru franciza, ca erau in spatiu sau la Ciorogarla, fix aceiasi chestie. Atlantis a fost ok, multe episoade de umplutura si foarte multe plicticoase.
SG1, o da, ala a fost serial SF.
Si da, decat sa faca o serie spatiala cu elgibiti, pc, woke samd, mai bine fara.

Ce veste buna cu Leverage:) Si joaca si Parker:) ma rog si Sophie, care sincer mi se para varza. Oricum e bine venit.

Edited by Mondeo, 06 May 2021 - 09:57.


#16
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,752
  • Înscris: 22.11.2006
unul din filmele copilariei mele. am iubit SG1, chiar si mai mult Atlantis, filmele au fost bune, SGU cam ehh, plictisitor. Mi-a placut chiar si miniseria recenta.

Ce sa zic, asteptam si alte proiecte de viitor.

#17
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,748
  • Înscris: 12.09.2015

 daniel1976, on 05 mai 2021 - 22:42, said:

Apropo, pe ce platforma tv, se pot vedea/revedea seriile SG de care vorbiti ?

Merci.

Netflix

#18
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,566
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

Ce veste buna cu Leverage:) Si joaca si Parker:)
Joaca toti mai putin "creierul" Timothy Hutton.
E inlocuit de bibliotecarul Noah Wyle. Aici va fi o problema.
Cat depsre "Parker", sper ca a mai slabit ca sa-si intre in forma ca ultima data cand am vazut-o era cam rotunda...

Quote

SGU a o fost o mizerie, o rusine pentru franciza
Problema a fost stilul si directia serialului.
Fanii primelor dpoua serii au fost total dezamagiti. Si erau destui.
A avut si el ceva fani prin cei care nu au vazut vechile serii.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate